Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Mero išvyka į Lenkiją

  • Naujienos
  • 2021-10-15
Kretingos rajono meras Antanas Kalnius (iš kairės) Gdanske su kolegomis: Klaipėdos rajono meru Broniumi Markausku ir Klaipėdos miesto vicemeru Arūnu Barbšiu.

Pirmąją spalio savaitę Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius su kolegomis iš Vakarų Lietuvos regiono ir partneriais iš Latvijos pagal Europos Sąjungos Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną INTEREGA programą lankėsi Lenkijos Gdansko regione. Šią Klaipėdos regiono savivaldybių atstovų delegacijos išvyką organizavo asociacija „Klaipėdos regionas“, asociacija apmokėjo ir kelionės išlaidas. A. Kalniaus teigimu, Gdansko regionas išvykai buvo pasirinktas, kadangi šio regiono Savivaldybės yra pažengusios nustatant bendras funkcines zonas. Štai Gdanskas ir Gdynė daro sujungtą išorinį jūrų uostą. Kaip atrodys toks jungtinis uostas, delegacijos dalyviai buvo supažindinti uoste Gdanske. „Tas jų išorinis uostas bus pranašesnis ir už Kaliningrado, ir už Klaipėdos uostus“, – sakė A. Kalnius.

Gdanskas, Sopotas ir dar vienas mažesnis miestelis vykdo bendrus turizmo projektus. Gdansko regiono savivaldybės turi vieningą bilietą keliaujantiems viešuoju savivaldybių transportu. „Čia yra jų stiprybė, o mes linkę konkuruoti. Bendravimo, bendrų projektų, funkcinių zonų atsiradimo neišvengsime ir Lietuvoje. Ta linkme turėsime eiti“, – įsitikinęs A. Kalnius.

Latviai iš Daugpilio, Liepojos, Nicos per susitikimą pristatė mažus bendrus infrastruktūrinius projektus, Vakarų Lietuvos delegacija – Klaipėdos regiono specializaciją iki 2030 metų, regiono savivaldybių sutartą regiono ateities plėtros viziją, jos įgyvendinimo kryptis. A. Kalnius akcentavo, kad Klaipėdos regionas yra pirmasis Lietuvoje, turintis savo specializacijos strategiją. Yra patvirtintos 5 regiono specializacijos kryptys: jūrinė ekonomika, bioekonomika, darnus jūrinis ir pakrančių turizmas, pažangios pramonės ir paslaugų ekonomika. Kartu su kitais delegacijos nariais A. Kalnius pabuvojo vienoje Gdansko mokykloje, ligoninėje, verslo inkubatoriuje. „Verslo inkubatoriuje nustebino verslus pradedantys ir brandaus amžiaus žmonės, ne vien jaunimas, kaip mūsuose įprasta“, – pastebėjimais svečioje šalyje dalijosi meras. Delegacija apžiūrėjo Lenkijos profsąjungos „Solidarumas“ muziejų. Gdanskas yra „Solidarumo“ lopšys. A. Kalniui įsiminė neįprastas doką primenantis šio muziejaus pastatas.

„Naudingos buvo ir diskusijos su kolegomis kelionėje, ir viešint Lenkijoje. Naudinga buvo kelionė“, – patikino A. Kalnius.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas