Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Stato skydą nuo geležinkelio triukšmo

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2021-10-08
Triukšmo mažinimo sienelės palei geležinkelį statyba, prasidėjusi dar vasarą, bus užbaigta kitų metų pradžioje.

Palei pagrindinę geležinkelio arteriją gyvenantys Klaipėdos, Stoties, Geležinkelio gatvių gyventojai jau nuo vasaros pradžios apsipratę su statybos darbais ir galingos technikos riaumojimu – čia statoma triukšmą slopinanti sienelė, kuri prasidės ties senuoju vandens bokštu Bajoruose ir tęsis iki prekybos centro „Norfa“. Jos ilgis sieks 2 km, aukštis svyruos nuo 3,5 iki 5,5 m aukščio. Sienelės statyba bus užbaigta kitų metų pradžioje.

Atmintin įstrigo nelaimė

Krovininių sąstatų triukšmo nebeapsikentę kretingiškiai jau prieš kelerius metus rinko parašus, kad jų namai, kiek tai įmanoma, būtų nuo to apsaugoti. Traukinių transportui intensyvėjant, šis geležinkelio ruožas tapo ir labai pavojingu gyvybėms.

„Labai gerai, kad mūsų prašymą pagaliau išgirdo – bus mažiau triukšmo ir žmonėms saugiau. Mūsų vaikai jau užaugę, – buvo įpratinti saugotis ir neiti arti geležinkelio. Bet ligi šiol man tebestovi akyse vaizdas, kai užmušė žmogų. Lemtingi atsitikimai. Aš per virtuvės langą išgirdau: traukinys pypia ir pypia, o žmogus įstrigęs tarp bėgių, kitas pribėgo ir spėjo ištempti jį už kupros. Bet kitąkart vis vien tą patį nelaimėlį traukinys užmušė ir atitempė iki pat mūsų namų“, – atmintin įstrigusią nelaimę prisiminė greta geležinkelio, Stoties gatvėje, gyvenanti Stefanija Daukantienė.

Triukšmą slopinanti sienelė bus įrengta 2 km ilgio ruože.

Traukinio trečiadienį laukęs plungiškis Dovydas Pakalniškis mano, kad triukšmo mažinimo sienelės galėtų būti įrengtos ir kituose miestuose, kur geležinkelis kerta tankiai gyvenamas vietoves. Plungės rajono ribose tokių jis nematęs, tačiau pravažiuodamas pastebįs, kad Kretingos rajone jos statomos – estetiškai atrodanti jau anksčiau Kūlupėnuose įrengta sienelė.

Savivaldybės dalis – kone 200 tūkst. Eur

Triukšmą mažinančios sienelės statyba Kretingoje buvo pradėta, Lietuvos geležinkelių tinklą valdančiai įmonei „LTG Infra“ visoje šalyje aktyviai įgyvendinant triukšmo mažinimo programą. Pasak šios įmonės atstovo Gedimino Petrausko, ši sienelė ne tik efektyviai slopins triukšmą, bet bus ir ilgaamžė, ir estetiška.

„Pastatyta triukšmo mažinimo sienelė pagerins geležinkelio kaimynystėje įsikūrusių žmonių gyvenimo kokybę, o triukšmo lygis gyvenamuosiuose pastatuose ir jų aplinkoje užtikrintai atitiks visus higienos normų nustatytus reikalavimus“, – užtikrino G. Petrauskas.

Stoties gatvės gyventoja Stefanija Daukantienė įsitikinusi, kad, rengus sienelę, jie gyvens ne tik tyliau, bet ir saugiau.

Kretingoje įgyvendinamo projekto vertė siekia 2,7 mln. eurų. Didžiąją dalį – 85 proc. – numatoma finansuoti 2021–2027 m. finansavimo periodo ES lėšomis, o likusią sumą skiria „LTG Infra“ ir Kretingos rajono savivaldybė – pastaroji turi prisidėti 186 tūkst. Eur.

Pasak Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Violetos Turauskaitės, pagal sutartį darbai šiek tiek vėluoja, nes rangovas aptinka įvairių pamatų ir elektros ar ryšio kabelių, kurie nebuvo pažymėti toponuotraukose ir projekte, o tai ir trukdo darbų spartai.

Kasdami neaptiko vertybių

Darbus atlieka UAB „Geležinkelio tiesimo centras“. Dabar vykstantys sienelės pamatų tvirtinimo darbai patikėti bendrovei „Svagilat Corporation“, kurioje dirba daugiausiai statybininkai iš Baltarusijos.

Polius iki 6–8 m gylio į žemę kala ir sienelės atramas tvirtina baltarusių bendrovės „Svagilat Corporation“ darbininkai. Nuotr. (iš kairės) – bendrovės vadovas Jaroslavas Stankevičius ir projekto vadovas Valerij Valunec.

Jos vadovas Jaroslavas Stankevičius pasakojo, kad, kasdami būsimos sienelės pamatus į 6–8 m gylį, netoli dabartinės perėjos iš miesto į Geležinkelio gatvę, jie aptiko senosios geležinkelio stoties dirbtuves. Čia randama senų automobilių dalių, diržų.

„Tačiau viso darbo proceso metu neaptikome archeologams ar geologams įdomių ir vertingų radinių. Pagal pamatus sprendžiame, kad dirbtuvės galėjo būti pastatytos apie 1960-uosius metus“, – kalbėjo J. Stankevičius.

Jį papildė projekto vadovas Valerij Valunec, apibūdinęs jų bendrovės jau baigiamus darbus: atramos, ant kurių tvirtinami sienelių skydai, baigiamos montuoti – į žemę įgręžti ir įbetonuoti poliai. Sieneles montuos jau kita bendrovė. Triukšmą mažinančios sienelės, jo žiniomis, yra gaminamos Lietuvoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas