Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar valdžios kėdės klibinamos tam, kad Savivaldybė geriau dirbtų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Julius Sabatauskas (kairėje) redakcijoje su Seimo vicepirmininko patarėja Nerija Stasiuliene ir Tomu Abelkiu.

Trečiadienį į Kretingą buvo atvykęs Lietuvos Respublikos Seimo vicepirmininkas, Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys, socialdemokratas Julius Sabatauskas. Svečias susitiko su Kretingos rajono savivaldybės meru Antanu Kalniumi, lankėsi Kretingos pirminiame sveikatos priežiūros centre (PSPC), Policijos komisariate, Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose. Savivaldos, politines aktualijas aptarė su Lietuvos socialdemokratų partijos Kretingos skyriaus nariais.

Vizito dienai baigiantis J. Sabatauskas su jį lydėjusiu socialdemokratų Kretingos skyriaus pirmininku Tadu Abelkiu, kitais asmenimis buvo užsukę į „Pajūrio naujienų“ redakciją.

Kretingos policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas atkreipė J. Sabatausko dėmesį į BK ydas, kai dėl dalies kodekso straipsnių menkų pritaikymo galimybių tenka nutraukti bylas nusikaltėliams, tokios BK spragos iškreipia nusikaltimų ištyrimo statistiką. J. Sabatauską maloniai nustebino iš komisaro išgirsta žinia, kad pandemijos laikotarpiu smurto atvejų artimoje aplinkoje rajone sumažėjo perpus, kai respublikoje šių nusikaltimų skaičius išaugo. „Su komisaru aptarėme ir naujo policijos komisariato Tiekėjų gatvėje Kretingoje statybą, kuri stringa dėl žemės sklypo reikalų, žemės paskirties pakeitimo“, – sakė J. Sabatauskas.

Svečias įsitikino, kad teismui sąlygos Kretingoje yra prastos: teismo pastatas yra kultūros paveldo objektas, teismui per ankštas. Dėl mažų algų, didelių darbo krūvių ir atsakomybės trūksta teismą aptarnaujančių darbuotojų, trūksta ir teisėjų, po 1 Plungėje, Kretingoje ir Palangoje. Paskirti jauni teisėjai siekdami karjeros apylinkės teisme neužsibūna. „Ši problema aktuali visai Lietuvai“, – pripažino politikas.

J. Sabatauskas pritarė Kretingos rajono PSPC vyr. gydytojui Arnui Juškiui, kad, sprendžiant šeimos gydytojų stygiaus problemą, reikia mažinti krūvius šeimos gydytojui iki 1 tūkst. prisirašiusiųjų pacientų, kai dabartinė norma yra 1,5 tūkst., didinti atlyginimą. „Jūsų Pirminiame sveikatos priežiūros centre per pandemiją 70 proc. pacientų šeimos gydytojai priima gyvai, kai vilniečiai apie tai gali tik pasvajoti, o Lietuvoje apie 75 proc. pacientų šeimos gydytojai konsultuoja nuotoliniu būdu“, – kretingiškių medikų darbu, jo organizacija pasidžiaugė svečias.

Paklaustas, ką mano apie žmogaus teisę nesiskiepyti nuo COVID-19, kai tam nekliudo sveikata, J. Sabatauskas kalbėjo: „Žmogaus teisės absoliučios ar ribotos? Ten, kur tavo teisių patenkinimas gali pažeisti kito teises – atsiranda pareiga.“

„Pajūrio naujienoms“ pasidomėjus apie Sauliaus Skvernelio telkiamą naują politinę partiją, kiek ši partija gali nuvilioti socialdemokratų rinkėjų, J. Sabatauskas pašmaikštavo: „Naujagimius žmonės myli“.

J. Sabatauskas yra žemaitis. Kretingoje praėjusį savaitgalį Seimo narys aplankė giminės kapus.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas