Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Komentarų topas
Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė ir dailininkas Andrius Seselskas prie atnaujinto turgelio Savanorių gatvėje.

Pirmieji vis populiarėjančio gatvės meno reiškiniai jau pasiekė ir Kretingą – prieš porą savaičių buvo ištapyta mūrinė Kretingos turgaus siena, o šią savaitę piešiniais pasipuošė ir ūkininkų turgelis Savanorių gatvėje. Grafiti piešiniais, suderinęs tautinę ir moderniąją simboliką, gražinti Kretingą ėmėsi kraštietis menininkas grafikas ir knygų iliustratorius Andrius Seselskas. Savo darbais jis jau anksčiau papuošė Kretingos rajono kultūros centro „Atžalyno“ teatro ir Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos erdves.

Kol menininkas tapė, dvi dienas ūkininkų turgelis, pagal bendrą susitarimą, buvo uždarytas. „Piešiau specialiais grafičio dažais: prie bet kokios dangos limpančiais ir nejautriais temperatūrai – nei karščiui, nei šalčiui. Labai džiaugiuosi, galėdamas kažkuo prisidėti, gražinat Kretingos miestą, juolab kad netoliese, Lazdynų gatvėje, prabėgo mano vaikystė. Smagu, kad praeiviai smalsavo, kalbino ir grožėjosi... Viena mergaitė susidomėjusi stebėjo, o paskui prisipažino, kad ir pati meno mokykloje mokosi piešti. Džiugu, kad Kretingos seniūnė Gintarė Liobikienė pastebėjo, pasitikėjo ir pakvietė mane šiam darbui“, – kalbėjo piešinį, kuriame persipina tautiški elementai ir stilizuoti simboliai – gėlės, paukščiai, angelas – ūkininkų turgelyje antradienį užbaigęs A. Seselskas.

Tautinė juosta, kurią padiktavo netolygus plytų išdėstymas turgaus sienoje, su kompiuterinių žaidimų herojais – taip pat A. Seselsko darbas.

Kiek anksčiau jis nutapė tautišką juostą ant turgaus sienos, o kad ši nebūtų nuobodi ir monotoniška, paryškino ją kompiuterinių žaidimų herojų vaizdais. „Ta siena – nelygi, skirtingai išsidėsčiusios plytos ir padiktavo ornamentą. Mintis buvo tokia, kad turgus siejasi su liaudies tradicija, tautodaile, todėl ją ir atspindi tautinė juosta. O žaidimų herojai perteikia mintį, kad šiandien kompiuterija tarsi suvalgė mūsų tautodailę“, – šio gatvės piešinio simboliką apibūdino menininkas.

Kaip kilo sumanymas pakviesti dabar Kelmėje gyvenantį kraštietį, savo gimtajame mieste atsiskleisti ir kaip gatvės meno populiarintoją, G. Liobikienė atsakė, kad, viešėdama Kelmėje, grožėjosi ten ištapyta siena. „Susitikę su Andriumi Kretingos kultūros centre, kalbėjomės, sakiau – koks gražus darbas puošia Kelmę, tuomet jis ir prisipažino, kad tai – jo piešinys. Nuo tada ir puoselėjau norą, kad kažkas panašaus atsirastų ir Kretingoje. Juolab kad Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas vis ragino sutvarkyti turgelį Savanorių gatvėje, nes pastatyti naują būtų brangu. Atsirado galimybė skirti lėšų iš seniūnijos Aplinkos priežiūros programos, o menininkas noriai ėmėsi darbo“, – kalbėjo Kretingos miesto seniūnė. Abu A. Seselsko piešiniai kainavo 2,4 tūkst. Eur.

Įspūdingais grafičio darbais A. Seselskas yra išpuošęs ne tik Kelmę, dviejų gatvių sankirtoje sukurdamas mini bulvarą, bet ir šio rajono Liolių senelių namus bei Vievio pradinę mokyklą.

G. Liobikienė neslėpė jau turinti idėjų kitiems metams, tačiau tol, kol nėra lėšų jas įgyvendinti, nenorinti ir viešinti. „Didieji miestai pastatų sienas jau seniai puošia meniškais grafičio piešiniais, – idėją lyg ir nusižiūrėjome Kaune. Man norėtųsi, kad Kretingos mieste atsirastų kuo daugiau meniškų akcentų – gal sienų, laiptų piešinių, tautodailės darbų. Kitąmet skatinsime menininkus pildyti paraiškas ir teikti jas seniūnijai, o mes iš anksto nusimatysime lėšų, kad idėjos virstų tikrove“, – tvirtino G. Liobikienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas