Pajūrio naujienos
Help
2021 Gruodis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 83 %
Naktį-15°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar šventinės gerumo, labdaros akcijos sprendžia skurdo problemas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Po itin lietingo savaitgalio per Kretingą tekanti Akmena baugina jos slėnyje įsikūrusius gyventojus: iš krantų lipanti upė semia kiemus, siekia namų pamatus.

Kaip „Pajūrio naujienoms“ sakė Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė, tvinstanti Akmena periodiškai kelią nerimą arti jos esančių namų, sodybų gyventojams. Upės vandens lygis pakyla ir po ilgai besitęsiančių lietingų rudens parų, ir pavasario polaidžių metu. Būna, kad ir vasarą po liūčių ji ištvinsta – potvynių, kai yra tekę padėti gelbėti ne tik Akmenės, bet net J. Basanavičiaus gatvėje arti vandens esančiuose namuose apsemtą turtą, būta ir liepos, ir rugpjūčio mėnesiais.

„Tokių potvynių, kaip Rusnėje, pas mus, žinoma, nebūna. Tačiau atsitinka, kad Akmena apsemia kiemus, vanduo užpila namų rūsius.

Suvaldyti šios stichijos mes negalime, tad arti upės namus pasistačiusiems gyventojams galime tik rekomenduoti toliau nuo kylančio vandens patraukti kieme esančius daiktus ar įrenginius, kad srovė jų nenuneštų, išnešti ar ant stelažų pakelti rūsiuose laikomą turtą. Geriausiai būtų, jeigu gyventojai nuo upės įsirengtų betoninius atitvarus“, – patarė R. Beniušienė.

Kiek po savaitgalį merkusio lietaus pakilo vandens lygis, vedėja pasakyti negalėjo, mat seniau vandens lygį matavusi stotelė Bajoruose nebedirba. Šiuo metu tokia stotelė yra Kartenoje, o visa informacija apie potvynius gaunama tik iš Šilutės hidrometeorologijos stoties. „Ekstremalios situacijos tikrai nėra. Kiek aš pamenu, ekstremaliai Akmena buvo ištvinusi 2005 ir 2007 metais, kai griuvo Padvarių užtvanka. Tačiau, kaip sakiau, mes mažai kuo galime pagelbėti, nebent išsiurbti vandenį iš užlietų rūsių. Dabartinis potvynis turėtų greitai nuslūgti: paprastai po liūčių pakilęs vanduo laikosi parą ar dvi“, – paaiškino R. Beniušienė, pridūrusi, kad vandens lygis Akmenoje-Danėje priklauso ir nuo vėjo krypties: jei pučia stiprus vakaris ir marios „nepriima“ upės vandens, šis nuslūgsta lėčiau.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas