Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kretingos ligoninei vadovauti ateina Romaldas Sakalauskas

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2021-10-15
„Neičiau vadovauti Kretingos ligoninei, nematydamas jos perspektyvos“, – tvirtino Romaldas Sakalauskas, laimėjęs konkursą Kretingos ligoninės vadovo pareigoms užimti.

Šią savaitę įvyko konkursas viešosios įstaigos (VšĮ) Kretingos ligoninė vyriausiojo gydytojo pareigoms užimti, konkursą laimėjo Romaldas Sakalauskas, du dešimtmečius vadovavęs Respublikinei Klaipėdos ligoninei, chirurgas, kuriam nesvetimas Kretingos kraštas – gimė Salantuose 1956-aisiais, Erlėnuose gyvena tėvai ir brolis.

Kretingai pasisekė

Konkursui dokumentus buvo pateikę keturi kandidatai vadovauti ligoninei, tačiau iš jų bedalyvavo du. Romaldas Sakalauskas pelnė 9,25 balo iš 10-ies galimų, kitas dalyvis – 4,75 balo. Kandidatus vertino komisija: Kretingos pirminio sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Arnas Juškys, Regioninės Telšių ligoninės direktorė Jovita Seiliuvienė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos ir Kretingos ligoninės stebėtojų tarybos narė Roma Varnelienė, Kartenos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Normantas Žeimys. Pagal konkurso tvarką dėl jį laimėjusio kandidato tinkamumo toms pareigoms, be komisijos, dar sprendžia ir Kretingos rajono savivaldybės meras. Meras Antanas Kalnius su R. Sakalausku kalbėjosi šį antradienį. „Mums pasisekė, kad ligoninė gauna tokį patyrusį vadovą, kai vadovų rajono ligoninėms paieška ne vienai šalies rajono savivaldybei kėlė ir kelia daug galvos skausmo“, – teigė A. Kalnius po pokalbio su R. Sakalausku.

R. Sakalauskas medicinos studijas baigė Kauno medicinos akademijoje, turi ir viešojo administravimo specialybę, kurią įgijo Klaipėdos universitete. Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, tuometinėje Raudonojo Kryžiaus, dirbo abdominalinės chirurgijos gydytoju, kaip pats sako: „Esu pilvo chirurgas“. Toje pačioje įstaigoje kopė karjeros laiptais, tapo jos vyriausiuoju gydytoju. Jaunystėje, baigęs vidurinę, dirbo Šatėje Skuodo rajone mokytoju, nes įstoti į mediciną prireikė atkaklumo. „Įstojau iš trečio karto“, – sakė R. Sakalauskas, paatviravęs, kad gyvenime visada orientuojasi į užsibrėžtą tikslą, nepameta jo, geba dirbti ir įtemptomis sąlygomis.

Iššūkiuose ligoninei įžvelgia galimybes

Per 100 metų istorija didžiuotis galinčiai Kretingos ligoninei gresia Nepriklausomybės laikotarpiu jau 5-oji reforma. Reforma nežada ligoninės dabar teikiamų paslaugų plėtros ar stiprinimo, priešingai – kėsinamasi panaikinti ligoninės chirurgijos, vaikų, gimdymo skyrius. O rajonų gyventojams šias paslaugas teiktų Klaipėdos miesto didžiosiose ligoninėse. „Chirurgija, traumatologija, terapija, reanimacija yra Kretingos ligoninės stiprybės. Turime išsaugoti ir gimdymo, vaikų skyrius ir spręsti, kokias papildomas – gal reabilitacijos, paslaugas teikti“, – kalbėjo R. Sakalauskas, paakcentavęs rajono mero A. Kalniaus, tarybos politikų ryžtą atlaikyti naują reformos bangą, apginti krašto gyventojų interesą medicinines paslaugas gauti kuo arčiau savo namų.

R. Sakalauskas įsitikinęs, kad Kretingos ligoninė keistis turi, prisitaikant prie kintančių visuomenės poreikių nusibrėžti gaires ateičiai. Kalbėdamas apie pokyčius medicinoje, jis pateikė paprastą palyginimą: „Anksčiau budint kone kasnakt „lopydavau“ skrandžių opas, dabar to nebėra, geri vaistai, sveikesnis maistas padėjo.“

Paklausus, kaip spręstų medikų trūkumo, senėjimo problemą, A. Sakalauskas sakė: „Kretinga yra netoli Klaipėdos, reikia Kretingos ligoninėje sudaryti tokias sąlygas, kad čia žmonės norėtų dirbti. Brandus amžius irgi yra mažėjanti kliūtis, gerėjant gyvenimui žmonės ilgiau išlieka darbingi, veiklūs.“ Tam, kad ligoninė taptų patrauklia dirbti gydytojams, kitam medicinos personalui, R. Sakalausko teigimu, labai daug turi dirbti ligoninės vyriausiasis gydytojas su visa komanda. Jis prisipažino, kad kol kas Kretingos ligoninės kolektyvą pažįsta daugiau iš šalies, tačiau Kretingos ligoninė jam nėra „tera inkognito“. Apie ją žino ir iš antraeilėse čia dirbusių Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojų.

„Šios valandos, dienos, gal ir kitų metų didžiausias iššūkis yra kovidinės situacijos suvaldymas. Gydymo įstaigai reikia sprendimų, kad kuo mažiau būtų mirčių, gerėtų visų paslaugų kokybė, jų prieinamumas. Reformos turi į tai būti orientuotos“, – tvirtino R. Sakalauskas.

Užsiminęs, kad jo bendramoksliai iš Kauno medicinos akademijos taip pat vadovauja rajonų ligoninėms – Pasvalio, Plungės – tarstelėjo, kad su kolegomis irgi tarsis dėl bendros rajono ligoninių strategijos, veikimo kai kuriais klausimais taktikos.

Apie šeimą, pomėgius, politiką

R. Sakalausko žmona farmacininkė. Jiedu užaugino sūnų ir dukrą, sūnus pasekė motinos pėdomis – tapo farmacininku, dukra – gydytoja neurologė.

R. Sakalauskas laisvalaikiu domisi karo istorija ir džiaugiasi, kad po Antrojo pasaulinio karo praėjus daugiau kaip 70 metų išslaptinama vis daugiau archyvų, pasipylė šia tematika filmų, dokumentikos iš Vakarų. Dar viena gydytojo aistra – kalnų slidinėjimas. Prieš metus slidinėdamas kalnuose Prancūzijoje patyrė rimtą kojos traumą. Pateko į privačią ligoninę Liono mieste. „Tos ligoninės paslaugų lygis, netgi patalpų išdėstymas atitiko Respublikinei Klaipėdos ligoninei, tik ligoninė Lione turėjo dar 3 skyrius, kuriuos, kaip vadovas, buvau suplanavęs Klaipėdoje. Deja, įgyvendintą svajonę pamačiau būdamas pacientu Liono ligoninėje“, – pasakojo R. Sakalauskas. Nauji skyriai turėjo sumažinti pacientų eiles tyrimams.

R. Sakalauskas yra Lietuvos socialdemokratų partijos narys, kaip šios partijos kandidatas dalyvavo dabartinio Seimo rinkimuose vienmandatėje Klaipėdos Danės apygardoje.

Laukė STT išvados

R. Sakalauską Kretingos ligoninės vyriausiuoju gydytoju paskirs meras A. Kalnius, gavęs privalomą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) patikinimą, kad R. Sakalauskas ligoninei vadovauti gali. Tarnyba pažymai pateikti turi 14 dienų terminą. Tikėtina, kad dirbti ligoninėje R. Sakalauskas pradės lapkričio 3 d.

R. Sakalauskas pakeis ligoninei pastaruosius 10 metų vadovavusią Iloną Volskienę. I. Volskienė lieka dirbti šioje gydymo įstaigoje. Ji vadovaus ligoninės vidaus medicininiam auditui, dirbs kaip LOR gydytoja ambulatorijoje.

Vadovų paieška ir darbuotojų atranka


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas