Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar valdžios kėdės klibinamos tam, kad Savivaldybė geriau dirbtų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Stasys Kaniava Grūšlaukės ir Pesčių tvenkinius nuomoja, įžuvina jau du dešimtmečius.

Grūšlaukės ir Pesčių tvenkinius nuomojantis Stasys Kaniava praėjusią savaitę juos įžuvino: Grūšlaukės tvenkinyje paleido 25 vienmetes–dvimetes lydekaites, Pesčių – 16 tokių pat lydekaičių ir 96 sidabrinius irgi vienmečius–dvimečius karosus. Žuvis parsivežė iš Kelmės rajone esančios bendrovės „Šilo Pavėžupis“, sumokėjęs apie 100 eurų.

S. Kaniava abu tvenkinius nuomoja nuo 2003 metų, kai laimėjo šių tvenkinių nuomos konkursą, kurį tuomet organizavo Kretingos rajono savivaldybė. Tvenkinius tąsyk išsinuomojo 10-čiai metų su galimybe nuomos terminą pratęsti dar vienam dešimtmečiui. S. Kaniava sutartį pratęsė ir 2023-aisiais nuoma baigsis. Ar sieks abu tvenkinius nuomotis ateityje, S. Kaniava sakė, kad dar nuspręs, įvertinęs naujos nuomos sąlygas. Naują nuomos konkursą organizuos nebe Savivaldybė, o Nacionalinė žemės tarnyba.

Tvenkinio nuoma metams kainuoja apie 20 eurų. S. Kaniava patikino, kad tvenkinius nuomojasi ne dėl naudos. „Prie Pesčių tvenkinio užaugau, nesvetimas ir Grūšlaukės tvenkinys, norisi, kad šie tvenkiniai nebūtų apleisti, džiugintų žvejus, aplink gyvenančius, pailsėti prie vandens mėgstančius žmones“, – teigė S. Kaniava, kasmet Valstybės ir Mindaugo karūnavimo dienos proga Grūšlaukėje organizuojantis žvejams šventę – varžybas, kitą, taip pat jau tapusią tradicine poledinės, jei tik ledas tvirtas, žūklės šventę, rengia Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo – dienos proga.

Nuomininkai tvenkinius įžuvina pagal Nacionalinės žemės tarnybos patvirtintą planą. Įžuvinimą Pesčiuose ir Grūšlaukėje stebėjo du Klaipėdos regiono aplinkosaugos departamento atstovai.

„Kretingos rajone turime 11 valstybinės reikšmės tvenkinių, kurie gali būti nuomojami mėgėjiškai žūklei. Neseniai jų buvo 12, bet, nugriovus užtvanką Salantuose, neliko Salantų tvenkinio. Šiandieną iš 11 tvenkinių išnuomota dešimt“, – informavo Nacionalinės žemės tarnybos Kretingos skyriaus vedėjas Dalius Vitkus, akcentavęs, kad rajone yra vietinės reikšmės tvenkinių, tokių, kaip antai: Rūdaičių, Vydmantų, ir visi jie yra Savivaldybės žinioje, juos galima privatizuoti.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas