Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Renkantis plautuvę norisi, kad kuo ilgesnį laiką ji neprarastų savo pradinės išvaizdos ir efektyvaus veikimo darbo. Tiesa, nors indų plovimas sumažėja naudojant indaplovę, tačiau vis tiek apskaičiuota, kad 60 procentų žmonių ir toliau išplauna bent po kelis indus per dieną. Atsižvelgiant į šiuos duomenis, galima sakyti, kad plautuvė yra virtuvės darbo centras, todėl jis turi būti patogus bei kokybiškas ir atsparus išorės veiksniams.

Nerūdijančio plieno plautuvės

Plautuvės medžiagą galima rinktis iš keleto variantų, todėl galėsite atrasti tą, kuri jums labiausiai patinka ir tinkanti prie jūsų virtuvės kambario dizaino. Plautuvės yra gaminamos iš nerūdijančio plieno, granito, keramikos ir tektonito.

Nerūdijančio plieno plautuvės yra labiausiai paplitusios rinkoje, todėl jų pasirinkimas yra išties platus. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį į plieno sudėtį, kiek yra nikelio ir chromo. Kuo šių metalų yra daugiau, tuo mažesnė tikimybė, kad plautuvė ims rūdyti. Tam tikrose plautuvėse galite išvis nerasti nikelio arba vos 5 procentus. Taip yra todėl, nes ši medžiaga yra ganėtinai brangi. Dėl nuolatinių skysčių patekimo ant plautuvių, tam, kad ji nerūdytų, labai svarbu, kad jos sudėtyje būtų ne mažiau, kaip 10 procentų nikelio ir 18 procentų chromo. Tokia optimali nerūdijančio plieno plautuvės sudėtis garantuoja atsparumą rūdims, yra ilgaamžiška ir atlaiko visus išorinius veiksnius: įbrėžimus, smūgius, specialias plovimo priemones bei temperatūrų svyravimus. Kur daugiau yra nikelio ir chromo, ten labiau nedūžta krintantys indai, nes plautuvėse yra elastiškumo. Nerūdijančio plieno paviršiuje nėra porų, todėl ši medžiaga nesugeria spalvotųjų skysčių, atspari aukštai temperatūrai, higieniška, plautuves lengva valyti ir jos pačios yra lengvos. Šio tipo plautuvės yra lygiu arba nelygiu struktūriniu grublėtu paviršiumi. Šis paviršius yra patogus tuo, kad jame nesimato įbrėžimų ir vandens nuosėdų. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad jeigu rinksitės poliruotą nerūdijančio plieno plautuvę, po kurio laiko, paviršiaus blizgesys nusitrins ir taps matiniu.

Granitinės plautuvės

Granitinių plautuvių sudėtis susideda iš 80 procentų natūralaus granito ir 20 procentų akrilo, kuris suteikia plautuvei elastiškumo, o dėl šios savybės joks indas nesuduš įkritęs į šią plautuvę. Granitinių plautuvių medžiaga yra kieta, šilta ir atspari braižymui, o tai reiškia, kad ir kaip stengtumėtės ją subraižyti - jums tiesiog nepavyktų. Tiesa, jeigu vanduo yra itin kalkingas, su laiku granito paviršiuje gali atsirasti kalkių žymių. Kalkių apnašos yra lengvai pašalinamos su buitiniais nukalkintojais arba citrinos rūgštimi. Jeigu plautuvė yra baltos (arba kitos šviesios) spalvos, gali likti dėmių ir nuo paliktų arbatžolių arba kavos tirščių. Tokiu atveju reikia naudoti specialias kempinėles, kurios padeda lengvai pašalinti atsiradusias šias dėmes.

Keraminės ir tektonito plautuvės

Keraminės plautuvės pasižymi lygiu savo paviršiumi, kuris yra kietas, tvirtas bei nepažeidžiamas, jeigu ant plautuvės iš aukštai nukrenta koks nors daiktas ar aštrus peilis patenka ant plautuvės paviršiaus su savo pjaustymo puse. Tokią keraminę glazūrą yra itin lengva valyti, nes ji neturi savybės sugerti skysčių. Keraminė plautuvė yra laikoma viena iš higieniškiausių ir atspariausių įbrėžimams.

Tektonito plautuvės yra inovatyviausia medžiaga, kuri pasižymi plonu paviršiumi, bet tuo pačiu jis yra kietas bei lygus. Vulkaninės kilmės medžiaga yra gaminama iš stiklo pluošto ir specialių sintetinių medžiagų. Būtent šios medžiagos sudaro savybę tektonito plautuvei būti atspariai visiems išoriniams veiksniams. Tokio tipo plautuvės yra labai lengvos, o savo išvaizda primena granito plautuvės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas