Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar valdžios kėdės klibinamos tam, kad Savivaldybė geriau dirbtų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atnaujino ryšius su Savivaldybės partneriais

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2021-10-22
Po koncerto su Blankenfeldės meno mokyklos „Regenbogen“ bendruomene ir vadovais

Pagal bendrą Kretingos rajono savivaldybės, Kretingos meno mokyklos ir Kretingos evangelikų-liuteronų draugijos „Sandora“ projektą „Atrask save“ Vokietijoje, Blankenfeldės-Mahlow mieste, kuris yra mūsų Savivaldybės partneris, viešėję jaunuoliai ne tik pristatė projekto tikslus, bet ir atnaujino partnerystės ryšius, kuriuos gerokai pakoregavo koronaviruso pandemija.

„Blankenfeldėje-Mahlow susitikome po ilgo nesimatymo, ir po pandemijos tai buvo pirmoji mūsų išvyka pas ilgamečius partnerius, su kuriais mus sieja graži draugystė“, – teigė projekto „Atrask save“ koordinatorė Kretingos meno mokyklos dailės mokytoja Rūta Šulskienė. Projektas „Atrask save“ yra skirtas vaikų ir jaunimo užimtumui ir bendruomenių tarpusavio bendradarbiavimui stiprinti. Nors projektas prasidėjo rugpjūčio 1 dieną ir spalį turėtų baigtis, numatyta jį vykdyti visus metus, projektines veiklas perkeliant ir į vasarą.

„Projektą turėtų vainikuoti bendras renginys su vokiečiais, kurie vasarą žada atvežti vaikų styginių instrumentų orkestrą. Jeigu viskas seksis, surengsime ir bendrą vasaros stovyklą Kretingoje“, – kalbėjo R. Šulskienė.

Pristatant projektą Blankenfeldėje-Mahlow, muzikos grupė „Music Chars“ surengė koncertus vietos meno mokykloje, plaukdami laivu, taip pat dviejose – Blankenfeldės ir Juhnsdorf – bažnyčiose. Į grupę rugpjūčio mėnesį susibūrė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Džiazo fakulteto studentai – jaunuoliai iš skirtingų miestų: Klaipėdos, Skuodo, Vilniaus, tarp jų – ir kretingiškis Dovydas Jonas Šulskis.

„Koncertas meno mokykloje sutraukė labai daug žiūrovų, ir dažnas stebėjosi, kaip tik rugpjūtį susibūrusi grupė galėjo pasiekti tokio aukšto atlikimo lygio“, – įspūdžius perdavė projekto koordinatorė.

Vykdant projektą, grupė „Music Chars“ koncertus surengė Klaipėdoje, Palangoje, Kretingoje, per edukaciją Marijos Tiškevičiūtės mokykloje vaikams pristatė instrumentus ir jų galimybes, o Rugsėjo 1-ąją surengė koncertus ne tik šioje mokykloje, bet ir prie viešosios Motiejaus Valančiaus bibliotekos, Kretingos meno mokykloje.

R. Šulskienė sakė, kad, viešint Vokietijoje, buvo aptartos ir bendradarbiavimo tarp meno mokyklų perspektyvos: „Ir toliau dalinsimės idėjomis, gerąja darbo patirtimi, keisimės parodomis, delegacijomis. Žinoma, jeigu tik turėsime laisvę judėti.“

Muzikuojantiems jaunuoliams išvyka į Vokietiją suteikė didžiulės muzikinės patirties, užsimezgė draugystė su bendraminčiais, daug įspūdžių suteikė ir galimybė pabuvoti Berlyne.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas