Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 92 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Elenai Kazakevičienei moliūgai tiesiog gražūs.

Petronėlė Šimkienė sėjo agurkus, o išdygo ir moliūgas.

Nors šiais metais moliūgų derlius dėl karštos vasaros menkesnis nei pernai, juos auginantieji sako, kad oranžiniai kamuoliai džiugina akį, o jų skoniui jokie orai įtakos nedaro.

Augina dėl grožio

„Jūs tik pažiūrėkit, koks gražumas, – vesdama prie saulėje apvalius šonus šildančių moliūgų džiaugėsi Rūdaičiuose gyvenanti Elena Kazakevičienė. – O kad būtumėt matę, kaip čia buvo gražu, kai žydėjo saulėgrąžos – net apsiniaukusi diena saulėta atrodydavo“.

Moteris sakė moliūgus auginanti kasmet: seniau jiems skirdavusi vietos prie komposto dėžės, ir užaugdavo jie didžiuliai, tiesiog nepakeliami. Bet pernai kažkas jiems nepatikę – daigai nudžiūvę, tad šiais metais daigus sklypo pakrašty susodino. Sprendimas pasiteisino, ir spalvoti gražuoliai augo pasišokėdami.

„Auginu juos dėl grožio, pati nevalgau. Man gražu, kaip jie auga – vis ateinu pasidžiaugti. Derlių atiduodavau kaimynės dukterėčiai, kuri turi kavinę Šilutėje, tad moliūgai neprapuldavo“, – šypsojosi moteris, sakiusi, jog specialiai moliūgais nesirūpinusi, tik daigus laistydavusi, o paskui, kai jau paūgėjo, ir to nebedariusi.

Nesodino, bet užaugo

„Šiemet neketinau moliūgų auginti, nors paprastai iš „Pajūrio naujienų“ sėklų jų pasiauginam. Bet įsimaišė sėkla tarp agurkų, kuriuos šiltnamyje pasėjau, ir štai: iš šiltnamio išlipo ir užaugo“, – smagiai pasakojo Petronėlė Šimkienė iš Lazdininkų, tarp kelių moliūgų rodydama didžiausią, kuris, jos manymu, gali sverti apie 40 kg.

Moteris sakė, kad džiaugiasi šia „išdaiga“ – moliūgai jai skanūs, deda šios daržovės ir į sriubas, ir net į pyragėlius. Kepa juos iš mielinės tešlos, o moliūgų įdeda įdarui: esą labai gardu, saldu.

„Tiesa, šiemet moliūgai prastai auga, maži. Ir kaimynai sako, kad nelabai kas teužaugo. Bet jei ne parodai, tai pavalgymui, pasiskanavimui tų „netyčiukų“ tikrai pakaks“, – sakė P. Šimkienė.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas