Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Maisto papildas

Remiantis tyrimų duomenimis, kokybiški vitamino D papildai ne tik padidina šios maisto medžiagos kiekį kraujyje, bet ir padeda lengviau įveikti stresą. Vitaminas D padeda numalšinti ne tik psichologinės, bet ir fizinės įtampos požymius.

Nenustebkite, jeigu šaltuoju metų sezonu jaučiatės taip, lyg viskas slystų iš rankų. Neabejotina to priežastis gali būti mažiausias, palyginti su kitais metų laikais, vitamino D kiekis organizme. Amerikos ir Norvegijos mokslininkų grupė nustatė, kad vitaminas D padeda lengviau įveikti stresą.

Jie atliko dvigubai aklą placebu kontroliuojamą tyrimą su 86 JAV kalėjime kalinčiais asmenimis, pakviestais savanoriškai dalyvauti moksliniame projekte. Pusei tiriamųjų buvo duodama po vieną 40 mikrogramų vitamino D „D-Pearls“ kapsulę, o likusiems – po atitinkamą placebo dozę.

Vitamino D kiekio kraujyje matavimai

Tyrimo pradžioje abiejų grupių tiriamųjų kraujyje vitamino D kiekis buvo šiek tiek žemesnis už JAV rekomenduojamą 75 nmol/l normą. Papildą vartojusios grupės tiriamųjų kraujyje vidutiniškai buvo 63 nmol/l vitamino D, o placebo grupės – vidutiniškai 59 nmol/l.

Papildo ir placebo kapsulės buvo vartotos keturis su puse mėnesio – nuo sausio iki gegužės. Paprastai, nevartojant papildų, šiuo metų laikotarpiu vitamino D kiekis organizme sumažėja.

Vitamino D kiekis didėjo visą žiemą

Pavasarį placebo grupės tiriamųjų kraujyje vitamino D kiekis sumažėjo iki vidutiniškai 47 nmol/l, o papildus vartojančių tiriamųjų padidėjo iki 76 nmol/l ir pasiekė rekomenduojamą normą.

Prieš intervenciją, jos metu ir jai pasibaigus mokslininkai atliko įvairius tyrimus, siekdami įvertinti poveikį tiriamųjų pažinimo įgūdžiams, fizinės įtampos požymiams, psichologinėms emocijoms ir miego kokybei.

Dėl vitamino D stokos stresas tapo ilgalaikis

Savanoriai taip pat buvo tiriami įtampą keliančiose situacijose. Pavyzdžiui, jų buvo prašoma išspręsti pažinimo prasme sudėtingas užduotis, per ausines leidžiant garsų triukšmą.

Abiejose grupėse mokslininkai užfiksavo stiprų pulso padažnėjimą prasidėjus įtampai ir atvirkščiai – įtampai pasibaigus pulsas gerokai sulėtėdavo.

Pavasarį vitaminą D vartojusių tiriamųjų grupės tendencijos nepasikeitė, o placebo grupės tiriamiesiems tapo sunkiau nugalėti įtampos poveikį. Be to, pastariesiems sumenko gebėjimas atsigauti po streso.

Vadinasi, kasdien vartojant „D-Pearls“ ar panašius kokybiškus vitamino D papildus ne tik palaikomas rekomenduojamas vitamino D kiekis kraujyje, bet ir organizmui padedama lengviau įveikti stresą.

Informacijos šaltinis: Hansen AL, et al. Vitamin D Supplementation during Winter: Effects on Stress Resilience in a Randomized Control Trial. Nutrients 2020. E-pub ahead of print [A-11262].

Daugiau informacijos www.pharmanord.lt


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas