Pajūrio naujienos
Help
2023 Gegužė
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar priešlaikiniai Seimo rinkimai padėtų „apsivalyti“ šalies politinei sistemai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Palangos miesto socialinių paslaugų centro filialas Šventojoje įsikūrė buvusio poliklinikos pastato priestate.

Nuo šio rudens šventojiškiams, kuriems reikalingos socialinės priežiūros paslaugos, nebereikia važiuoti į už 15 km esantį Palangos miesto socialinių paslaugų centrą: rekonstravus Žuvėdrų gatvėje esančio gydymo paskirties poliklinikos pastato dalį čia įsikūrusiame centro filiale, be kitų, jau teikiamos ir dienos socialinės paslaugos.

Kaip „Pajūrio naujienoms“ sakė Palangos miesto socialinių paslaugų centro (MSPC) direktorė Daiva Dekontaitė, Šventosios filiale konsultuojama, organizuojamos ir teikiamos bendrosios paslaugos, integralios pagalbos, apminančios socialinę globą ir slaugą asmens namuose paslaugos, atestuoto socialinio darbuotojo, specialiosios socialinės (pagalba į namus), specialiojo transporto paslaugos, aprūpinama techninės pagalbos priemonėmis. Su specialistais galima pasikonsultuoti įvaikinimo ir globos, kitais aktualiais socialiniais klausimais.

Be to, socialiai pažeidžiamų bendruomenės asmenų grupės, t. y. neįgalieji, išskyrus turinčius proto ar psichikos negalią, asmenys ir jų šeimos Šventosios filiale gali ugdyti kasdienio gyvenimo ir savitvarkos įgūdžius, lavinti savarankiškumą.

Naujose patalpose dirbančios socialinė darbuotoja Rita Žukauskaitė ir socialinio darbuotojo padėjėja Inga Urbašiūtė pasidžiaugė puikiai įrengtomis ir visoms lankytojų reikmėms pritaikytomis patalpomis: čia yra bendra erdvė, skirta įvairiausioms veikloms, kurioje – ne tik kompiuteriai, bet ir didžiulė vadinamoji išmanioji lenta, kitoje patalpoje sudarytos sąlygos tiek ilsėtis, tiek mankštintis. Norintieji pasigaminti valgyti tai gali padaryti tam skirtoje virtuvėje. Čia esama ir dviejų dušo patalpų, pritaikytų ir žmonėms su negalia.

Poilsiui skirtoje erdvėje galima ir televizijos laidas žiūrėti, ir treniruoklį minti.

Dienos socialinę globą gaunantys neįgalieji šiame centre turi galimybę praleisti nuo 3 iki 8 valandų kiekvieną darbo dieną. Socialiai pažeidžiami asmenys čia gali ugdyti kasdienio gyvenimo ir savitvarkos įgūdžius, lavinti savarankiškumą – iš viso paslaugas gali gauti iki 7 asmenų. Tuo metu, kai neįgalus asmuo laiką leidžia dienos centre, jo artimieji gali dalyvauti darbo rinkoje ir išlikti aktyvūs socialinio gyvenimo dalyviai.

Šiuo metu dienos socialinės globos paslauga naudojasi po insulto sveikstanti 86 metų šventojiškė – kaip sakė R. Žukauskaitė, jėgas atgaunanti moteris jau prisideda prie šventinių papuošalų gamybos: jos Kalėdoms skirtais karpiniais puošiamos filialo erdvės – lubos, sienos, langai.

Ir R. Žukauskaitė, ir D. Dekontaitė minėjo, jog besidominčių Šventojoje teikiamomis paslaugomis yra nemažai, tačiau žmonės neskuba jomis pasinaudoti. Anot Palangos MSPC direktorės, ir palangiškiai dienos socialinėmis paslaugomis pasinaudoti neskubėjo, o dabar jomis naudojasi beveik 20 žmonių. Šventojoje dirbanti socialinė darbuotoja išsakė mintį: gal žmonės mano, kad socialiniame centre visos paslaugos suteikiamos nemokamai. Tačiau taip nėra: priklausomai nuo pajamų, jeigu žmogus kasdien naudojasi čia teikiamomis paslaugomis, jis už jas, atsižvelgiant į pajamų dydį bei centre praleidžiamą laiką, moka nuo 10 proc. siekiantį mokestį.

Projektas buvo įgyvendintas iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto ir iš ES lėšų. Bendra projekto vertė – 273 tūkst. 476,08 euro, iš jų ES lėšos sudaro 232 tūkst. 454,66 euro.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas