Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Šią savaitę Kretingos rajono savivaldybės vadovai – administracijos direktorius Egidijus Viskontas, jo pavaduotoja Violeta Turauskaitė, naujoji, nuo Kultūros ir sporto skyriaus paminklotvarkininkė Meda Skersienė susitiko su rajono seniūnais ir aptarė kultūros paveldo objektų situaciją rajone. „Seniūnų paprašėme pateikti sąrašus tų kultūros paveldo objektų, kurie yra netvarkomi, – per 3 metus norėtųsi bent iš dalies pagerinti šio paveldo situaciją“, – sakė V. Turauskaitė.

Paminklotvarkininkė M. Skersienė į sąrašą rekomendavo įtraukti ir privačius kultūros paveldo objektus, ypač tuos, kurių savininkai nežino, kaip juos sutvarkyti. Tai padaryti galima pagal „Fixus Mobilis“ programą, pagal kurią mobilios komandos, įvertinusios paveldo statinių būklę, yra pasirengusios konsultuoti savininkus, atlikti nedidelius priežiūros darbus tuose objektuose.

Apie kultūros paveldo objektų būklę rajono vadovai tarėsi ir su Kretingos muziejaus direktore Vida Kanapkiene – muziejui šiuo metu priklauso 12 pastatų, rūpestį rajono Savivaldybei kelia ir būsto fondas, arba paveldo teritorijoje esantys pastatai, kuriuose kažkada buvo apgyvendinti žmonės.

Su seniūnais buvo aptarta ir žaliųjų atliekų išvežimo problema – vėluojama pagal grafiką, žmonės vis dar neatsakingai – nesilaikydami taisyklių – tvarko žaliąsias atliekas ir pan. Seniūnų pastebėjimu, reikėtų žaliųjų atliekų problemą išspręsti parapijų kapinėse, kuriose vis dar nėra žaliųjų atliekų konteinerių.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas