Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 92 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje įkurtas Jaunimo knygų klubas – vieta, skirta išreikšti literatūrines mintis, diskutuoti su tais, kurie taip pat domisi knygomis.

Skaityti knygas – vienas laisvalaikio leidimo būdų, kurį gali rinktis jaunuoliai. Knygos vis dar yra vienas jaunimą dominančių užsiėmimų, o tai įrodo ir Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje įkurtas Jaunimo knygų klubas, skatinantis 15–18 metų moksleivius pajausti skaitymo džiaugsmą.

Kviečia skaityti

Šiais metais įkurtas Jaunimo knygų klubas – Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkės Paulinos Sutkutės idėja. Pati kretingiškė mėgsta jaunimo literatūrą, nes joje atranda daug įdomių dalykų, pailsi skaitydama, o kita priežastis, dėl kurios įkūrė knygų klubą jaunimui – tikėjimas, kad Kretingoje yra skaityti mėgstančio jaunimo, kuris neturi erdvės literatūrinėms diskusijoms. Klube laukiami 15–18 metų jaunuoliai, kadangi, anot P. Sutkutės, tokiame amžiuje yra itin stiprus noras priklausyti kokiai nors bendruomenei, o tai gali būti ir skaitančių žmonių ratas.

„Klubo tikslas – jog jaunimas pajustų, kad skaityti įdomu, ir tai yra veikla, teikianti džiaugsmą. Perskaičius gerą knygą norisi su kuo nors apie ją pasikalbėti, pasidalinti mintimis. Tikslas yra sukurti saugią skaitančiųjų bendruomenę, kurioje galima išreikšti savo nuomonę, žinoti, kad būsi išgirstas, mokytis argumentuotai diskutuoti ir be išankstinio nusistatymo priimti kito mintis“, – teigė pašnekovė.

Per susitikimus knygų klube nariai išsirenka kito mėnesio knygą, kurią kaskart pasiūlo vis kitas klubo narys. Taip pat aptariama perskaityta knyga, kartais peržiūrima jos ekranizacija. Be viso to, pasikalbama ir apie tai, ką klubo nariai nuveikė.

Naudinga veikla

Paklausus, kas nutinka, jeigu narys nespėja perskaityti kūrinio iki artimiausio susitikimo, P. Sutkutė nuramino, kad dėl to jis tikrai nėra išvejamas.

„Visada paprasčiau dalyvauti perskaičius visą knygą, tačiau minčių gali kilti perskaičius ir 20 puslapių, o kartais, ir pabaigus visą kūrinį, galva gali būti tuščia, nes tai – ne to žmogaus knyga ar ne tas laikas kūriniui skaityti“, – kalbėjo ji.

Anot kretingiškės, skaitant lavėja fantazija, susipažįstama su įvairiomis situacijomis ir problemomis, su kuriomis galbūt nesusiduriame realiame gyvenime, tačiau galime bandyti spręsti, skaitydami apie tam tikrus personažus. Taip pat lavėja ir kalba, jos išraiška.

Bibliotekininkei Paulinai skaitymas visada buvo ir bus atsipalaidavimo būdas. Literatūra dažniausiai teikia pasitenkinimo jausmą ir yra būdas susipažinti su įvairiais autoriais, kitomis kultūromis ar fantastiniais pasauliais. Darbo dienomis laiko skaityti pašnekovei lieka tik vakare, o savaitgalį ji galėtų skaityti visą dieną: „Jeigu knyga įtraukia, paros metas nėra svarbus.“

Tai – dalelė gyvenimo

Šešiolikmetė Pranciškonų gimnazijos moksleivė, Jaunimo knygų klubo narė Gerda Gedrimaitė atviravo, kad jai patinka, kai knygos priverčia žmogų pajausti kokius nors jausmus. Knygos, anot merginos, suteikia tai, ko neturi. „Kūriniai kupini kito žmogaus širdies dalelių, kurios skyla, jungiasi, verkia, džiaugiasi, kol galiausiai susijungia į vieną didelę širdį – lapuose užrašytą pasakojimą“, – sakė ji.

Moksleivė teigė neturinti skaitymo rutinos, nes pajaučia, kada reikia atsiversti knygą. „Pajaučiu, kada dalelė manęs tampa per daug tuščia ir sugeba matyti tik vieną visko pusę – būtent tada knyga atsiduria mano rankose“, – kalbėjo G. Gedrimaitė.

Paklausta apie labiausiai patikusią knygą, gimnazistė atsakė, kad visos knygos turi savyje kažką brangaus asmeniškai jai, tačiau šiuo metu jos akiratyje yra magijos klasika – „Haris Poteris“. Mergina atviravo, kad laukia kalėdinio sezono, kai pasaulis tampa kasdieniškai magiškas, o „Hario Poterio“ atmosfera užvaldo širdį.

Jaunimo knygų klubas Gerdos gyvenime išaugo į nuostabų sprendimą – galimybę perskaityti naujų knygų, sužinoti tai, ko anksčiau nežinojo. „Galbūt noras po karantino išbandyti kažką kitokio ir privertė neabejojant tapti klubo dalimi“, – svarstė moksleivė. Pasak G. Gedrimaitės, geriausias būdas pajausti knygų klubo dvasią – ateiti ir gyvai jausti gerą atmosferą iš kiekvieno klube esančio žmogaus širdies.

Vita MICKUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas