Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 92 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Benamis Arvydas sugrįžo

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Po publikacijos
  • 2021-09-17
Ligoninės lovą benamis Arvydas išmainė į guolį po atviru dangumi.

Senajame parke po krūmu vasarą leidęs benamis Arvydas, neabejingų žmonių rūpesčiu prieš kurį laiką įkurdintas Katalikiškojoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje Kartenoje, ilgai ten neužsibuvo. 59-erių vyrą kretingiškiai šiandien ir vėl mato besitrainiojantį gatvėmis, kapinėse, miegantį ant suoliuko.

Iš ligoninės pabėgo

„Prašvytruoja“ dažnai jis ir pro mano langus. Kad aš dar kokį kąsnį pavalgyti jam bepasiūlyčiau! Būdavo, dalinuosi tuo, ką turiu, kas ant mano stalo padėta. Supykau, kai jau ir pinigų prašinėti pradėjo. Būk tu tokiems geras, kiek nori, – nevertina, ne tokio jie „sukirpimo“, – teigė į „Pajūrio naujienų“ redakciją paskambinusi moteris.

Paaiškėjo, kad šis vienų apgailimas, kitų dėl netvarkingo gyvenimo būdo koneveikiamas ir beviltišku vadinamas „herojus“ paspruko iš Klaipėdos respublikinės ligoninės, kur iš Kartenos buvo pervežtas sušlubavus sveikatai.

„Matyt, nei kraujo tyrimai, nei rentgenas kokios nors užkrečiamos ligos nerodo, kad medikai šio paciento neieško“, – svarstė viena iš pastangų benamį laikinai įkurdinant Kartenos slaugos ligoninėje įdėjusių Kretingos socialinės paramos skyriaus specialisčių Margarita Lipskienė.

Kaip papasakojo Katalikiškosios palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorius Normantas Žeimys, ligoninė ir nėra ta vieta, kurioje lovą turėtų užimti palyginti sveiki benamiai. „Man ir taip širdį skauda, kad neturim kur guldyti skausmuose besivaduojančių, eilėje belaukiančių onkologinių ligonių, o čia – dar nesenas vyras, kuris, jei norėtų, galėtų kad ir pas ūkininkus rasti darbo, apsistoti“, – sakė jis.

Laukia Nakvynės namų

Per Arvydo buvimo slaugos ligoninėje laiką direktorius teigė pastebėjęs netinkamų jo įpročių: šiam žmogui sunku socializuotis, nori daug laisvės, neištveria „neapėjęs nepatikrinęs“ svetimų spintelių, nevarstęs šaldytuvo durų, nors nieko savo ten nėra pasidėjęs.

„Aš irgi jo klausiau, kur nakvodavo vėlyvą rudenį, žiemą, kada lyja ir šalta. Atsakė besistengiantis ką nors tokio pavogti, kad pasodintų į kalėjimą. Žino, kad ten pagyvens šiltai, gaus maisto“, – pasakojo N. Žeimys.

Kretingoje gimęs ir augęs Arvydas „Pajūrio naujienoms“ sakė, jog pats nebesuskaičiuoja – 20 ar daugiau – metų yra kalėjime tupėjęs. „Pagaudavo ir pagaudavo mane dėl vagysčių. Dar „pacanas“ būdamas pro svetimus dviračius ir motorolerius, jų nenugvelbęs, nepraeidavau“, – juokėsi jis.

Socialinės paramos skyriaus specialistė M. Lipskienė spėliojo, jog, ko gero, dabar Kretingos garsusis benamis laukia, kol spalio pradžioje Kretingoje bus atidaryti Nakvynės namai, kur tikisi apsigyventi. Tokiems, kaip Arvydas, ten gerai, nes daugiau laisvės: naktimis išsimiegos, iš ryto išeis ir ligi vakaro vaikščios, kur kojos ves.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas