Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono kultūros centro darbuotojų komanda jau 11-ąjį kartą rengia gražia rajono tradicija tapusią labdaros-paramos akciją „Palaiminki gerumą...“, per kurią kretingiškius kviečia pasidalinti širdies gerumu su sveikatos stokojančiais Kretingos rajono gyventojais.

Šalyje advento laikotarpiu vyksta įvairūs paramos renginiai, primenantys, kad visuomenės grupės tikrai nėra vienodos ir joms reikia vienokios ar kitokios žmonių, valstybės, rajono bendruomenės pagalbos.

Kalendoriuje visi vienodai matome kalendorines šventes ir jas švenčiame kiekvienas pagal savo išgales, šeimos tradicijas. Adventas – vilties, laukimo metas, skatinantis susimąstyti apie prabėgusius metus, nuveiktus darbus, įgyvendintas svajones, atsiprašyti už blogą žodį... Kalėdos – džiaugsmo šventė, kuri suburia šeimas, darbo kolegas gražiausių vertybių pasidalijimui, jaukiam buvimui kartu. Tik kartais, pasinėrę į džiugius šio laikotarpio rūpesčius, truputį pamirštame apie tuos žmones, kurie dėl sunkių sveikatos problemų yra netekę darbingumo, gydosi ligoninėse, namuose, o galbūt yra visiškai prikaustyti prie lovos ir priklausomi nuo savo artimųjų globos ar kitų gydymo įstaigų, centrų pagalbos ir priežiūros. Jokia paslaptis, kad artimieji, kurie rūpinasi sveikatos stokojančiais ligoniais, taip pat nuolat patiria psichologinę įtampą, nes reikia pasirūpinti ne tik sunkiais ligoniais, bet ir dirbti savo tiesioginį darbą, kuris labai reikalingas visoms sveikatos gydymo, slaugos išlaidoms padengti, galbūt – susikurti mažytį šeimos džiaugsmą.

Kretingos rajono savivaldybės vadovai tikrai mato šią problemą ir jau dešimt metų finansuoja šio renginio kultūrinę programą. Taip pat jau aštuonerius metus Kretingos rajono kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrai šių eilučių autorė Vita Urbonienė Lietuvos kultūros tarybai rengia profesionalaus meno projektą „Koncertų ciklas „Susitikimai su klasika...“, kuriame yra pristatoma tradicinė gerumo akcija. Šiemet Lietuvos kultūros taryba projektą finansavo 3 tūkst. 90 Eur. Žinoma, valstybinio ir rajoninio lygio finansinis indėlis į prasmingų kultūrinių veiklų vykdymą rajone yra labai svarbus, bet dar svarbesnis – individualių žmonių prisidėjimas auka prie šių itin aktualių problemų sprendimų. O kretingiškiai – tikri šaunuoliai, suprantantys bėdų prispaustus žmones, jiems yra svarbūs šalia esantys, sveikatos stokojantys gyventojai. Nuo 2009 m., kada rajono Kultūros centro komanda vykdo šią gerumo akciją, dėka dosnių pavienių žmonių, švietimo, kultūros, sveikatos, įvairių verslo įstaigų, organizacijų, asociacijų paaukota 28 tūkst. 550 Eur. Lėšos paskirtos: Šv. Pranciškaus onkologijos centrui, Vaiko širdies asociacijai, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „Kretingos viltis“, Kartenos katalikiškajai palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei, Kretingos ligoninės akušerijos-ginekologijos skyriui, 62 rajono ir miesto gyventojams, sergantiems ypač sunkiomis ligomis. Šiemet per koncertą paaukotos lėšos bus skirtos Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kretingos viltis“ sunkią negalią turintiems bei sudėtingą materialinę padėtį patiriantiems žmonėms paremti. Šios bendrijos pirmininkė Sigutė Bendikienė sakė: „Labai svarbu, kad kretingiškiai neabejingi savo rajono sveikatos stokojančių žmonių problemoms, nes visada labai gera žinoti, jog šalia yra ne tik šeimos narių, artimųjų, bet ir rajono žmonių dėmesys, meilė, supratimas, kantrybė, galimybė paprašyti pagalbos...“

Kaip ir kiekvienais metais, už gerumą ir širdies dosnumą dėkosime puikia menine programa: gruodžio 10 d. 18.00 val. jūsų laukiame Kauno valstybinio muzikinio teatro muzikiniame spektaklyje „Iš širdies į širdį su prancūziškomis dainomis“ iš ciklo „Susitikimai su klasika...“, skirtame labdaros-paramos vakarui „Palaiminki gerumą...“.

Renginį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kretingos rajono savivaldybė. Renginio globėjas – Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius.

Kvietimus į koncertą galite pasiimti rajono Kultūros centro kasoje darbo dienomis, išskyrus penktadienį, nuo 16.00 iki 19.00 val. Kasos tel. (8 445) 51104. Auka – nuo 10 Eur.

Vita URBONIENĖ

Kretingos rajono kultūros centro

direktoriaus pavaduotoja kultūrai


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas