Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Kraštietis Šarūnas Vaitkus suprato, kad matematika – tai sritis, kurioje jis mato save.

Kraštietis 24-erių Šarūnas Vaitkus jau vaikystėje domėjosi dėlionėmis, galvosūkiais vaikiškuose žurnaluose. O matematiką labiau pamėgo dėl, anot jo, laimingo atsitiktinumo, kai dar penktoje klasėje pradėjo mokytis pas matematikos mokytoją Vytautą Narmontą, kuris tuo metu dirbo Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje. Pastarasis jaunuolį taip įkvėpė, jog vaikinas, baigęs šią gimnaziją, iki dabar mina matematikos pasaulio slenksčius.

Ilgėjosi mokyklos

Š. Vaitkus atviravo, kad iki paskutinės akimirkos ketino studijuoti mediciną, tačiau džiaugėsi laiku supratęs, jog tik vaikėsi profesijos, kuri patraukli ir vertinama, užuot klausęs širdies.

Pradėjęs studijuoti matematiką ir jos taikymus Vilniaus universitete, vaikinas iš pradžių ilgėjosi mokyklos suolo ir matematikos pamokų.

„Buvo sunku susitaikyti, kad paskaitos vyksta gerokai kitaip negu pamokos mokykloje. Nors universitete jos įdomios, tačiau buvo ilgos, teorinės, į didelę auditoriją orientuotos, todėl kartais ne tokios įtraukiančios ir motyvuojančios“, – studijų patirtimi pasidalino kraštietis.

Anot Š. Vaitkaus, prireikė laiko apsiprasti su nauja patirtimi, tačiau palaipsniui požiūris į paskaitas pasikeitė, ir jis suprato, kad yra ten, kur ir turėtų būti. Šiuo metu studijas, o ypač antrąją jų pusę, pašnekovas prisimena teigiamai.

Pasirinko pedagogo kelią

„Polinkio į mokymą užuomazgų turėjau dar mokykloje. Tuometinė aplinka mane nuo to atkalbinėjo kaip įmanydama: girdėjau argumentus apie atlyginimą, darbo krūvį, įtampą, požiūrį į mokytoją“, – kalbėjo matematikas, akcentuodamas, kad dėl to ir šiandien sunku ginčytis. Viską pakeitė atsitiktinumas, kai antrame matematikos studijų kurse Š. Vaitkus nusprendė ieškoti darbo. Vaikinas rado skelbimą, kad įmonė ieško matematikos mokytojų ar korepetitorių, kurie galėtų dirbti su mokiniais individualiai ir mažose grupelėse, tad dėl finansinių paskatų būnant studentu nusprendė išbandyti šį darbą.

„Darbui labiausiai įkvėpė meilė matematikai, noras jos grožį atskleisti kitiems, o taip pat iš susidomėjimo ar supratimo „degančios“ mokinio akys ir pati galimybė padėti mokiniui tobulėti. Pajaučiau savo veikloje prasmę, todėl visi iki tol girdėti argumentai, nors ir svarbūs, nebeteko reikšmės“,– teigė pašnekovas, nusprendęs savo ateitį sieti su švietimu.

Po matematikos studijų vaikinas suskubo pradėti mokyklos pedagogikos studijas, įsidarbino mokykloje, o po to – ir pastaruoju metu tarp jaunimo išpopuliarėjusioje išmanaus grupinio mokymosi platformoje „Digiklasė“.

Išmanus mokymas – efektyvus

Vieną vakarą Š. Vaitkus sulaukė žinutės iš „Digiklasės“ bendraįkūrėjo Eimanto Bekėžos, kuris pasiūlė susipažinti ir pristatyti šios skaitmeninės mokymosi sistemos viziją. Labiausiai pedagogika susidomėjusį vaikiną sužavėjo galimybė pasiekti bet kurį Lietuvos kampelį ir taip skleisti žinią apie matematiką. Supratęs, kad tokia galimybė gali daugiau nepasitaikyti, jis nusprendė pasinaudoti suteikta proga.

Įrašomų pamokų metu moksleiviai gali gilinti dalyko žinias, užduoti klausimus žinutėmis, įvairiais būdais suteikti mokytojui grįžtamąjį ryšį.

„Galbūt keista buvo tik kelias pirmąsias pamokas. Iš pradžių netikėjau, kad tokiu būdu galima efektyviai mokyti kitus ir patiems mokiniams mokytis, tačiau sulaukiau grįžtamojo ryšio apie pagerėjusius pažymius, atsiradusią motyvaciją, geresnę savijautą per pamokas“, – kalbėjo matematikas.

Pašnekovo teigimu, „Digiklasė“ yra vieta, kurioje jis jaučiasi laimingas ir gali atrasti ugdymą dar nematytomis spalvomis bei kaupti unikalią patirtį, todėl nuo rugsėjo nusprendė jai skirti daugiau laiko ir bent kol kas atsiriboti nuo kitų veiklų.

Ateityje Š. Vaitkus norėtų išleisti vadovėlį, dalis jo planų susiję ir su projektu „Digiklasė“.

Vita MICKUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas