Minutės pertraukėlės metu – trenerio Arimanto Mikaločiaus (centre) nurodymai žaidėjams.

Arimanto Mikaločiaus treniruojama krepšinio rinktinė „Kretinga“ sužaidė dar dvejas „7bet-NKL“ (Nacionalinės krepšinio lygos) rungtynes: ketvirtadienį komanda iki paskutinių sekundžių kovėsi dėl pergalės su praėjusių metų bronzos medalių laimėtojais Šakių „Vyčio“ krepšininkais, o šeštadienį pasiekė ir pirmąją savo istorijoje pergalę šioje lygoje.

Spalio 14 d. Kretingos komanda 63:66 (17:19; 11:20; 23:12; 12:14) turėjo pripažinti Šakių „Vyčio“ (4 pergalės) komandos pranašumą. „Kretingos“ komanda gerai pradėjo rungtynes ir lygiai žaidė su tikrai pajėgiais varžovais, bet likus žaisti 3 min. ir komandas skiriant vienam taškui – 28:29, šakiečiai spurtavo 0:10 ir prieš pertrauką grėsmingai nutolo – 28:39. Po pertraukos kretingiškiai sugebėjo greit panaikinti varžovų persvarą, o IV kėlinį po D. Matučio dvitaškio patys turėjo 6 taškų persvarą (36 min. 60:54). Iki rungtynių pabaigos likus minutei po H. Saprykino dvitaškio su pražanga kretingiškiai persvėrė rezultatą savo naudai – 63:61, tačiau per likusį laiką taškus rinko vien varžovai, iškovoję dramatišką pergalę. „Kretingos“ komanda turėjo paskutinę rungtynių ataką savo rankose, esant rezultatui 63:64, bet H. Saprykino tolimas metimas tikslo nepasiekė ir, nors A. Viskontas atkovojo kamuolį, puolime varžovas į jį įsirėžė, ir teisėjas nepastebėjo jokio taisyklių pažeidimo, o pražangomis sustabdytas Aurelijus Pukelis įtvirtino Šakių „Vyčio“ komandos pergalę.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Aidas Viskontas (2/2 tritaškiai, 5 per. kamuoliai, 15 naud. balų) – 12, Rytis Zabita (4/5 dvitaškiai, 12 atk. kamuolių, 21 naud. balas) – 11, Eimantas Žilius (6 atk. kamuoliai) – 10, Edgaras Preibys (4/4 baudos) – 9, Haroldas Saprykinas – 8, Domininkas Matutis (8 atk. kamuoliai) – 6, Srdan Ivic – 5, Kornelijus Stonkus – 2, Rokas Šimkevičius.

Spalio 16 d. „Kretingos“ komanda sostinėje 107:100 (27:15; 26:22; 25:24; 29:39) nugalėjo Vilniaus „Perlo energijos“ (3 pergalės, 2 pralaimėjimai) komandą ir pasiekė pirmąją šio sezono pergalę. „Kretinga“ puikiai pradėjo rungtynes ir iš karto nutolo nuo puolime strigusių varžovų – po dviejų kėlinių komandas skyrė 16 taškų – 53:37. Besibaigiant III kėliniui po S. Ivic taiklaus dvitaškio kretingiškiai susikrovė didžiausią 24 taškų persvarą (31 min. 78:54). Paskutinį kėlinį varžovams pavyko sušvelninti savo atsilikimą, o po pergalės „Kretingos“ komanda turnyro lentelėje su 1 pergale ir 3 pralaimėjimais dalijasi IX–XIII vietomis.

Kretingos „Kretinga“: Rytis Zabita (9/11 dvitaškiai, 5/6 baudos, 9 atk. kamuoliai, 29 naud. balai) – 23, Haroldas Saprykinas (4/8 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai) – 16, Edgaras Preibys (5/7 dvitaškiai, 18 naud. balų), Eimantas Žilius (6/8 baudos, 7 atk. kamuoliai, 5 rez. perdavimai, 25 naud. balai) ir Rokas Šimkevičius (3/6 tritaškiai) – po 15, Aidas Viskontas (10 rez. perdavimų, 18 naud. balų) – 9, Domininkas Matutis (2/4 tritaškiai), Srdan Ivic – po 6, Ugnius Kvietkauskas.

Artimiausias rungtynes „Kretinga“ žais spalio 21 d. Telšiuose su vietos „Telšiais“ (2 pergalės, 2 pralaimėjimai), o spalio 23 d. – su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (4 pergalės).

Komandos vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Pirmose rungtynėse žaidėme su stipriais varžovais Šakiuose, manau, varžovus galėjome įveikti, ir jie buvo tam nepasirengę, gal nesitikėjo, kad duosime jiems tokios kovos. Iki pergalės mums trūko tik vieno metimo. Vilniuje šiek tiek jautėme įtampą – nors varžovas buvo tikrai įveikiamas, bet pergalių dar neturėjome, o varžovai jų turėjo jau tris. Gerai, kad sužaidėme geras rungtynes – su šia pergale nuėmėme įtampą ir dirbame toliau.“