Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro kolektyvą „Joldija“, kuris Liepos 6-ąją kretingiškiams koncertavo Kretingos muziejaus šventiniame renginyje, turėtume išvysti ir tradicinėje šventėje „Grok, žemaiti!“

Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus ir Kretingos rajono kultūros centro rūpesčiu Kretingoje prieš Žolinę rengiami koncertai, tradicinių amatų mugė ir liaudiškos muzikos kapelų šventė „Grok, žemaiti!“ – tarsi Šv. Antano atlaidų ir Kretingos miesto šventės tęsinys – klausytojų lauks jau rugpjūčio 13 d.

Tądien 20 val. Vasaros estradoje Kretingoje koncertuos Kauno „Bigbendas“ ir Linas Adomaitis, taip pat visų laukiami Eurovizijos dalyviai grupė „The Roop“.

Įmonės „Kretingos turgus“ rengiama mugė miestelėnus, miesto svečius sukvies rugpjūčio 14 dienos rytą, o kiek vėliau, 11 val., suskambės pirmieji liaudiškos muzikos kapelų šventės „Grok, žemaiti!“ akordai – be renginio šeimininkės, Kretingos rajono kultūros centro kapelos „Lakštingelė“, į sceną turėtų užlipti ir seni kretingiškių bičiuliai – Estijos kolektyvas „Heino Tartes ir draugai“ bei „Do OporO“ iš Lenkijos, kas šventei suteiks tarptautinio renginio statusą. „Be abejo, sulauksime kretingiškių, miesto svečių, aplinkinių vietovių klausytojų pamėgtų kolektyvų – tų, kurie su mumis draugauja nuo seno, taip pat visada pasižvalgome, ir ką naujo galėtume pas save pasikviesti“, – teigė Kretingos rajono kultūros centro direktorius liaudiškos muzikos kapelos vadovas Pranas Razmus.

Jo pastebėjimu, nuo 1992-ųjų rengiama šventė „Grok, žemaiti!“ turėjo įvykti dar pernai, tačiau gražią ilgametę tradiciją nurungė koronaviruso pandemija. „Šiemet neberizikavome laukti rudens, o tai, kad šventė įvyks miesto centre, mums bus kaip ir naujas iššūkis – reikės scenos, įgarsinimo įrangos, o klausytojai koncerto klausysis po atviru dangumi ir nemokamai“, – P. Razmus vylėsi, kad pasikeitusios aplinkybės neturės įtakos renginio kokybei, kurios šventės organizatoriai siekė dešimtmečiais, tobulindami savo repertuarą, ieškodami kuo profesionalesnių ir įvairesnių kolektyvų.

Šių metų šventės dalyvius P. Razmus jau kaip ir žino, tačiau iki galo jų neatskleidė: „Vis dėlto šventė sunkiai „lipdosi“ – vasaros laikas, žmonės turi savų planų, tad kolektyvus prikviesti yra sunkoka. Tačiau tikimės, kad visi, kurie pažadėjo su mumis susitikti, šventėje tikrai dalyvaus.“

Renginį ves Sigita Dirmeitienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas