Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Šventės „Tegyvuoja teatras“ vėliavą į Kretingą parvežė: (iš kairės) Pranas Razmus, Auksė Antulienė, Kristina Lauciutė-Dimienė, Saulius Vaičiulis ir Vydmantų teatro aktorius Virginijus Japertas.

Per Joniškyje įvykusią Lietuvos mėgėjų teatro šventę „Tegyvuoja teatras“ šio tradicinio renginio vėliavą jo iniciatorius Lietuvos nacionalinis kultūros centras perdavė Kretingos rajono kultūros atstovams. Tai reiškia, kad kitąmet, kovo mėnesį, Teatro dienos proga šventė įvyks Kretingoje.

„Į Kretingą parsivežėme ne tik vėliavą, bet ir įpareigojimą surengti šventę. Laukia daug darbo – diskutuosime, dalinsimės idėjomis, kad šventė būtų aukšto lygio, juolab kad ir kolegų, teatralų pastangomis šio renginio kartelė pakelta labai aukštai“, – teigė Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus, kurio pastebėjimu, vėliava kretingiškiams perduota ne šiaip sau – vis dėlto mūsų rajone esama gilių teatro tradicijų, ir, be Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus, „Atžalyno“ teatrų, jos puoselėjamos Kartenoje, Jokūbave, Senojoje Įpiltyje, Vydmantuose, Kurmaičiuose.

Be P. Razmaus, šventėje Joniškyje dalyvavo vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ vyriausioji režisierė Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos viceprezidentė Auksė Antulienė, Egidijaus Radžiaus teatro režisierė Kretingos rajono kultūros centro Senosios Įpilties skyriaus meno vadovė Kristina Lauciutė-Dimienė, Vydmantų skyriaus teatro režisierius Saulius Vaičiulis ir šio teatro aktorius Virginijus Japertas. Kretingiškiai ne tik perėmė šventės „Tegyvuoja teatras“ vėliavą – į Kretingą jie parvežė ir dvi nominacijas: Senosios Įpilties teatro aktoriui Povilui Bružui buvo įteikta nominacija už ryškiausią antro plano vaidmenį, Sauliui Vaičiuliui skirta nominacija už metų debiutą. Iš viso skiriama 10 nominacijų, ir kiekviena jų išrenkama iš nemažo būrio pretendentų – tie, kurie verti nominacijų, Lietuvos nacionalinio kultūros centro teatralų būna pastebėti per įvairias apžiūras, festivalius, kitus teatrų sambūrius.

„Kolektyvas nuoširdžiai dirbo visą praėjusią vasarą – pastatėme spektaklį „Kaip tai darosi ant svieto“ pagal Kazio Binkio „Tamošių Bekepurį“. Povilas – išskirtinis aktorius, labai charizmatiškas, suvaidinęs dėdę Miką tikrai sukėlė visiems šypsenų, ir buvo pastebėtas tarp 20 scenos veikėjų – spektaklį statėme kartu su folkloro, liaudiškos muzikos atlikėjais“, – K. Lauciutė-Dimienė pasidžiaugė savo vadovaujamo kolektyvo atstovo laimėjimu, beje, nenutylėjusi ir apie pandemijos iškeltus iššūkius – peržiūrai spektaklis buvo siunčiamas vaizdo įrašu, kuris gyvo spektaklio ir jo auros tikrai kad nepakeičia.

A. Antulienė suskubo pasidžiaugti, kad Kretingai atiteko dvi nominacijos. „Vadinasi, esame pastebėti, ir pastangos puoselėti, gausinti teatralų bendruomenę yra įvertintos nacionaliniu lygiu“, – ji atkreipė dėmesį, kad per kitąmet jau 17-ą kartą įvyksiančią teatrų šventę daugiau dėmesio bus skirta vaikų ir jaunimo teatrams ir kad tokios šventės yra skirtos ne tik pabendrauti, bet ir pasisemti idėjų, aptarti bendrus projektus.

„Kitaip ir neįmanoma, – kalbėjo jai pritaręs P. Razmus. – Todėl dar kitais metais, kai Kretinga šventės vėliavą greičiausiai perduos Šakiams, norėtųsi į šventę komandiruoti kuo daugiau mūsų rajono teatralų, kad jie „užsikrėstų“ naujomis idėjomis ir norėtų būti tarp lyderių.“

Šiais metais dėl koronaviruso pandemijos ir karantino teatro žmonės Teatro dienos negalėjo atšvęsti tikrąją datą, todėl šventė iš kovo mėnesio buvo perkelta į birželį. Daugiau kaip tris valandas trukusį renginį Joniškyje stebėjo pilnutėlė salė žmonių.

---

Lietuvos nacionalinio kultūros centro inicijuota Lietuvos mėgėjų teatro šventė „Tegyvuoja teatras“ skirta Tarptautinei teatro dienai paminėti, šioje šventėje taip pat pagerbiami ryškiausi Lietuvos mėgėjų teatrų kūrėjai: aktoriai, režisieriai, dailininkai, choreografai, muzikos autoriai, debiutantai, nacionalinės dramaturgijos statytojai. Iš viso skelbiama dešimt nominacijų, viena jų – „Už nuopelnus Lietuvos mėgėjų teatrui“. Šventė rengiama kasmet nuo 2006 m. vis kitoje savivaldybėje. Tarptautinė teatro diena minima kovo 27 dieną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas