Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Per 420 tūkst. Eur kainavusi pastato renovacija užsitęsė 5-erius metus dėl rangovų kaitos. Pagaliau išaušo laiminga diena – šiandien Nakvynės namai atveria savo duris.

Šiandieną, spalio 15-ąją, pagaliau įvyks oficialus Nakvynės namų dvaro parko pašonėje, greta Kretingos rajono ligoninės, atidarymas, o pirmieji klientai bus priimami nuo pirmadienio.

Šilta nakvynė vienadieniams benamiams

Nakvynės namai, kurių renovacija truko 5-erius metus, įkurdinti buvusiame viename ligoninei priklausiusių ūkinių pastatų. Nuo šiol tai – Kretingos socialinių paslaugų centro padalinys.

Nakvynės namų patalpų plotas – 277 kv. m. Juose įrengta virtuvė su modernia virykle, šaldytuvu, naujais baldais, taip pat skalbykla su skalbimo mašina, džiovykle, lyginimo lenta, sandėlio patalpos, darbuotojų kambarys. Gyventojams įrengti 4 ilgalaikio apgyvendinimo kambariai – kiekviename jų galės gyventi po 2 asmenis ir 2 laikinos nakvynės kambariai, taip pat talpinantys po 2 asmenis.

„Artėja šaltas metas: ne paslaptis, kad pernakvoti ateis ar bus atgabenti tie žmonės, kuriuos dienomis matome sėdinėjant skvere ant suolelių, besirausiant po konteinerius. Jau žinome 3 asmenis, kurie laukia atidarant Nakvynės namus – turės kur šiltai permiegoti“, – kalbėjo Socialinių paslaugų centro vadovė Danutė Skruibienė.

Tokiems asmenims skirtos atskiros patalpos, kur jie galės nusiprausti ar jiems pagelbės socialinio darbuotojo padėjėjas, rytą jie galės išgerti puodelį arbatos ir privalės apleisti patalpas. Vienadieniai benamiai Nakvynės namuose galės pernakvoti 7 naktis iš eilės.

Ilgalaikiai gyventojai iki vienerių metų

Iš viso vienu metu Nakvynės namuose galės gyventi 12 asmenų, jais rūpinsis vienas socialinis darbuotojas ir 8 padėjėjai, pusė jų – vyrai. Darbas vyks pamainomis: kiekvienoje pamainoje – po 2 darbuotojus, dėl saugumo vienas jų bus vyras.

Be laikino apgyvendinimo paslaugų, Nakvynės namai teiks ilgalaikio apgyvendinimo – iki vienerių metų ir ilgiau – paslaugas: skirtingai nuo vienadienių klientų, pastarieji galės čia nuolat gyventi. „Tokių paslaugų sieksime suteikti kuo daugiau žmonių. Nes ne visi jų yra asocialūs asmenys „nuo konteinerių“: dažno gyvenimas pakrypsta taip, kad žmogus lieka be darbo, šeimos, gyvenamojo būsto. Nė vienas nesame nuo to apdraustas. Stengsimės tuos žmones motyvuoti, kad ir vėl stotųsi ant kojų ir grįžtų į normalų gyvenimą“, – kalbėjo D. Skruibienė.

Jos žodžiais, tokiems asmenims jų įstaigoje bus keliami itin griežti reikalavimai: jie negalės būti apsvaigę nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų.

Padės grįžti į gyvenimą

Ilgalaikiai gyventojai patys gaminsis maistą, kuriuo iš pradžių bus aprūpinti iš Maisto banko. „Tačiau mūsų parama maistu bus kukli, todėl ieškosime būdų, kad žmonės gautų paramą iš Užimtumo tarnybos ar Savivaldybės. Padėsime jiems sutvarkyti dokumentus ir surasti darbus, kad ir patys pasirūpintų savimi, o taip pat prisidėtų ir prie išlaikymo įstaigoje – iš kiekvieno bus individualiai išskaičiuojama fiksuota suma. Neskatinsime veltėdžiavimo: Nakvynės namuose nebus ūkvedžio, ir ilgalaikiai gyventojai patys privalės rūpintis aplinka, švara ir tvarka“, – kalbėjo D. Skruibienė.

Ilgalaikiams klientams taip pat bus organizuojama psichologinė pagalba, individualūs užsiėmimai, susitikimai nevyriausybinėse organizacijose. Tokia intensyvios krizės įveikimo paslauga jau taikoma Socialinių paslaugų centro Krizių tarnyboje, kur dažniausiai apgyvendinamos smurtą artimoje aplinkoje patyrusios motinos su vaikais.

„Mes nesakome, kad savo klientų nematysime pavasarį vėl ant suolelių, bet visuomet lieka viltis, kad galime padėti žmogui pakilti ir grįžti į visavertį gyvenimą“, – patikino D. Skruibienė.

---

„Pagal patvirtintą tvarką, Nakvynės namuose turėtume apgyvendinti tik tuos asmenis, kurių gyvybei negresia pavojus, juos privalo apžiūrėti medikas. Šios problemos, kaip tai padaryti, su sveikatos priežiūros įstaigomis dar nesame išsprendę, tačiau privalėsime išspręsti“, – teigė Kretingos socialinių paslaugų centro vadovė Danutė Skruibienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas