Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 92 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
„Svarbu vien turėti tikslą – tarsi stotelę, nuo jos žengti į priekį, juolab kad siekdamas tikslų sukaupi naujų patirčių“, – įsitikinusi Viltė Joknytė.

Antrakursė Vilniaus universiteto studentė Viltė Joknytė išrinkta Kretingos jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacijos „Apskritasis Stalas“ pirmininke. Ji ketina organizuoti įvairius renginius ir plėtoti „Apskritojo Stalo“ veiklą, pritraukti daugiau narių. Be to, Viltė dega aistra jodinėti, priklauso skautų organizacijai, yra aktyvi jaunimo veiklose.

Tapo pirmininke

Viltė prieš kelerius metus buvo pakviesta savanoriauti per Kretingoje vykstantį jaunimo muzikos vakarą „Kreatyvas“ – ją sužavėjo ši veikla, bendravimas su žmonėmis. „Renginiuose dažnai noriu padėti, savanoriauti“, – dalijosi mergina. Pamatę Viltės aktyvumą, organizatoriai ją pakvietė į „Apskritojo stalo“ narių atranką. Jose kandidatai koordinatoriams turėjo prisistatyti, papasakoti, ką veikia. Taip Viltė tapo nevyriausybinės organizacijos nare.

V. Joknytė, šioje organizacijoje atsakinga už komunikaciją, rašė projektus, susipažino, kaip juos parengti, taip pat koordinavo įvairius renginius. Matydama Viltės motyvaciją nuveikti dar daugiau, buvusi „Apskritojo stalo“ prezidentė Brigita Barkauskaitė merginai pasiūlė tapti šios organizacijos pirmininke.

Tapusi pirmininke mergina į „Apskritojo stalo“ komandą bei organizuojamus renginius stengiasi pritraukti kuo daugiau jaunimo ir taip užmegzti tarp jaunuolių bendrystę. „Daugelis domisi renginiais, juolab kad jų dažnai trūksta, tad tai puiki proga suburti Kretingos jaunimą“, – tikino pašnekovė.

Viltė kartu su organizacijos pirmininkės pavaduotoja Agne Buivydaite jau ne pirmą kartą organizuoja stovyklą jaunimui „Šok į vaibą“, tradiciją ketina tęsti ir šiemet. Per stovyklą įvairios jaunimo organizacijos atskleidžia, ką veikia, paskatina jaunimą dalyvauti jų veikloje. Pernai Lietuvos šaulių sąjunga mokė užsimaskuoti, Lietuvos moksleivių sąjungos atstovė vedė viktoriną, jaunimo organizacija „Sniego gniūžtė“ kvietė dalyvauti įvairiuose žaidimuose, buvo ir daugiau organizacijų. Viltė tikisi, kad šiemet jų pavyks suburti dar daugiau.

Taip pat V. Joknytė su A. Buivydaite ketina tęsti renginio „Pasikalbam“ tradiciją. Per renginį įžymūs žmonės dalijasi savo patirtimis, kaip išgyventi kylančius iššūkius, kaip įveikti sunkumus, atsispirti priklausomybėms, papasakoja, ką studijavo, kokiomis veiklomis užsiima. Pernai renginyje dalyvavo aktorius Tadas Gryn ir šokėjas Edgaras Kerpė. Viltė tikisi, kad šiemet pavyks gauti lėšų ir renginio tradiciją tęsti.

V. Joknytė ne tik dalyvauja įvairiose jaunimo veiklose, bet ir studijuoja verslo informacijos vadybą Vilniaus universitete. „Nežinojau, ką tiksliai gyvenime noriu veikti, tad rinkausi plataus spektro studijas, susijusias su komunikacija, renginių organizavimu. Studijos aprėpia nuo organizacijų valdymo ir informacinių sistemų iki reklamos, rinkodaros, kūrybinio ugdymo“, – apibūdino pašnekovė.

Jaučia aistrą jodinėti

Penktoje klasėje draugė pasiūlė Viltei pajodinėti. Merginai ši veikla itin patiko, be to, V. Joknytė prisijaukino žirgą Kovą, kuris tapo tarsi draugu. „Jodinėdamas pamiršti kitus reikalus, išmoksti būti čia ir dabar, gyventi būtent tą sekundę, kai gyveni, nes jodamas negali pasinerti į mintis, antraip didėja rizika nukristi nuo žirgo. Be to, jauku būti šalia žirgų, juos jaukintis, įgyti pasitikėjimą“, – pojūčiais dalijosi mergina.

Pradėjusi jodinėti V. Joknytė buvo pakviesta į skautų organizaciją. Viltė davė įžadus, tačiau skautų veiklai ne itin rasdavo laiko, tad prie jos sugrįžti ketina ateityje. Merginą žavi žygiai miškais, įvairios išvykos. „Naktį žiūri į žvaigždes, rytą miško tankmėj gamini pusryčius... Tai labai įkvepia“, – atviravo studentė.

V. Joknytės nuomone, svarbu, kad žmogus, siekdamas užsibrėžtų tikslų, pats tobulėtų. „Svarbu turėti tikslą – tarsi stotelę, nuo jos žengti į priekį, juolab kad siekdamas tikslų sukaupi naujų patirčių, o patirti išties norisi. Juk dažnai geri renginiai ir įvykiai pavyksta visai netyčia“, – mąstė V. Joknytė.

Linas DAUGĖLA

„P. n.“ akademijos narys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas