Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 92 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Savaitės pradžioje Pranciškonų vienuolyno refektoriuje su kretingiškiais susitiko Lietuvos Krikščionių darbuotojų profsąjungos pirmininkas Audrius Globys ir šios organizacijos dvasinis palydėtojas kunigas Algirdas Toliatas.

Krikščionių profsąjungą šių metų liepos 2 d., pritarus Lietuvos katalikų hierarchams, įsteigė ir jos deklaraciją paskelbė 30 bendraminčių. Steigime dalyvavo A. Gaubys ir A. Toliatas, kuriam ir gimė šios profesinės sąjungos idėja. Organizacija siekia ginti dėl religinių įsitikinimų nukentėjusius darbuotojus, teikti jiems visokeriopą teisinę, psichologinę, moralinę, dvasinę pagalbą, pasitelkiant geriausius savo srities profesionalus. Susitikime Kretingoje kalbėdami apie krikščionių profesinės sąjungos tikslus A. Globys ir A. Toliatas akcentavo krikščioniškos pasaulėžiūros žmonių, Vakarų civilizacijos gynimą nuo ideologijų, kurios neigia žmogaus prigimtį, mūsų visuomenėje propaguoja moralinį reliatyvizmą, daro spaudimą ir įtaką viešajam gyvenimui, įstatymų leidybai. „Ieškome išmintingų sprendimų, kaip išgyventi, jei tie įstatymai ir bus“, – sakė A. Globys, kalbėdamas apie Seimo siekius priimti LGBT bendruomenei aktualų partnerystės įstatymą, kuris leidžia įteisinti neutralią partnerystę, ratifikuoti Stambulo konvenciją, griaunančią sampratą šeimos, sukurtos vyro ir moters santuokos pagrindu. „Krikščionybę stumia į įstatymo užribį, uždės mums homofobo ženklą, kad esame neapykantos kurstytojai. Daryk taip, lyg viskas priklausytų nuo tavęs, melskis taip, kad viskas priklausytų nuo Dievo“, – teigė ir ragino A. Toliatas, kaip ir A. Globys, patikinęs, kad krikščionių profsąjunga savo tikslų sieks argumentais, kitomis taikiomis priemonėmis, nekeldama revoliucijų, riaušėmis virstančių mitingų.

Aiškindami, kodėl užsibrėžtiems tikslams įgyvendinti buvo pasirinkta profesinės organizacijos forma, svečiai iš Vilniaus pripažino, kad pasirenkant svarbūs buvo ir pragmatiški dalykai – profsąjungos tvarumas, kadangi yra nario mokestis, veiklai galima gauti dalį gyventojų skiriamo pajamų mokesčio. Be to, profsąjungos – „tai balsas iš apačios“.

Šiandieną Lietuvos krikščionių profsąjunga turi apie 100 narių. Besikuriančios organizacijos dėmesys sutelktas į naujų narių priėmimą. Kaip akcentavo A. Globys, tikraisiais krikščionių profsąjungos nariais tapti gali tikintys, praktikuojantys krikščionys, kitiems krikščionybei prijaučiantiems skirtas nario-bičiulio statusas. Stojantysis į krikščionių profsąjungą užpildo anketą, kuri skelbiama profsąjungos interneto svetainėje. Su anketą pateikusiu kandidatu dar pasikalbama, po pokalbio nusprendžiama dėl jo narystės. Į vienuolyną susitikti su A. Toliatu ir A. Globiu atėjo apie 20 kretingiškių, aktyviausi parapijiečiai. Susirinkimą palaimino brolis pranciškonas Paulius Vaineikis. Kretingiškiams rūpėjo ir nario mokesčio dydis, koks pensininkų vaidmuo šioje organizacijoje. Jiems buvo atsakyta, kad mėnesinis nario mokestis svyruoja nuo 5 iki 10 eurų, mažesnis – pensinio amžiaus ir kitiems, turintiems mažas pajamas nariams, kad pensininkai organizacijai gali padėti skleistis ir malda.

Visuotinė lietuvių enciklopedija skelbia, kad 2018 m. Lietuvoje veikė 18 profesinių sąjungų, susivienijusių į 3 nacionalinius centrus, profsąjungoms priklausė apie 76 tūkst. žmonių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas