Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Vienuoliktokei Laurai Žebrauskaitei kelionė į Strasbūrą suteikė galimybę pažinti politikos pasaulį.

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje jau šešerius metus vykdomas projektas „Mokykla – Europos Parlamento ambasadorė“ (MEPA). MEPA jaunoji ambasadorė vienuoliktokė Laura Žebrauskaitė praėjusį mėnesį turėjo galimybę dalyvauti Strasbūre įvykusiame Europos Parlamento suorganizuotame Europos jaunimo forume EYE 2021, kuriame įgijo nepamirštamos patirties. Pastangos buvo įvertintos Dalyvauti šiame forume L. Žebrauskaitę paskatino jos auklėtoja Dalia Zibalienė. Atrankoje merginai reikėjo parašyti motyvacinį laišką ir po to laukti skambučio iš kelionės organizatoriaus. „Galėjo būti atrinkta tik vienuolika žmonių iš visos Lietuvos. Kiekvieną dieną tikėjausi skambučio ir jo nesulaukdavau. Galiausiai galvojau, kad nepatekau, tačiau priešpaskutinę dieną iki numatytos dalyvių išrinkimo datos pabaigos sulaukiau lemtingo skambučio“, – patirtimi pasidalino pašnekovė, teigdama, jog džiaugėsi išgirdusi žinią ir suprato, kad stengėsi ne veltui ir turės progą susipažinti su jaunuoliais iš viso pasaulio, pasidalinti idėjomis ir padiskutuoti su jais. Per kelionę L. Žebrauskaitė aplankė Lenkiją, Vokietiją ir Prancūziją. Jos teigimu, viena įdomiausių aplankytų vietų buvo vokiečių literatūros klasiko, filosofo, politiko J. V. Gėtės namai Frankfurte prie Maino. Taip pat moksleivę sužavėjo Strasbūro katedra – būtent ji ir paliko didžiausią įspūdį.

Susipažino su užsieniečiais

Gimnazistė forume labiausiai įsidėmėjo, kai jaunuoliai, kurie buvo panašaus amžiaus kaip ir mergina, išsakė savo nuomonę prieš didžiulę auditoriją. Jų nuomonės buvo išgirstos ir aptariamos pačių europarlamentarų, o tai – nepakartojama patirtis.

Kretingiškė džiaugėsi, kad spėjo susirasti naujų draugų iš kitų šalių, o su jais susipažino įvairiausiose vietose: laukiant eilėje prie kavos aparato, sėdint vienas šalia kito per diskusijas.

„Įdomiausia tai, kad visi naujieji mano draugai buvo ispanai. Taip pat sutikome ir kitų lietuvių, atvažiavusių su skirtingomis organizacijomis. Buvo smagu pamatyti bendrakalbių“, – naujomis pažintimis džiaugėsi mergina.

MEPA projekte L. Žebrauskaitė dalyvauja, kad įgytų naujų žinių, pasidalintų savo idėjomis su kitais. Anot jos, šis projektas yra puiki galimybė tobulinti anglų kalbos gebėjimus, aplankyti kitas šalis, dalyvauti įvairiuose renginiuose, forumuose, o įgytas žinias galima pritaikyti ateityje.

---

MEPA projekto tikslas – ugdyti pilietiškumą, europietiškumą, skatinti gilesnį ES supratimą. Šis projektas jaunuoliams suteikia galimybę tiek gyvai, tiek per nuotolį dalyvauti įvairiuose susitikimuose, diskusijose su europarlamentarais, tarptautinėse veiklose.

Į EYE2021 susirinko tūkstančiai jaunuolių iš visos Europos Sąjungos ir ne tik tam, kad pasidalintų savo idėjomis apie Europos ateitį ir susipažintų su bendraamžiais iš viso pasaulio. Tai yra unikali galimybė 16–30 metų jaunuoliams bendrauti, įkvėpti vienas kitą, keistis nuomonėmis su ekspertais, aktyvistais, įtakingais ir sprendimus priimančiais asmenimis, esančiais pačioje Europos demokratijos širdyje

Vita MICKUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas