Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Kokių komandų ir triukų moka dresuotas tarnybinis šuo Naruto, demonstravo Klaipėdos patrulių rinktinės kinologas Marius Labutis

Užvakar Savanorių gatvės gale buvo oficialiai atidaryta pirmoji Kretingos mieste įrengta vidutinio dydžio 20x40 m šunų vedžiojimo ir dresūros aikštelė. Lėšų – 13,2 tūkst. Eur – jai įrengti skyrė Kretingos rajono savivaldybė, darbus atliko įmonė „Kretingos komunalininkas“.

Iniciatyva – keturkojų augintojų bendruomenės

Pirmojoje 8 arų Kretingoje šunų vedžiojimo ir dresūros aikštelėje įrengtas tunelis, slalomas, ratas šuoliams ir barjeras. Dresavimo įranga buvo parinkta atsižvelgus į Lietuvos kinologų draugijos šunų elgsenos specialistų patarimus ir rekomendacijas. Taip pat pastatytos šiukšliadėžės augintinių ekskrementams, stovelis šunims pririšti, o jų šeimininkams – suoleliai.

Į naujosios aikštelės atidarymą rinkosi neįprasti „svečiai“ – per 40 įvairių veislių, dydžių ir spalvų keturkojų, kurie garsiu lojimu Topolių mikrorajono gyventojams pranešė apie būsimą kaimynystę. Vedžiojami savo šeimininkų, jie tarsi atvyko susipažinti su nauja vieta, o taip pat – ir vienas su kitu.

„Labai džiaugiuosi, kad pagaliau Kretingos mieste įrengta tokia aikštelė, nes gyvūnams, taip pat kaip ir žmonėms, reikia socializacijos. Pavydėdavome matydami, kad palangiškiai turi modernią aikštelę, kur ir šunų šeimininkai, ir jų augintiniai gali pabendrauti“, – sakė „Pajūrio naujienų“ pakalbinta su savo augintiniu Dagiu į aikštelės atidarymą atėjusi Vaida Jašinskienė.

Vedinas juoduoju rusų terjeru Loidu, Lietuvos čempionu jaunimo ir suaugusiųjų klasėse, kretingiškis Irmantas Valužis taip pat sakė negalėjęs praleisti progos, kada vienu metu Kretingoje susirenka tiek daug šunų augintojų.

Šios aikštelės sumanytoja Kristina Ančerevičienė, subūrusi Kretingos šunų augintojus ir rinkusi parašus, kad mieste atsirastų tokia vieta keturkojams, itin džiaugėsi, kad nuo šiol gyvūnai galės socializuotis, prie to galės prisidėti ir profesionalūs dresuotojai.

Tarp dalyvių – tarnybinis šuo Naruto

Iš būrio keturkojų tądien buvo išrinkti jauniausias, vyriausias, įdomiausią triuką atlikęs, garsiausiai lojantis ir gražiausias augintiniai, kurių šeimininkams atiteko veterinarijos gydytojo Juliaus Zamulskio įsteigti prizai. Keturkojų augintojai renginio metu taip pat galėjo su juo pasikonsultuoti.

Klaipėdos patrulių rinktinės kinologas Marius Labutis su savo padėjėju puspenktų metų augintiniu vokiečių-belgų mišrūnu Naruto sakė nesiskiriąs nei namie, nei darbe: susirinkusiesiems jiedu ir pademonstravo savojo tandemo išskirtinumą – augintinio klusnumą, reakciją į komandas, įvairius triukus. M. Labutis sakė, kad tarnybiniai šunys perkami už valstybės lėšas iš specialių veislynų, o vokiečių-belgų aviganiai yra tam tinkamiausi, nes psichologiškai tvirti, fiziškai stiprūs, jų geri genai.

„Tarnybinis šuo darbe – pats geriausias pagalbininkas: per 15-ka mano tarnybos metų dar nė vienas pažeidėjas nėra pabėgęs nuo šuns. Pagal situacijų sudėtingumą Naruto pasižymi tuo, kad daugiausiai yra suradęs narkotinių medžiagų“, – patikino kinologas.

Į aikštelės atidarymą susirinko kelios dešimtys kretingiškių, auginančių įvairių veislių šunis.

Aikštelei rinko vietą prie daugiabučių

Į keturkojų ir jų šeimininkų šventę atvyko Kretingos rajono meras Antanas Kalnius ir Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė. „Atsimenu susitikimą su šunų augintojais prie miesto tvenkinių, kuomet jie išsakė pageidavimą, kad mieste būtų įrengta aikštelė. Atsižvelgiant į tai, rajono taryba šių metų pradžioje perskirstė lėšas, kad išpildytume jūsų prašymą“, – kalbėjo meras ir pajuokavo, kad ketinęs atsivesti ir du savo augintinius – katinus, tačiau dabar džiaugiasi laiku persigalvojęs.

G. Liobikienė patikino palaikiusi kelerius metus K. Ančerevičienės ir jos bendraminčių puoselėtą idėją įrengti aikštelę mieste, prie daugiabučių, juolab kad pati augina du didelius šunis – Afrikos burbulį Dzeusą ir Rytų Europos aviganį Ramzį. „Vietos aikštelei ieškojome kartu su Savivaldybės vyriausiąja architekte Reda Kasnauske, tinkamiausia pasirodė ši. Aikštelė – vidutinio dydžio, nes turėjo pakakti skirtų lėšų. Dresūros įrenginius pirkome iš specializuotos įmonės „Naujieji ženklai“. Norėjosi į aikštelę atvesti ir vandenį, tačiau dėl lėšų trūkumo šios minties atsisakėme“, – kalbėjo seniūnė.

Paklausti, ar dar žadama įrengti aikštelių kituose miesto kvartaluose, ir seniūnė, ir meras atsakė, kad viskas priklausys nuo šunų augintojų bendruomenės iniciatyvų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas