Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Komentarų topas
Ketvirtus metus Darbėnų centrą papuošia moliūgų-žibintų kompozicija.

Jau tradicija tapo tai, kad paskutinįjį spalio dešimtadienį pravažiuojantieji pro Darbėnų miestelį ne tik sulėtina greitį, bet, sustoję jo centre, skuba fotografuoti ir fotografuotis. Nuotraukos ir asmenukės daromos prie įspūdingos, žaismingos, o sutemoms nusileidus – dar ir šviečiančios išpjaustytų moliūgų kompozicijos.

„Pirmąją moliūgų-žibintų kompoziciją Darbėnuose sukūrėme prieš ketverius metus, o sumanymas gimė pabuvojus Švėkšnoje, kuri jau garsėja savo „šviečiančiais“ moliūgais, – besiformuojančios tradicijos pagyvinti niūrokus rudens vakarus ištakas prisiminė Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys. – Pasidalinau sumanymu su seniūnijos darbuotojais, jie pritarė. Pakviečiau dalyvauti gimnaziją, vaikų darželį – sutiko. Kiek moliūgų darbėniškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai išpjaustė šiemet – neskaičiavome, juolab kad kiekvieną dieną atsiranda vis naujų.“

Pasak seniūno, šiemet į paskelbtą kvietimą dalintis moliūgais ar patiems atvežti jau išskaptuotą žibintą žmonės atsiliepė įvairiai: vieni dovanojo moliūgų, kad juos išdrožinėtų seniūnijos darbuotojai, kiti atvežė jau padarytus žibintus. Išdrožinėtieji šviečia lietuviškais ir žemaitiškais užrašais „Darbėnai“, išpjaustytieji – tiek žaismingomis, tiek šiurpinti turinčiomis „veidų“ išraiškomis. Vieni moliūgai virtę paukščiais ar gyvūnais, kiti – nameliais, treti stulbina spalvomis ar iš dantų krapštukų sudėliotomis ir iš įvairiaspalvių siūlų supintomis šukuosenomis.

Auksė Drazdienė iš Mažučių išskaptavo šveičiantį namelį.

Moliūgų drožinėtojų išmonė stebina ir džiugina.

Nors moliūgų kompozicija labiausiai patinka vaikams, pavakare skubantiems juose uždegti žvakeles, nuo jų neatsilieka ir suaugusieji. „Pirmąkart Darbėnų moliūgus pamatėme pernai, ir šiemet, važiuodami į Baltų mitologijos parką, japonišką sodą nusprendėme užsukti pasižiūrėti kompozicijos. Radome, ką nufotografuoti: vaikai rengiasi helovinui, ketina patys moliūgus skaptuoti, tad čia pasisėmė minčių kūrybai“, – šypsojosi klaipėdiečiai Anna ir Remigijus Ščipačiovai, kol jų dukros Inesa ir Julija sprendė, kurie moliūgai gražiausi.

„Ir suaugusieji, ir moksleiviai bei darželinukai šiemet į moliūgų-žibintų kūrimą įdėjo labai daug išmonės. O bene labiausiai nustebino Mažučiuose gyvenanti Auksė Drazdienė. Ji susisiekė su mumis ir pasakė, kad mielai išskaptuotų vieną antrą moliūgą, tačiau pati jų neturinti. Nuvežėme keletą, o kai atvažiavom pasiimti jau išdrožtų, likom tiesiog sužavėti tuo, ką ji sukūrė: nuo fantastinių gyvių iki preciziškai išpjaustyto namelio su durimis, langais, raštais ant sienų ir stogo“, – įspūdžiais pasidalino A. Poškys.

Seniūnas sakė, jog iš pradžių atrodė, kad moliūgų šiemet bus mažiau negu pernai, kai žmonės buvo kviesti kurti žibintų kompoziciją tema „Vykime lauk COVID‘ą“. Tačiau būgštauta be reikalo: šiųmetinė kompozicija peržengė pernykštės ribas ir užėmė ne tik gėlyno vietą, bet ir perlipo ant žalios vejos. Tad gali būti, kad kitąmet iki lapkričio 1-osios, Visų Šventųjų dienos, spalio sutemas skaidanti kompozicija perlips ir ant kitų Darbėnų centre esančių klombų.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas