Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lakštingelė“, vadovaujama Prano Razmaus (nuotr. kairėje), jau įrašė per 10 atliekamų kūrinių, kurie skambės LRT projekto „Duokim garo!“ kūrėjų rengiamoje laidoje apie šį kolektyvą.

Geros žinios iš LRT laidos „Duokim garo!“ kūrėjų sulaukė Kretingos rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lakštingelė“, vadovaujama centro direktoriaus Prano Razmaus: apie šį kretingiškių kolektyvą kuriama laida, kuri greičiausiai bus parodyta rudeniop.

„Vykome į Vilnių, į LRT studiją, kad įrašytume 12 savo atliekamų kūrinių. Dar du kūrinius įrašė dainuojamosios poezijos atstovai Raimondas Grabys ir Rūta Lukauskienė. Taip pat laidos kūrėjai jau buvo atvykę ir į Kretingą – rengė reportažą, interviu su kapelos žmonėmis“, – P. Razmus pripažino, kad „Lakštingelės“, ne per seniausiai atšventusios savo įsikūrimo ir veiklos 30-metį, dainininkams ir muzikantams toks „Duokim garo!“ laidos prodiuserių sumanymas yra neeilinis įvykis ir dovana kolektyvo jubiliejui. Antra, įrašant kūrinius, „Lakštingelės“ nariai išgirdo daug gerų žodžių apie savo profesionalumą, kas tik dar kartą įrodė, kad kretingiškiai atlikėjai prieš kelerius metus tikrai buvo verti „Duokim garo!“ vicečempionų vardų.

Laidos kūrėjai būsimą siužetą apie „Lakštingelę“ kuria plėsdami interesų lauką: laukia dar vienas reportažas apie Kultūros centro armonikierius, o pokalbiai su kapelos nariais pasisuko ne tik apie dainavimą, bet ir jų pomėgius ar darbą: Kultūros centro personalo vadovė Diana Žukauskaitė papasakojo apie savo pomėgį siuvinėti, R. Grabys, Lazdininkų skyriaus vedėjas, dar ir ūkininkas, suko traktoriaus vairą, Antanas Žvinklys sėdo prie vargonų.

P. Razmaus pastebėjimu, „Lakštingelė“ – išskirtinis kolektyvas, klausytojui nešantis žinią apie krašto kūrėjus, mat apie 90 proc. kapelos atliekamų kūrinių pagal poetų Aušrinės Zulumskytės, Juzefos Jucienės, Juozo Maksvyčio, jau amžiną atilsį Nijolės Rimkienės eiles yra sukūręs pats kapelos vadovas, be to, „Lakštingelė“, atlikdama dainas žemaičių tarme, tam tikra prasme yra ir žemaičių kultūros ambasadorė.

„Jeigu mus mato, girdi ir suteikia galimybę būti ir kitų pastebėtiems, vadinasi, einame teisingu keliu“, – kad LRT laida apie kolektyvą yra tam tikras „Lakštingelės“ veiklos įvertinimas, neabejojo P. Razmus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas