Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 92 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Susidūrė su briedžiu – atsidūrė ligoninėje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Keliuose
  • 2021-09-24

Trečiadienio, rugsėjo 22-osios, vakarą, kelyje Šiauliai–Palanga, mūsų rajono ribose, automobilis „VW Passat“ susidūrė su briedžiu. Nukentėjo juo važiavę du žmonės.

Automobilį vairavo 1995 m. gimęs blaivus vyras: iš tamsos briedis netikėtai iššoko į važiuojamąją kelio dalį ir buvo partrenktas automobilio. Gyvūnas nugaišo, o vairuotojas ir 26-erių keleivė nuvežti į ligoninę.

Pernai tame pačiame kelyje, ties Tenžės slėniu, moters vairuojamas hibridinis automobilis „Toyota“ taip pat susidūrė su staiga į kelią iššokusiu briedžiu: automobilis buvo apdaužytas nepataisomai, tačiau briedis po smūgio vangiai pakilo ir nurisnojo į laukus.

„Pajūrio naujienos“ tąkart klausė Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD), kuriai priklauso respublikinis kelias A11, atstovų, ar nereikėtų gana judriame ir avaringame šio kelio ruože, kuriame vyksta gyvūnų migracija, įrengti atitvarus. Tąkart buvo atsakyta, kad šis ruožas yra įtrauktas į LAKD prioritetinių darbų eilę.

Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas sakė, kad minėta vieta yra paženklinta kelio ženklu „Atsargiai, laukiniai gyvūnai“. „Valstybinės institucijos šią vietą paženklino, kad vairuotojai būtų budrūs, važiuotų atsargiau. O pagal tai, kiek mūsų keliuose krinta gyvūnų, tvoromis reikėtų apjuosti visą Kretingos rajoną. Tik pastarieji du atvejai – labai rimti susidūrimai su briedžiais“, – sakė jis.

Kretingos rajono aplinkosaugos agentūros vadovas Ričardas Kašėta taip pat patikino, kad palei Tenžės slėnį praeina stirnų, stambesnių kanopinių gyvūnų migracijos keliai. Tvoros, be abejo, sulaikytų gyvūnus, tačiau toje vietoje jas įrengti būtų gana sudėtinga. Taip pat dažni susidūrimai įvyksta ir kelyje į Salantus.

Paklaustas, kas pasirūpino kritusiu gyvūnu, R. Kašėta atsakė: „Tarnyba 112 informuoja aplinkosaugos departamentą, o šie – medžiotojų būrelius. Kurio būrelio teritorijoje krinta gyvūnas, tie ir privalo juo pasirūpinti: seniau nugaišusius verčia į sanitarinę duobę, o šviežiai partrenktus galima suvartoti maistui.“ Jo žodžiais, šis ruožas priklauso Palangos medžiotojų būreliui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas