Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Savanorių gatve autobusus nutarė „paleisti“

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2021-10-15

Antradienį nuotoliniu būdu įvykusį Kretingos rajono savivaldybės saugaus eismo komisijos posėdį vainikavo ilgai laukta žinia Tuopos mikrorajono gyventojams: viešasis transportas Savanorių ir bevarde gatve vėl kursuos, autobusų stotelės ir kelio ženklai bus grąžinti į vietą.

Žiūrės į ženklus ir važiuos

Kaip kalbėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja komisijos pirmininkė Violeta Turauskaitė, šių gatvių charakteristikas yra įvertinusi komisija. Tačiau Automobilių kelių direkcija, į kurią Savivaldybė kreipėsi, tinkamai paženklinti eismą galėsianti tik 2022 m. pavasarį – šiuo metu horizontalusis žymėjimas prieštarauja vertikaliam. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio viršininkas Aurelijus Jankauskas akcentavo, kad žymėjimas linijomis – ne trukdis, pagrindiniai eismo reguliuotojai yra kelio ženklai. „Žiūrėsim į ženklus ir važiuosim“, – sakė jis.

Saugaus eismo komisija nepritarė sprendimui pagal gyventojos pageidavimą automobiliams įvažiuoti draudžiantį kelio ženklą pastatyti Telšių gatvėje, nors, gyventojos teigimu, ten ne vieta apsisukinėti mašinoms, esą tai – ne Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos kiemas, kur tėvams galima atvežti ir atvažiuoti pasiimti vaikus. Čia nesaugu ir patiems iš mokyklos einantiems moksleiviams, be to, mašinos gadina šaligatvius, ypač po lietaus išvažinėja gyventojų kiemus, apgadina tvoras ir augalus.

Komisijos narys Antanas Puodys svarstė: galbūt vaikai galėtų būti paleidžiami kad ir Vytauto gatvėje, o visiems žmonėms uždrausti įvažiuoti į Telšių gatvę negalima, nes jie tokie pat eismo dalyviai, kaip pėstieji ar dviratininkai. A. Jankausko teigimu, pastačius draudžiamąjį ženklą, patys šios gatvės gyventojai ir jų svečiai būtų apriboti. Konstantinas Skierus miesto seniūnijai kartu su Savivaldybės administracijos specialistais pasiūlė pasižiūrėti, gal rytų pusėje, nusileidus į parko teritoriją, būtų galima įrengti akligatvį automobiliams apsisukti.

Pakartojo: aikštelei vietos nėra

Bendru sutarimu komisija nepritarė ir iniciatyvinės grupės „Kretingos aikštė“ prašymui sudaryti galimybę prie žydų kapinių statyti automobilius. Anot V. Turauskaitės, nors klausimas svarstytas, ir atsakymas, kad aikštelės įrengti neįmanoma, yra aiškus, iniciatoriai nepasiduoda, prašo panaikinti vieną arčiau kapinių esantį draudžiamąjį ženklą, kurį Saugaus eismo komisija buvo leidusi pastatyti 2014 m. „Bet jei panaikintume šį ženklą, teisę statyti automobilius suteiktume bet kam, nebūtinai kapinių lankytojams“, – kalbėjo V. Turauskaitė. Jos žodžiais, automobilių stovėjimo vietą būtų galima pažymėti dažais, pusvalandžiui riboti stovėjimo laiką, bet tai nepatogumų sukeltų tiems žmonėms, kurie čia turi privačias valdas. Vicemeras Dangiras Samalius teigė neįsivaizduojantis, kaip toje vietoje apsisuktų autobusai, kai net lengvosioms mašinoms sudėtinga. A. Puodžio nuomone, Į Kretingą atvažiavę žydų kapinių lankytojai puikiausiai galėtų transportą palikti mieste jau esančiose įrengtose aikštelėse – kad ir prie Meno mokyklos. Šaligatviai tiek Mėguvos, tiek Teresiečių gatvėje yra, iki kapinių nueiti saugu. Bet V. Turauskaitė dar žadėjo su administracijos specialistais pasidomėti galimybe automobilių stovėjimo aikštelę įrengti laisvoje žemėje, prie vienuolyno.

Perkels gyvenvietės ženklą

Asfaltuotame kelyje greitį ribojančio ženklo arba kalnelių ties Miško gatve prašė pryšmantiškiai. Kai kurių komisijos narių nuomone, teikdami tokius prašymus, žmonės, ypač kurių gyvenamieji namai bus arti kalnelių, nesigilina, kad ir patys patirs žalą: bildės pravažiuojant sunkiasvorėms, barškės tarškės žemės ūkio technikai tempiant padargus. Ne vienas atvejis yra buvęs, kai, vos įrengus greičio ribojimo kalnelius, gyventojai prašo juos demontuoti. Kaip sakė Kretingos autobusų parko vadovas Arvydas Dyburys, tas kelias – magistralinis, juo važiuoja ir autobusai. Direktorius pateikė įspūdingus skaičius: autobusams rajone ir taip per dieną tenka pravažiuoti apie 2 tūkst. kalnelių, o per mėnesį – daugiau kaip 50 tūkst. „Suprantu kaimo bendruomenę, bet gal greičio ribojimo kalnelius reikėtų įrengti išnaudojus kitas galimybes“, – siūlė jis. K. Skieraus nuomone, geriau pastatyti iki 30 km/h greitį ribojantį ženklą. Jo žodžiais, dėl kalnelių, ypač kai jais pravažiuos žemės ūkio technika, dar ir seniūnija turės papildomo vargo – nuolat valyti purvą.

V. Turauskaitės teigimu, tuo keliu daugiausia važiuoja pryšmantiškiai, tad ar jiems patiems bus patogu iki 30 km/h greitis? Anot komisijos pirmininkės, gal logiškiau būtų Pryšmančių gyvenvietę žymintį ženklą perkelti arčiau pirmųjų gyvenamųjų namų? Tuomet įsigaliotų gyvenvietei keliami Kelių eismo taisyklių reikalavimai. D. Samalius ir R. Šakinis atkreipė dėmesį, kad gyvenvietė plečiasi, išdalinti sklypai, žmonės rengia detaliuosius planus, netrukus statysis namus.

„Tas „netrukus“ nebus šiandien, ryt ar po dviejų metų. Kai reikės, ženklą vėl bus galima nukelti“, – sakė V. Turauskaitė.

Balsų dauguma Pryšmančių gyvenvietės pradžią ir pabaigą žyminčius ženklus komisija nutarė perkelti 20 m iki pirmojo įvažiavimo į sklypą, o ruože nuo kelio A11 greitį apriboti iki 50 km/h. Balsuojant už šį sprendimą susilaikė K. Skierus.

Sunkiasvorių eismą uždraus

Seniūnaičio iniciatyva surinkę daug parašų gyventojai prašė riboti greitį Lazdininkų gyvenvietės teritorijoje. Tačiau Darbėnų seniūno Alvydo Poškio nuomone, apribojus patys vietiniai gyventojai patirtų daugiau nepatogumų, negu iš to būtų naudos. Seniūnas pripažino, kad eismas – intensyvus, kadangi Lazdininkuose susikerta 3 keliai, vedantys į Palangą, Šventąją ir Darbėnus. Ypač problemiška važiuojant nuo Palangos. Vairuotojai, anot seniūno, nelekia 90 km/h, bet ir nesumažina greičio iki 50/h. Tiesa, ant kampo, privačiame sklype Joskaudų– Gintarų gatvių sankirtoje, augančios pušys trukdo matyti, norint iš šalutinio kelio patekti į pagrindinį, reikia saugumu ypač įsitikinti. Gyventojai prašo ženklo STOP, bet juk yra pastatytas ženklas, reikalaujantis duoti kelią transporto priemonėms, važiuojančioms kertamu keliu. „Jei atsiras ženklas STOP, tai visi vairuotojai priverstinai turės sustoti. Aš nežinau, ar to reikia?“ – abejojo seniūnas.

A. Poškio teigimu, seniūnija apskritai lazdininkiečių išsakytus pageidavimus tegali pildyti tik vieninteliame vietinės reikšmės kelyje, tai yra Naujo Gyvenimo gatvės atkarpoje, nes kiti minimi keliai yra regioniniai. Prieš maždaug 7 ar 8 metus gyvenvietės centre buvo paklotas minkštasis asfaltas, nurodyta, kad teisę važiuoti turi ne sunkesnis negu 6 t transportas. „Nebent tą ženklą galėtume atkelti į priekį, iki Joskaudų ir Naujo Gyvenimo gatvės sankryžos, kad, įsukant į Naujo Gyvenimo gatvę, sunkiojo transporto vairuotojai iškart pamatytų“, – kalbėjo seniūnas.

A. Dyburys atkreipė dėmesį, kad kelio ženklą 314 būtina pakeisti ženklu 304, kadangi pro čia važiuojančių tarpmiestinių autobusų Klaipėda–Mažeikiai ribota masė yra ne 6, o 18 t.

A. Jankauskas pasiūlė peržiūrėti, ar visi kelio ženklai rajone yra būtini.

Komisija Lazdininkų kaimo gyventojų prašymą nutarė patenkinti iš dalies: Naujojo Gyvenimo gatvėje 6 t ženklą pakeisti ženklu sunkiasvorių eismas draudžiamas, taip pat kreiptis į Automobilių kelių direkciją, kad STOP ženklas būtų pastatytas ties Joskaudų ir Gintaro gatve.

Vydmantiškiams – ženklas, sodininkams teks palaukti

Buvo svarstoma eismo saugumo problema Vydmantų Mokyklos ir Atžalyno gatvių sankirtoje. Mokyklos g. abiejose kelio pusėse yra ženklai „Sustoti draudžiama“. Atžalyno gatvė, pasak seniūno Rimvydo Šakinio, – maždaug 5 m pločio, todėl, kai sustatomi automobiliai, situacija tampa pavojinga. „Gyventojų patogumui yra įrengta automobilių aikštelė, atvežę vaikus tėvai ten gali sustoti ir į ugdymo įstaigas nuvesti. Tačiau aikštele retas kuris naudojasi“, – sakė R. Šakinis. Anot jo, dėl to bendruomenė ir prašo leisti abiejose Atžalyno gatvės pusėse, ties darželiu, pastatyti kelio ženklus „Sustoti draudžiama“.

Sprendimui pritarta, tačiau ženklai galios tik darbo dienomis nuo 7 iki 18 valandos.

Iki išvažiuojamojo posėdžio, kad pasižiūrėtų vietoje, komisija atidėjo Medvalakio sodininkų bendrijos prašymą dėl intensyvaus automobilių eismo į sodus ir aplinkkeliu į Rūdaičius įrengti greitį ribojančius kalnelius.

Atsiras geltonos linijos

Pagal gyventojų prašymą Saugaus eismo komisija sprendė klausimą dėl Kretingos miesto Akmenės gatvės ženklinimo po Vilniaus g. rekonstrukcijos – problemą kelia ties buvusius „Luminor“ banku pakalnėje statomos mašinos, eismo situacija sudėtinga. Iš pradžių buvo siūlymų pastatyti STOP draudžiamąjį ženklą, bet priimtinesnis ir pigesnis pasirodė A. Puodžio pasiūlytas variantas – nemažiau 5 m nuo Rotušės a. sankryžos iki įsukimo į „Luminor“ kiemą nudažyti geltonai. Posėdyje dalyvavusi seniūnės pavaduotoja Alma Patamsienė pažadėjo, kad tai bus padaryta šiemet.

Tris raštus Saugaus eismo komisijai pateikė Kretingos rajono policijos komisariatas. Dviem prašymams, susijusiems su papildomų eismo saugumo priemonių įrengimu ir papildomu ženklinimu Vilniaus g., nepritarta, nėra tokios teisės, kadangi objektas valstybinei komisijai dar nepriduotas.

O į raštą dėl eismo taisyklių pažeidimo ties įvažiavimu į daugiabučių kiemą Kretingoje, tarp Savanorių g. 48 ir Topolių aklg., sureaguota – bus atnaujinta geltonoji linija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas