Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 92 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Medžioklės istorija perteikta paroda ir Mažosios Lietuvos pučiamųjų ragų ansamblio „Kurtinys“ vadovo Gražvydo Railos (dešinėje) muzikiniu atlikimu.

Praėjusį penktadienį medžioklės rago gausmu Kretingos rajono viešojoje Motiejaus Valančiaus bibliotekoje prasidėjo iškilmingas renginys, skirtas Miškininko dienai ir Valstybinių miškų urėdijos 100-mečio sukakčiai paminėti.

Ta proga miškininkus – urėdijos darbuotojus ir svečius – pasveikino Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio vadovas Tomas Zaleckis. Jis pažymėjo: nors renginio tema – prieškario miškininkystė, jos nueitas kelias, tačiau jame labai svarbu yra žmonės, ir profesinės šventės proga įteikė II laipsnio nusipelniusio aplinkosaugininko ženklus urėdijos darbuotojams: Rimai Austienei, Audriui Lubiui, Rimvydui Vaičekauskui, Juozui Pociui, Linui Žarnauskui. Apdovanodamas juos T. Zaleckis pastebėjo, kad ir „Sidabrinės gervės“ yra įteikiamos tik 2 profesijų atstovams – aktoriams ir miškininkams.

Į renginį pakviestas svečias buvęs Lietuvos žemės ūkio universiteto rektorius prof. Romualdas Deltuvas pristatė savo naujausią monografiją „Miško ūkis ir medžioklė Mažojoje Lietuvoje“, už kurią šiemet jis pelnė Ievos Simonaitytės vardo premiją.

Bibliotekoje taip pat buvo atidaryta Kauno medžiotojų sąjungos prezidento Kęstučio Markevičiaus iniciatyva sudaryta fotografijos paroda „Miškininkystė ir medžioklė Lietuvoje tarpukariu“, kurioje – 24 istorinės nuotraukos ir dokumentai. Ją pristatydamas medžiotojų ir miškininkų dinastijos tęsėju pavadintas K. Markevičius pateikė įdomių ir intriguojančių faktų: kad ir Lietuvos savanorius, kovojusius už nepriklausomybę, pirmieji ginklais rėmė medžiotojai, pagalbą teikė miškininkai. Lygiai taip pat ir Ukrainoje 2014-aisiais į karą pirmieji stoję savanoriai buvo kariai, miškininkai, šauliai.

Jo palyginimuose netrūko ir humoristinių gaidų: „Visi miškininkai žino, kad prieš žemaičius šiame krašte gyveno miškininkai ir žvejai.“

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas