Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 92 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Į dešimtąją „Grūšių šventę“, kurią rengia Grūšlaukės kaimo bendruomenė, rinkosi ir namiškiai, ir svečiai.

Dešimtą kriaušės medelį sodino (iš kairės) Mindaugas Kniukšta, Ieva Kniukštaitė ir Rokas Laukys.

Sekmadienį grūšlaukiškiai svečius kvietė į tradicinę „Grūšių šventę“. Dešimtosios bendruomenės surengtos šventės metu aidėjo Aloyzo Žilio vadovaujamo vokalinio trio dainos, skambėjo sveikinimai, o, pasodinus jau dešimtąją kriaušaitę, vaišintasi ne tik kriaušėmis. Šventė Grūšlaukėje pradėta Šv. Mato atlaidų iškilme Šv. Jono Nepomuko bažnyčioje, kurios sienas mėnesį puoš šio miestelio kapinėse amžino poilsio atgulusio kraštiečio, Prancūzijoje kūrusio žymaus skulptoriaus Antano Mončio skurtų Kryžiaus kelio bareljefų fotografijų paroda „Antano Mončio (1921–1993) Kryžiaus kelio stotys. Laonas“.

Salantų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bei Grūšlaukės parapijų klebono Audriaus Keršio pakviestas, Šv. Mišias aukojo iš Telšių vyskupijos kurijos atvykęs monsinjoras Rimantas Gudlinkis.

Po bendros maldos Grūšlaukės kaimo bendruomenės sukviesti šventės svečiai rinkosi skvere prie bažnyčios. Renginį vedusi bendruomenės tarybos narė Ramunė Stonkuvienė, priminusi, kokie svarbūs visiems ir kiekvienam yra namai, pasidžiaugė, kad ir šiemet Grūšlaukėje savo namus surado keletas šeimų. Kartu su bendruomenės pirmininku Leonu Jazbučiu teikdama atminimo dovanas naujakuriams Kristinai ir Almantui Aušroms, Mindaugui ir Giedrei Kniūkštoms, Margaritai Rusanovienei ir Arūnui Kuršiui, renginio vedėja linkėjo kuo giliau įleisti šaknis į Grūšlaukės žemę.

Šiupinys iš šeimininkės Daratos Žukovos rankų - pirmajam bendruomenės vadovui Antanui Dubinskui.

Su 70-mečiu Eleną Stanienę (kairėje) sveikino bendruomenės pirmininkas Leonas Jazbutis ir renginį vedusi Ramunė Stonkuvienė.

Tradiciškai buvo apdovanotos gandrų sulaukusios šeimos: dukras šiais metais supantys Edita ir Mindaugas Riepšai, Giedrė ir Mindaugas Kniūkštos, Agnė ir Vytautas Pociai bei sūnaus susilaukę Daiva Viskontaitė ir Rimantas Stregauskas.

Nepamiršti ir šiemet jubiliejus šventę ar dar švęsiantys grūšlaukiškiai: sveikinimai, linkėjimai ir dovanos skirtos Elenai Stanienei, Kaziui Jazbučiui, Klevai Giedrienei, Reginai Laukienei ir Algiui Jonučiui.

Atsižvelgus į pandeminę situaciją, šiemet atsisakyta gražia tradicija tapusių geriausiai sodybas besitvarkančių šeimininkų rinkimų: pasak bendruomenės pirmininko, tikimasi tradiciją atgaivinti kitąmet.

Po sveikinimų suskambus A. Žilio vadovaujamo vokalinio trio dainoms, svečiams besivaišinant gardžiomis kriaušėmis, jauni ir veiklūs bendruomenės vyrai Mindaugas Kniūkšta ir Rokas Laukys skverelyje pasodino jau dešimtąją „grūšią“ – kriaušės medį.

Baigėsi šventė bendromis vaišėmis: svečiai, namiškių paraginami, skanavo patiekalus ir gyrė šeimininkes – šiupinį virusią ir girą užraugusią Daratą Žukovą, pyragus kepusias Laimą Tuškienę, Loretą Kaminskienę ir Jolantą Jazbutienę, vieno kąsnio sumuštinius, užkandėles gaminusią Nijolę Jonutienę.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas