Pajūrio naujienos
Help
2021 Lapkritis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį-2°C debesuotumas 94 %
Apklausa

Ar geras sprendimas įrengti požeminę perėją po geležinkeliu Palangos g. Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kvietė susitelkti, būti vieningiems

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Parapijose
  • 2021-11-05

„Susitaikymas su Dievu gali įvykti tik tuomet, kai įsivyraus teisingumas. Be teisingumo nebus taikos, ramybės, nebus ir laisvės“, – prie šviečiančio kryžiaus ties Žemaitės alėjos ir Vilniaus gatvės sankryža Kretingoje popiežiaus Jono Pauliaus II žodžius atkartojo brolis pranciškonas Paulius Vaineikis, artėjant Visų šventųjų dienai žemaičius ir lietuvius kviesdamas susitelkti, būti vieningiems.

P. Vaineikio surengtos akcijos tikslas – kad Lietuvos žmonės pagaliau liautųsi skirstytis į pasiskiepijusius ir nepasiskiepijusius, kad nekaltintų vieni kitų ir nesityčiotų, kad būtų pakantūs kitaip mąstančio nuomonei.

Plakatas su užrašu „Susitaikykite su Dievu“ praeivių dėmesį traukė P. Vaineikio, o mėlyna Jėzaus vėliava plazdėjo jo brolio Gyčio Vaineikio, pasauliečio pranciškono, rankose. „Kito kelio nėra: kol tęsis pandemija, su maža grupele krikščionių mes čia, prie kryžiaus, ateisim ne kartą. Visų mūsų pastangomis visuomenės susiskaldymas turi būti įveiktas“, – sakė P. Vaineikis.

Tuo pačiu metu savo akciją suorganizavo ir Šeimų maršo atstovai, gatvėmis nešioję plakatus „Galimybių pasui – ne“ ir su raginimu ginti Lietuvos Konstituciją. „Norime tuo pasakyti, kad žmonės neturime būti suskirstyti į geresnius ir blogesnius, kad vieni kitiems mes ne priešai, nes visi esam kažkam tėvai, broliai, seserys, mamos, močiutės, galų gale – kaimynai“, – sakė viena organizatorių Vitolda Račkova.

Tačiau akcijų dalyviai sulaukė ir kai kurių kretingiškių reakcijų: vieni svarstė, ar tokiems renginiams nebuvo reikalingi leidimai, o kiti – kad plakatai su užrašais galėję blaškyti pravažiuojančių automobilių vairuotojų dėmesį, taip kelti grėsmę saugiam eismui.

Tačiau, kaip paaiškino Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė, ne viešiems renginiams – tai yra jeigu žmogus vaikščioja nešinas plakatu arba mojuoja vėliava, bet nekviečia prisijungti ir akcijoje dalyvauti kitų, leidimo nereikia. Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko Tomo Mikelkevičiaus teigimu, kiekvienas vairuojantis transporto priemonę žino, kad koncentruotis privalu į eismą, o ne į tai, kas kur stovi pakelyje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas