Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 92 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jaunimo apdovanojimuose – nauji veidai

  • Edita KALNIENĖ
  • Kuprinė
  • 2021-09-24
Metų organizacijos apdovanojimą laimėjusi Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos parlamento komanda

Jaunimo lydere tapo Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos moksleivė Karolina Mažrimaitė.

Šiemet Kretingos rajono Jaunimo apdovanojimuose beveik visi apdovanojimai buvo įteikti tiems, kurie iki šiol dar nebuvo pelnę šių apdovanojimų: kone daugiausia nominacijų pelnė Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos auklėtiniai ir absolventai.

Stebėjo jaunimą

Šiais metais per Jaunimo apdovanojimus ant scenos lipo daug naujų veidų. Organizatorių tikinimu, jie visus metus intensyviai stebėjo Kretingos jaunimą ir stengėsi neužmiršti nė vieno atlikto darbo. „Visus metus stebėjome jaunus, aktyvius žmones, kurie mus stebino savo veikla, nuveiktais darbais“, – kalbėjo Kretingos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos narė Vaida Jakumienė.

Jai pritarė ir apdovanojimų ceremoniją atidaręs Kretingos rajono mero pavaduotojas Dangiras Samalius. „Džiaugiamės, turėdami daug aktyvaus jaunimo, stengiamės jį pastebėti“, – sakė jis, pakvietęs jaunimą skatinti valdžios atstovus dar daugiau dirbti.

Iš viso buvo įsteigtos 8 nominacijos, 4-ioms jų buvo pasiūlyta ne po vieną kandidatą. „Nominacijas, kaip ir pernai, paviešinome internete, tad, kas norėjo, siūlė kandidatus. Tik šiemet niekas nepasiūlė metų šeimos. Surengėme viešą balsavimą tose nominacijose, kurioms buvo pasiūlyti keli kandidatai, o gautus rezultatus paskelbėme per apdovanojimus“, – paaiškino Jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Ručinskė.

Metų jaunimo iniciatyvos titulas atiteko studentui Justui Vilčinskui. Jam apdovanojimą įteikė Jaunimo reikalų tarybos narė Vaida Jakumienė.

Metų jaunimo ambasadore tapo Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos absolventė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kino režisūros studentė Augustė Gerikaitė.

Aktyvaus jaunimo – yra

Pirmoji nominacija – Metų jaunimo organizacija. Čia rungėsi trys kandidatai – Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės 305 kuopa, Kretingos rajono nevyriausybinių organizacijų asociacija „Apskritas stalas“ ir Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinių parlamentas. Pastarasis ir gavo metų jaunimo organizacijos vardą.

Antra nominacija – Metų jaunimo lyderis, joje rungėsi dvi merginos – Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos moksleivė Karolina Mažrimaitė ir „Apskritojo stalo“ prezidentė Viltė Joknytė.

Nugalėtojai prizą įteikusi Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Kultūros ir meno premijos laureatė Birutė Naujokaitienė tikino, kad tai – vienas ryškiausių apdovanojimų: „Lyderiu netampama per vieną dieną.“

„Emocijos liejasi per kraštus, – savo džiaugsmą išsakė Karolina. – Lyderės vardą greičiausiai pelniau dėl savo aktyvios veiklos, noro suburti jaunimą, taip pat dalyvavimo įvairiose veiklose tiek mokyklos ribose, tiek už jų.“

Jaunimo reikalų koordinatorė Inga tikino, kad Kretingoje yra daug aktyvaus jaunimo: „Tai parodė ir lyderio rinkimai, kur konkuravo studentė Viltė ir moksleivė Karolina. Kadangi lapkričio mėnesį turėsime rinkti Jaunimo reikalų tarybą, tikiuosi šias merginas matyti joje.“

Metų jaunimo ambasadore tapo Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos absolventė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kino režisūros studentė Augustė Gerikaitė. Mergina subūrė komandą, kuri sukūrė trumpametražį dokumentinį filmą „Legenda apie Petrą“. Taip pat ji inicijavo bėgimą Kretingoje Piotro Silkino 80-mečio garbei.

„Sužinojusi apie nominaciją jaučiausi neblogai, – patirtimi dalijosi Augustė, pridūrusi, jog norėtų, kad Piotro Silkino bėgimas vyktų kiekvienais metais ir tai taptų tradicija. – Bėgau ir pati, bėgo ir mano šeima. Režisavau ir filmą apie P. Silkiną, kol kas viešai jis dar niekur nerodytas.“

Metų jaunimo iniciatyvos titulas atiteko studentui Justui Vilčinskui, kuris, atstovaudamas sporto bendruomenės interesams, pateikė idėją, kad būtų apšviestas Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadionas. „Jis to siekė labai atkakliai – iš pradžių surinko 100 parašų ir nuėjo į Savivaldybę, po to atėjo į Jaunimo reikalų tarybą su šiuo siūlymu. Mes jam ir rekomendavome dalyvauti Gyventojų iniciatyvų projekte“, – apie jaunuolio atkaklumą įteikdama Justui apdovanojimą kalbėjo V. Jakumienė.

Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro režisierė, renginių vedėja Kristina Lauciutė-Dimienė paskelbė Metų kūrybinės sielos nominacijos nugalėtoją studentą Dovydą Joną Šulskį, kurio iniciatyva suburta džiazo grupė „Music chairs“.

Metų proveržis – Pranciškonų gimnazijos mokinys Emilijus Latakas

Nuo proveržio iki kūrybiškumo

Apie Metų proveržį paskelbė Kretingos krepšinio komandos „Kretinga“ vyriausiasis treneris Arimantas Mikaločius, kuris su savo komanda iškovojo teisę žaisti Nacionalinėje krepšinio lygoje. „Mylėkite savo miestą, kaip aš jį myliu“, – sakė jis, įteikdamas metų proveržio apdovanojimą Emilijui Latakui.

Būdamas septintokas Emilijus baigė ir aštuntos klasės programą bei peršoko į devintą klasę. Emilijus taip pat dalyvavo Izraelio gabių vaikų ugdymo programoje „GIFTED“ kartu su geriausiais šalies vienuoliktokais ir išsiskyrė savo intelektu.

Į Metų savanorės vardą pretendavo dvi jaunuolės – Greta Klapatauskienė ir Inga Skersenskytė. Nugalėjo G. Klapatauskienė, kuri antrus metus savanoriauja Šv. Antano dienos centre, ten ji dirba su vaikais.

Viena paskutiniųjų nominacijų – Metų kūrybinė siela. Ją paskelbė Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro režisierė, renginių vedėja Kristina Lauciutė-Dimienė. „Kūrybai nereikia žodžių, ji kalba pati už save“, – apdovanojimą įteikdama Dovydui Jonui Šulskiui sakė ji.

Dovydas šią nominaciją pelnė už iniciatyvą įkurti džiazo grupę „Music chairs“, kuri subūrė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje džiazą studijuojančius studentus, dabar koncertuojančius tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Dar buvo išrinktas ir Metų partneris. Jį paskelbdamas D. Samalius padėkojo visiems rėmėjams ir pasidžiaugė jų gausa. O šių metų Jaunimo partneriu tapo užkandinė „Alyva“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas