Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Žemaitės alėjos senojo grindinio akmenys, praėjusio amžiaus trečiąjį dešimtmetį galimai tašyti Dimitravo kalėjime, ne per seniausiai įvykusiame aukcione parduoti nebuvo, tad išlieka galimybių, kad juos pavyks išsaugoti Kretingos reikmėms.

Savaitgalį socialiniuose tinkluose kretingiškiai ne tik aktyviai diskutavo, bet ir piktinosi, kaip taip atsitiko, kad per Šiaulių–Palangos plento, arba Žemaitės alėjos, rekonstrukciją išlupti senojo grindinio akmenys gali būti parduoti – buvo paskelbta, kad aukciono būdu už pradinę 10 tūkst. Eur kainą parduodama 380 kub. metrų akmenų, kurie galimai XX a. 3-iame deš. buvo tašyti Dimitravo kalėjime ir, žmonių vertinimu, yra susiję su istoriniu mūsų krašto atminimu. Juolab kad dalį akmenų buvo pažadėta sunaudoti Kretingos miesto gatvių reikmėms – puošiant miestą ir įprasminant istorinę praeitį.

Kretingiškiai ne tik diskutavo, reiškė savo nuomonę, bet ir paprašė rajono vadovų, konkrečiai – rajono mero Antano Kalniaus paaiškinimo, kas vyksta ir kodėl paskelbtas tašytų grindinio akmenų pardavimo aukcionas.

Rajono meras A. Kalnius patikino, kad Lietuvos automobilių kelių direkcijos šį mėnesį skelbtame aukcione senieji Žemaitės alėjos grindinio akmenys parduoti nebuvo. „Vadinasi, dar turime visas galimybes juos išsaugoti ir panaudoti rekonstruojamuose Savivaldybės objektuose“, – neabejojo meras, savo poziciją paviešinęs socialiniuose tinkluose – ten, kur ir kilo diskusijos.

Meras, komentuodamas dabartinę situaciją, paaiškino, kad šiuo metu AB „Kelių priežiūra“ Kretingos kelių tarnybos teritorijoje saugoma apie 500 kub. metrų senojo Žemaitės alėjos grindinio akmenų. Iš jų apie 120 kub. metrų akmenų priklauso Savivaldybei. Akmenys Savivaldybei buvo perduoti Vyriausybės nutarimu, likusią dalį patikėjimo teise valdo Kelių direkcija, kuri Žemaitės alėjos grindinio akmenis planavo panaudoti Vilniaus gatvei. Tačiau jų beveik neprireikė, nes ir Vilniaus gatvėje ją rekonstruojant buvo surasta senojo grindinio akmenų. „Kelių direkcija nusprendė savo akmenų dalį parduoti, nors Savivaldybė apie tokį sprendimą informuota nebuvo“, – teigė A. Kalnius, pritardamas tiems kretingiškiams, kurių nuomone, Žemaitės alėjos grindinio akmenys yra miesto istorijos dalis ir neturėtų atsidurti privačiose sodybose ar kituose objektuose.

Reaguodamas į situaciją

A. Kalnius susitiko su AB „Kelių priežiūra“ Kretingos kelių tarnybos atstovais, su Kelių direkcijos atstovais dėl galimybės senojo Žemaitės alėjos grindinio akmenis perduoti Savivaldybei. „Prašysiu, kad per ketvirtadienį įvyksiantį posėdį tam pritartų ir rajono Savivaldybės tarybos politikai“, – kalbėjo jis.

Tai, kad senojo grindinio, arba vadinamojo brukio, akmenys yra parduodami, socialiniuose tinkluose vykstančioje diskusijoje dalyvaujantys neabejingi kretingiškiai įvardino kaip „akivaizdžiai vykdomą nusikalstamą veiklą, kuria turėtų susidomėti teisėsaugos organai“, o jei nusikalstamos veikos nėra – žmonės apie tai turi būti informuoti, galų gale, jeigu tai akmenys iš Žemaitės alėjos, tada „matome mūsų valdininkų įžūlumo ir pasileidimo viršūnę.“

Išsakę savo nuomonę, kretingiškiai vis dėlto pripažino, kad senojo grindinio akmenys turi būti pripažinti istoriniu paveldu ir grąžinti Kretingai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas