Pajūrio naujienos
Help
2024 Rugsėjis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Komentarų topas
Moliūgo šventė
„Vieno autoriaus galerijos” idėjos autorė dailės mokytoja Živilė Sabaliauskaitė (iš kairės), šiuo metu savo kūrinius joje eksponuojanti aštuntokė Auksė Arytė ir pirmoji šiemet savo darbus pristačiusi Neila Balsevičiūtė.

Simono Daukanto progimnazijoje atidarytoje „Vieno autoriaus galerijoje“ save realizuoti gali kiekvienais mokinys. Šiais metais joje jau surengtos dvi skirtingų autorių parodos.

Matomas vienas autorius

„Vieno autoriaus galerija“ – tai vieta, kur tuo metu matomas vienas autorius, mokinys. „Mokykloje svarbus kiekvienas žmogus ir jo idėjos turi būti matomos. Kiekvienas progimnazijos mokinys gali pasidalinti savo autentiškomis idėjomis, mintimis, piešiniais, rankdarbiais, objektais, tekstu, nuotraukomis ir kitais kūriniais“, – kalbėjo idėjos autorė dailės mokytoja Živilė Sabaliauskaitė.

Mokykloje galerija atidaryta dar praėjusiais mokslo metais. Pirmoji savo piešinius pristatė buvusi progimnazijos auklėtinė Dominyka Gudauskaitė. „Tuomet parodas daugiausia buvo galima pamatyti per socialinius tinklus, nes mokydavomės nuotoliniu būdu. Tačiau šiemet beveik visi mokiniai mokosi kontaktiniu būdu, todėl paroda džiaugtis galima gyvai“, – sakė progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė. Šiais metais pirmoji savo kūrybą galerijoje pristatė aštuntokė Neila Balsevičiūtė. Jai labiausiai patinka piešti portretus. „Mėgstu realistiškai vaizduoti žmones. Dažniausiai piešiu aktorius iš filmų, man patinkančių serialų, kartais piešiu ir animacinius herojus“, – savo kūrybą apibūdino Neila.

Parodoje mergina pristatė apie 12 savo kūrinių. „Buvo keletas aktorių iš filmų, kiti piešiniai iš įvairių konkursų“, – įvardijo ji. Simono Daukanto progimnazijoje Neila pradėjo mokytis praėjusiais metais, grįžusi iš Norvegijos. „Dailės pamokos čia ir Norvegijoje gerokai skiriasi. Čia mokytojai labiau pastebi kiekvieną mokinį ir padeda jam atsiskleisti“, – tikino N. Balsevičiūtė.

Auksės Arytės kūriniai

Nors Neila progimnazijoje mokosi neseniai, tačiau savo kūrybą jau yra pristačiusi ir tarptautiniame kūrybinių darbų konkurse „Wawe on wawe“, kur tapo laureate.

Šiuo metu mokyklą puošia kitos aštuntokės Auksės Arytės kūrybos paroda. Mergina savo piešiniuose daugiausia stengiasi pavaizduoti gamtos vaizdus. „Labai mėgstu piešti medžius, miškus ir tai daryti kuo tikroviškiau. Bandau piešti ir portretus, tačiau jie labiau – abstraktūs“, – apie savo kūrybą pasakojo Auksė.

Daug merginos piešinių liko neeksponuotų, nes ji tapo beveik kasdien. „Auksė tapo mažo formato darbus. Iš visų kūrinių parodai ji išsirinko mieliausius sau. Visus kūrinius jungiantis motyvas – gamta“, – įvardijo jos mokytoja Ž. Sabaliauskaitė.

Abi šių metų parodų autorės tikino, kad draugai jas pagiria, džiaugiasi jų kūryba. „Tai mus motyvuoja nesustoti ir toliau kurti“, – tvirtino jos.

Svarbi kaip idėja

Ekspozicijos keičiasi kas mėnesį. „Vieno autoriaus galerijoje“ eksponuoti savo kūrinius nekantrauja jau 10 mokinių. S. Jonaitienės teigimu, tokį mokinių susidomėjimą lemia motyvuojanti pedagogė. „Turėti tokią dailės mokytoją mums yra vertybė. Jos dėka, manau, ir atsiranda tiek daug piešti norinčių mokinių. Ji juos motyvuoja ir niekada neskaičiuoja darbo valandų“, – Ž. Sabaliauskaite džiaugėsi progimnazijos direktorė S. Jonaitienė.

Toks mokinių susidomėjimas galerija patvirtina ir jos svarbą mokyklai. „Galerija mokyklai svarbesnė kaip idėja, mažiau – kaip sienos dekoracija. Svarbu, kad visos idėjos būtų atrastos žiūrovų, perkonstruojamos, permąstomos iš naujo ir vėl būtų kuriamos pagal kito autoriaus žaidimo taisykles. Taip žiūrovai mato, ieško, pastebi, laisvai interpretuoja, sukuria ir pademonstruoja rezultatą kaip kūrėjai vieno autoriaus galerijoje. Tokiu būdu gimsta kūrybinių procesų ratas: žiūrovas tampa autoriumi, autorius tampa žiūrovu“, – idėją paaiškino dailės mokytoja Ž. Sabaliauskaitė.

Neilos Balsevičiūtės vienas piešinių

Jos tikinimu, žmonės, lankydamiesi grupinėse mokinių kūrybinių darbų parodose, dažnai vertina darbų visumą, bendrą parodos koncepciją ir neanalizuoja kiekvieno darbo ir autoriaus atskirai. „Galerijos autorius – progimnazijos mokinys, perėjęs per savo asmeninį vertinimą ir pasirengęs parodyti bei pristatyti, ką sukūrė. Jis taip pat nuosekliai dirba su idėjomis, gali laisvai priimti sprendimus ir suplanuoti, ką ir kaip daryti“, – skirtumus paaiškino dailės mokytoja.

„Vieno autoriaus galerijos“ tikslas yra įkvėpti mokinius elgtis kaip menininkai, įtraukti į kūrybinius mąstymo ir veiklos procesus. Tai paskatina mokinius kelti sau iššūkius ir padaryti daugiau, negu iš jo tikimasi per pamokas, asmeninė paroda taip pat kelia mokinio savivertę.

„Mokytojų, mokinių suteikiamas grįžtamasis ryšys tampa apdovanojimu ir gali paskatinti pereiti į kitą mokymosi lygį. O maža galerijos erdvė – ribotas darbų skaičius – kiekvienam mokiniui lengvai pasiekiamas tikslas“, – galerijos naudą mokiniams įvardijo Ž. Sabaliauskaitė.

Dailės mokytoja norėtų, kad ateityje visi mokyklos mokiniai pasinaudotų galimybe būti matomi mokykloje per savo kūrybines veiklas ir kad šios patirtos akimirkos skatintų judėti į priekį: „Kad kiekvienas progimnazijos mokinys klaustų savęs, ką aš galiu sukurti, parodyti, kaip pateikti save, kokią žinutę perduoti aplinkai. Kaip galiu būti matomas per savo idėjas ir mąstymą, kaip save pristatyti tinkamai, kaip tapti atrastam.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas