Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 92 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
„Mus vienija futbolas“ , – tvirtino „Minijos“ futbolo akademijos ugdytiniai ir treneriai.

Šeštadienį į Kretingos miesto centrinį stadioną rinkosi populiariausia pasaulyje laikomos sporto šakos – futbolo – gerbėjai ir būsimieji žaidėjai, „Minijos“ futbolo akademijos sukviesti į pirmąją šventę „Mus vienija futbolas“.

Pernai gruodį įkurta ir nuo šių metų rugpjūčio veiklą pradėjusi „Minijos“ futbolo akademija, kurioje šio žaidimo paslapčių jau mokosi apie 120 jaunųjų futbolininkų, o jų amžius siekia nuo šešerių iki aštuoniolikos metų, nusprendė prisistatyti į šventę sukviesdama ir akademijos „studentus“, ir jų tėvus, ir artimuosius bei bičiulius: visus, kam patinka tiek žaisti, tiek stebėti rungtynes.

Gausiai susirinkusius šventės dalyvius renginio atidarymo ceremonijos metu pasveikino Klaipėdos apskrities futbolo federacijos prezidentas Rimantas Žvingilas. Svečias, palinkėjęs akademijai sėkmės rengiant jaunuosius futbolininkus, kurie ateityje garsintų ir Kretingą, ir Lietuvą, ir žaistų geriausiuose Europos futbolo klubuose, „Minijos“ futbolo akademijos direktoriui Alvydui Viršilui įteikė dovanų – pilną krepšį futbolo kamuolių.

Futbolo šventės metu įvairiose rungtyse varžėsi ne tik akademijos mažiausieji ir vyriausieji auklėtiniai. Į fiestą buvo įtraukti kartu su jais atėję mamos ir tėvai, močiutės ir seneliai, kuriems buvo suteikta galimybė išbandyti savo jėgas mušant 11 metrų baudinius. Pasak A. Viršilo, buvo labai malonu, kad į kvietimą atsiliepė ne tik vyrai, bet ir moterys, išties taikliai smūgiavusios į vartus. O šių varžybų nugalėtoju tapo Igoris Metelica.

Patys mažiausi akademijos auklėtiniai, gimę 2014–2015 metais, varžėsi estafetėse ir žaidė futbolą: čia visi buvo nugalėtojai, visi buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis.

Vyresnieji „Minijos“ akademijos auklėtiniai, suskirstyti į keturias amžiaus grupes, varžėsi trijose rungtyse. Jaunieji futbolininkai išbandė jėgas kamuolio varymo, žongliravimo kamuoliu bei kamuolio smūgiavimo tikslumo konkursuose – paskutiniajame buvo skaičiuojama, kiek tikslių smūgių per pusę minutės turėdami šešis bandymus į nedidelius vartus iš 10–16 m atstumo – jis buvo nustatomas atsižvelgiant į smūgiavusiųjų amžių – pataikys sportininkai.

Rungtynių metu netrūko aštrių momentų.

Futbolininkų, gimusių 2005–2006 m.; grupėje kamuolio žongliravimo rungtyje geriausiai pasirodė Aronas Zakarauskas, kuriam niekas neprilygo ir kamuolio varymo rungtyje. Tiksliausiai į vartus smūgiavo Matas Keblys.

2008–2009 m. gimusiųjų grupėje kamuolio žongliravimo rungtį laimėjo Eimantas Steckys, kamuolio varymo rungtyje geriausiai pasirodė Kajus Baltmiškis, taikliausiai į vartus smūgiavo Redas Neverauskis.

2010–2011 m. gimusiųjų grupės nugalėtoju kamuolio žongliravimo rungtyje tapo Erikas Slavinskas, kamuolio varymo rungtyje – Ugnius Stankevičius, tikslumu pasižymėjo Gustas Keblys.

Sportininkų, gimusių 2012–2013 m., grupėje kamuolio žongliravimo rungtyje niekas neprilygo Vakariui Vilkaičiui, kamuolio varymo rungtyje nepralenkiamas buvo Gustas Gudauskas, o tiksliausiai vartus atakavo Ąžuolas Pranaitis.

Šventės kulminacija tapo bendros rungtynės, kuriose dalyvavo beveik 100 žaidėjų. Į dvi komandas, pasidabinusias atitinkamais skirtukais, pasiskirstę akademijos auklėtiniai, jų draugai ir šeimų nariai vienu metu keliais kamuoliais žaidė futbolą, besistengdami kuo taikliau atakuoti vartus, kuriuose galėjo keistis vartininkai. Emocijos liejosi per kraštus, gera nuotaika sklido toli už aikštės ribų, o nugalėtoju šiame mače pripažintas tiesiog futbolas ir jo paslapčių bei meistriškumo mokanti „Minijos“ futbolo akademija.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas