Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 92 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Eismo pokyčiai Vilniaus gatvėje: saugumas aukščiau nepatogumo

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2021-10-01
Po renovacijos susiaurinus Vilniaus gatvę ir nelikus papildomų juostų, rytais susidaro spūstys ties Marijono Daujoto progimnazija.

Pastačius ženklus baigiamoje renovuoti Vilniaus gatvėje, vairuotojai nustėro – ten, kur anksčiau buvo įpratę įsukti ar išsukti, to daryti nebegali: ties posūkiu į J. Pabrėžos gatvę eismą riboja ženklas, o ties „Maxima“ sukti į kairę ir įvažiuoti į Rotušės aikštę neleidžia ištisinė linija – apsisukti tenka žieduose. O dviratininkai nežino: gali jie saugiai važiuoti vientisu dviračių taku ar privalo praleisti iš įstaigų kiemų išvažiuojančius automobilius.

Tvora užstoja matomumą

Kretingiškė Ieva (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) redakcijai pasiguodė, kad, važiuojant dviračio taku, įrengtu palei Vilniaus gatvę, jos vos nepartrenkė staiga į gatvę pro dvaro parko tvoros vartus iš Sporto mokyklos kiemo išvažiavęs automobilis.

„Vengdama susidūrimo, dviračiu staiga iššokau į gatvę ir vos negriuvau. Aš jaučiuosi teisi, nes važiavau vientisu dviračių taku – toje vietoje nėra jokio žymėjimo. Bet kaip yra iš tikrųjų? Ši vieta nesaugi, nes nesimato nė vairuotojui – automobilis vos ištelpa pro vartus, o matomumą jo vairuotojui iš abiejų pusių riboja parko tvora. Vis labiau temsta, pavojinga toje vietoje darosi ir kitiems žmonėms“, – problemą iškėlė skaitytoja.

Vairavimo mokyklos instruktorius Algis Mažionis paaiškino, kad, pagal Kelių eismo taisykles, bet kuriuo atveju, išvažiuodamas iš kiemo, kelią dviratininkui turi duoti automobilio vairuotojas. „O dėl prasto matomumo toje vietoje, ypač tamsiu paros metu, automobilių vairuotojai turėtų būti itin atidūs“, – akcentavo A. Mažionis.

Kretingos policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas patikslino, kad, išvažiuojant iš judraus kiemo, turėtų būti kelio ženklas, įspėjantis, kad priešais – dviračių ir pėsčiųjų takas; jei jo nėra, išvažiavimas iš abiejų pusių turėtų būti pažymėtas punktyrinėmis juostomis.

Tačiau A. Pužauskas mano, kad budrūs turi būti visi eismo dalyviai: ir vairuotojai, ir dviratininkai, ir pėstieji. „Dalis žmonių tvirtai laikosi nusistatymo – čia mano teisė, o kito teisė prasideda ten, kur baigiasi manoji. Neturėtų būti taip: sėdau ant dviračio ir važiuoju. Dalyvauji eisme, neprarask budrumo ir gerbk kitą, – akcentavo A. Pužauskas. – Kuo daugiau supratingumo ir kultūros kelyje, tuo visiems bus saugiau. Kas iš to, kad būsi teisus, bet, praradus budrumą, – patekęs į avariją ir nukentėjęs.“

Nors ženklas išvis draudžia eismą, pro dvaro tvoros vartus vos įtilpdamos važinėja renovuoto daugiabučio gyventojų ir sportininkų vairuojamos mašinos.

Vietoj išsukimo juostos uždarė įvažiavimą

Skaitytojas Darius J. piktinosi, kad, Vilniaus gatvėje įrengus tik 2 eismo juostas ir, jo manymu, iki begalybės praplatinus šaligatvius, vietoj to, kad būtų įrengtos papildomos juostos, rytais susidaro kamščiai ties Marijono Daujoto progimnazija. Dėl tos pačios priežasties – neįrengus papildomos išsukimo juostos į J. Pabrėžos gatvę, teko eismą į ją darbo dienomis iš esmės uždaryti – kad neužkimštų Vilniaus gatvės, įvažiuoti į ją draudžiama nuo 7 iki 19 val.

„Tam, kad atvežtum pradinuką į Pranciškonų gimnaziją, nes vieno vaiko paleisti negalima, tenka apsukti ratą žiede arba išvis sukti aplinkui per kitą J. Pabrėžos gatvės galą. Kam riboti eismą visą dieną, ar negalima buvo nustatyti tam tikras valandas, kada vaikus į mokyklą atveža ir parveža?“ – klausė skaitytojas.

Jis sutinka, kad apsisukti žiede yra saugiau, bet tenka įveikti papildomą atstumą, rytais gaišti brangų laiką. „Visi tik kalba: taupykime energiją, neterškime gamtos, o čia padaryta atvirkščiai: pastebėjau, kad apsisukdami žiede automobiliai užkemša eismą iš J. K. Chodkevičiaus gatvės“, – replikavo vyras.

Profesionalai ribojimus pateisina

Tačiau A. Mažionis mano, kad ribojimai yra teisingi: „Kai automobilių mieste vis daugėja, visiems gerai nebus. Svarbiausia yra saugumas ir pralaidumas, kad nebūtų kamščių, nors tai, kad tenka žiede apsisukti, kažkam ir nepatinka.“

Taksi vairuotojas Valdas Giedraitis, kuriam su kitais kolegomis tenka automobilius parkuotis Rotušės aikštėje, tikino, kad naujieji pokyčiai jiems nesudaro problemų – jo žodžiais, saugumas yra svarbiausia. Tačiau jis pageidautų, kad vakarais ir naktį, kada miestas tuščias, tarkim, nuo 21 iki 6 val., nebūtų draudžiama išsukti iš Vilniaus g. į Rotušės aikštę nuo „Maximos“.

Dar vienas eismo Vilniaus gatvėje pokytis: išsukti iš Akmenės g. ir „Maximos“ kiemo galima tik į dešinę: nuo šiol ten – vienos krypties eismas. „Akla zona“ skaitytojai praminė ir išvažiavimą iš „Pajūrio naujienų“ kiemo – palei gatvę įrengus horizontalią automobilių stovėjimo aikštelę, labai apsunkintas matomumas tiems, kurie nori išsukti iš kiemo.

„Reikia daugiau visų geranoriškumo: kodėl nesustojus ir nepraleidus, ypač – jei matai, kad priekyje dega raudonas šviesoforo signalas. Kuo daugiau vienas kitam parodyto supratingumo, tuo ir už vairo jautiesi smagiau“, – įsitikinęs A. Mažionis.

Darbo dienomis, važiuojant centro link, išvis draudžiama įsukti į J. Pabrėžos gatvę.

Vieni europietiškiausių projektų

Kretingiškių vairuotojų pastebėjimu, labai pasiteisino naujasis žiedas Melioratorių gatvėje: „Anksčiau reikėdavo laukti ilgai, kol išvažiuosi iš Vytauto gatvės, o dabar neliko kamščių, atstumai nuo vieno įvažiavimo iki kito – dideli, jokio susidūrimų pavojaus“, – džiaugėsi Jonas K.

A. Pužauskas įsitikinęs, kad būtent Vilniaus gatvė ir renovuota sankryža Melioratorių gatvėje yra vieni europietiškiausių projektų Lietuvoje, atitinkantys visoje Europos Sąjungoje diegiamus moderniausius eismo reikalavimus. „Gatvės, ypač miestų centruose, yra siaurinamos dėl saugumo. Kuo siauresnis kelias, tuo važiuojama saugiau“, – patikino pareigūnas.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja ir Saugaus eismo komisijos vadovė Violeta Turauskaitė tvirtino, kad pokyčiai Vilniaus gatvėje atlikti pagal atliktą eismo studiją ir projektuotojų – bendrovės „Kelvista“ – nurodymus.

„Rekonstravus Birutės g.–Rotušės a. ir Vilniaus g.–J. K. Chodkevičiaus g. sankryžas į žiedines, ruožas tarp jų specialiai buvo susiaurintas iki 2 juostų – po vieną kiekviena kryptimi. Pasak projektuotojų, anksčiau šiame ruože važiuojamoji dalis buvo per plati, ir dalį jos vairuotojai išnaudodavo kaip automobilių stovėjimo aikštelę, automobiliai buvo statomi chaotiškai“, – sakė V. Turauskaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas