Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Paskutinę rugpjūčio savaitę du Kretingos rajono moksleiviai – Tomas Perkumas ir Karolis Margis – dalyvavo jau tryliktą kartą rengiamame projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“. Vaikinai savaitę trukusiame projekte turėjo galimybę geriau susipažinti su valstybinių institucijų darbu ir jų atliekamomis funkcijomis.

Kretingos rajono moksleiviai Tomas Perkumas (antroje eilėje šeštas iš kairės) ir Karolis Margis (antroje eilėje devintas iš kairės) projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ metu susipažino su Žemės ūkio ir Susisiekimo ministerijų darbu, taip pat susitiko su LR Premjere Ingrida Šimonyte.

Pasak Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos abituriento T. Perkumo, projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ – unikalus, nes jo metu galima apsilankyti svarbiausiose valstybės valdymo institucijose, susipažinti su jų ar vadovais.

„Įvyko labai daug susitikimų ir pokalbių. Aš lankiausi Žemės ūkio ministerijoje, kurioje susitikau su ministerijos kancleriu ir ministro patarėja. Susitikimo metu aptarėme Europos Sąjungos Žaliojo kurso vykdymą žemės ūkyje. Taip pat lankiausi „Lietuvos žirgyne“, kuriame susipažinau su žirgų veislėmis ir jų kilmės istorija, turėjau galimybę ir pajodinėti“, – tikino pašnekovas.

Karolis Margis savaitę praleido gilindamasis į Susisiekimo ministerijos veiklą. United World Colleges (UWC), esančio Mastrichte, moksleivis susitiko su ministru Mariumi Skuodžiu, dalyvavo nuotoliniuose pokalbiuose su Klaipėdos uosto, VĮ Vidaus vandens kelių direkcija, Lietuvos pašto ir Lietuvos transporto saugos administracijomis.

Abu vaikinai dalyvavoVyriausybės posėdyje bei po posėdžio vykusioje spaudos konferencijoje, kurios metu turėjo galimybę užduoti klausimus švietimo, mokslo ir sporto ministrei Jurgitai Šiugždinienei. Vėliau įvyko susitikimas su Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte.

Moksleiviai nuotoliniu būdu susitiko su politologu Linu Kojala, olimpiete Laura Asadauskaite bei „Kurk Lietuvai“ vadove Monika Merkyte, savo žinias projekto dalyviai išbandė dalyyvaudami protmūšyje.

Paskutiniąją projekto dieną moksleviai susitiko su švietimo, mokslo ir sporto viceministru Ramūnu Skaudžiumi. Po šio susitikimo projekto dalyviai bendravo su LR ministre pirmininke Ingrida Šimonyte. „Susitikimo metu Premjerė atsakė į mums rūpimus klausimus, šis susitikimas man labiausiai įsiminė. Vėliau projekto dalyviai pristatė savo darbus, kuriuos turėjome parengti per savaitę pagal paskirtą temą“, – apibūdino T. Perkumas.

Pašnekovo tikinimu, jaunimas Lietuvoje politika domisi labai mažai. „Pats domiuosi politika, stebiu politikoje vyraujančius klausimus, seku naujienas, tačiau manau, kad jaunimą reiktų skatinti domėtis politika labiau, organizuoti įvairias pažintines veiklas, rengti susitikimus ir su vietos savivaldos, kitais politikais“, – svarstė jaunuolis.

Anot jo, dalyvavimas projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ pakeitė vaikino įsivaizdavimą apie valstybinių institucijų darbą: „Aš pamačiau, kad, norint kažką pakeisti, reikia įdėti labai daug darbo, kurį atlieka didelis skaičius skirtingų savo srities specialistų.“

Vaikinas atskleidė, kad baigęs Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją neatmeta galimybės rinktis su politikos mokslais susijusių studijų.

Sigita RAZMUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas