Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos eglė žiba smailiakepurių okupuotoje aikštėje

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2021-12-07
Kalėdų karalienės rūbas nutvisko aukso spalva. Sutemus apie tris minutes danguje skleidėsi fejerverkų gėlės. Už jas Kretingos rajono kultūros centras iš sutaupytų lėšų sumokėjo 1,5 tūkst. Eur.

„Kur pirmiau pasirodė nykštukai – Darbėnuose ar Kretingoje?“ – tai intriga daugeliui rajono spaudą sekančių gyventojų. Darbėniškiai šventai tiki, kad 100 smailiakepurių miestelio centre pernai prieš Kalėdas – jų išmonė, o kretingiškiai galvą guldo, kad Kretingoje nykštukų era pradėta šiek tiek anksčiau – juk dar 2019-aisiais 30 baltabarzdžių buvo susirinkę į Vytauto gatvę.

Kalėdų miestelis padvelkė prabanga

Kaip bebūtų, išradingumu vieni kitiems prilygstančių nykštukų ir ten, ir ten – nors vežimu vežk, ir smagu, kad apie Kretingos rajone užgimusią tradiciją jau skamba visa Lietuva. Darbėnuose ateinančių 2022-ųjų šiemet laukia 222 baltabarzdžiai, o Kretingoje šimtai jų įsitaisė kiemuose, gatvių sankryžose, prie mokyklų, parduotuvių bei kavinių vitrinose, viešosiose miesto erdvėse. Atidaryta ir visa gyventojų bei organizacijų sukurtų mažiausiai 40-ies nykštukų alėja, besitęsianti nuo rajono Kultūros centro ligi Rotušės aikštės, kur be pompastikos ir vietos valdžios kalbų šeštadienio pavakarę skambant linksmoms dainoms buvo įžiebta pagrindinė Kalėdų eglė.

O kokia šventė be Kalėdų Senio, personažo, kurio kasmet labiausiai laukia mažieji kretingiškiai?

Ji – kam patinka, kam ne, yra karkasinė, su 700 gyvų miško eglių šakų, į aukštį stiepiasi 12 metrų, padabinta puošniais ornamentais ir apkabinėta šiltas gelsvą bei baltą šviesas skleidžiančiomis lemputėmis. Egle su papuošimais šiemet už daugiau kaip 11 tūkst. eurų kretingiškiams parūpino apklausos būdu iš trijų įmonių pasirinkta bendrovė „Lumidėja“.

Kaip sakė Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė, klasikinį eglės stilių padiktavo atnaujinta Vilniaus gatvė, norėjosi, kad prie prabangiai atrodančios aplinkos būtų priderintas ir prabanga dvelkiantis visas Kalėdų miestelis. Aptariant viziją, tikrą minčių lietų dar pavasarį papylė seniūnijos darbuotojos, bet buvo atsiklausta ir mero Antano Kalniaus, ir Savivaldybės vyriausiosios architektės Redos Kasnauskės nuomonės.

Iš Palangos atrisnojusio žirgo traukiamoje karietoje įsitaisiusios dvi Kristinos – Rimienė (kairėje) ir Lauciutė-Dimienė – iš rajono Kultūros centro visus, kas gali, kvietė prisijungti prie šventinės eisenos ir kartu su nykštukais keliauti į Rotušės aikštę.

„Sutarėme, kad prie Vilniaus gatvės senovinių šviestuvų Kalėdų miestelyje tiks tokie pat imitaciniai šviestuvai, kad žmonėms turėtų būti smagu tapti ponais ar poniom ir, įsikomponavus į šių personažų siluetus, įsiamžinti fotografijoje. O gal kam nors patiks prisėdus ant muzikinio suolelio iš 40-ies pasaulyje populiarių kalėdinių kūrinių išgirsti vien tik jam skirtąjį? Vėl atidarytas ir mažųjų kretingiškių laiškų laukia stebuklingasis Kalėdų senelio paštas“, – pramogas išvardino seniūnė.

Ant Rotušės aikštės skvero medžių puikuojasi 65 burbulai, kurie ypač įspūdingai atrodo sutemus – sudaro iliuziją tarsi kabotų ore. Atnaujintas aikštės elektros stulpų apšvietimas, naujomis girliandomis sutvisko Vytauto gatvė. Šios puošmenos Kretingos miesto seniūnijai kainavo apie 9 tūkst. eurų.

Dovanų – ir į muges, ir į turgelius

Penktadienį ir šeštadienį Kretingos Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje veikė menininkų darbų mugė „Įkvėpk! Kalėdos!“, kurioje sau ir dovanoms buvo galima įsigyti originalių atvirukų, paveikslų, vienetinių siūtų drabužių vaikams, veltinių, skirtukų knygoms, papuošalų, kvapnių muiliukų, keraminių dirbinių, kosmetinės priemonės – augalų distiliavimo proceso metu išgaunamų hidrolatų. Nuo penktadienio čia veikė ir kūrybinės dirbtuvės: kas norėjo, galėjo pasimokyti tapyti ant šilko, piešti ant pagalvėlės, susikurti kalėdinį žaisliuką ar atviruką, netgi iš natūralių kvapų susikurti sau asmeninius kvepalus, taip pat pakuoti dovanas.

Linksmą nuotaiką kūrė ir tokie nykštukai.

O Rotušės aikštėje tuo metu šurmuliavo gėrybių pilnas turgelis. Per 60 prekiautojų ne tik iš Kretingos, bet ir iš Linkuvos, Panevėžio, Šiaulių, Plungės viliojo pyragais, saldumynais, namine duona, lašiniais, mėsos gaminiais, rūkyta žuvimi, sūriais, alumi, tekstile, mezginiais, rankų darbo žaisliukais.

Pasak Kretingos turgaus direktoriaus Nerijaus Tertelio, toks dviejų dienų trukmės turgelis dar bus organizuojamas ir prieš pat šv. Kalėdas. „Prekybos vietos buvo parduodamos atsižvelgiant į tai: pirmą dieną vieta prekiautojui kainavo 8 eurus, antrą – 20 procentų pigiau. Kurie apsisprendė prekiauti visas keturias dienas, mokės nuo 28 iki 100 eurų“, – sakė direktorius. Jis užsiminė, kad prieš Kalėdas Rotušės aikštėje veiksiantį turgelį paturtins ir Kretingos rajono tautodailininkų klubo „Verpstė“ nariai bei jų sukurti originalūs darbai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas