Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nors šiemet Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso respublikinis etapas įvyko per „Zoom“ platformą, konkurse dalyvavę jaunieji filologai turėjo galimybę pabendrauti su rašytojais, literatūros kritikais, vertėjais, tautosakos žinovais, kalbininkais, vertinusiais mokinių darbus.

Pranciškonų gimnazijos abiturientas Linas Daugėla, kurį konkursui parengė mokytoja Daiva Ataitė, tapo dviejų konkurso sekcijų laureatu: publicistikos ir esė sekcijoje ketvirtokas gimnazistas pelnė I laipsnio diplomą ir aukso medalį, poezijos sekcijoje – II laipsnio diplomą ir sidabro medalį.

Pagyrimo raštus vertimų (iš prancūzų kalbos) sekcijoje pelnė antrokės gimnazistės Guoda Mėčiutė ir Kamilė Venckutė – merginas konkursui parengė mokytojos Alma Razmienė ir Daiva Ataitė. Toje pačioje sekcijoje, tik vertimų iš vokiečių kalbos, Pagyrimo rašto nusipelnė Erika Lėkytė – antrokę gimnazistę konkursui parengė mokytojos Giedrė Arlauskienė ir Rasa Žygaitienė.

„Jaunųjų filologų konkurso finalinis etapas – tai geriausių Lietuvos jaunųjų kūrėjų šventė, ir vien būti pakviestam į baigiamąjį konkurso etapą yra laimėjimas“, – apibendrindama mokinių pasiekimus kalbėjo mokytoja D. Ataitė, akcentuodama, kad konkurso dalyviams sudaroma galimybė pabendrauti su bendraminčiais, jų darbus įvairiose konkurso sekcijose vertina savo srities profesionalai – rašytojai, literatūros kritikai, vertėjai, kalbininkai, žurnalistai. Finaliniame konkurso etape detaliai aptariami mokinių darbai, išklausoma jaunųjų kūrėjų nuomonė, pateikiama jiems naudingų patarimų. „Šiais mokslo metais konkursas vyko nuotoliniu būdu, tad pritrūko gyvo bendravimo, bet konkurso dalyviai džiaugėsi sudaryta galimybe bent tokiu būdu dalyvauti konkurso finaliniame etape, trukusiame kelias dienas. Tikimės, kad kitais mokslo metais konkursas vyks jau įprastu būdu“, – vylėsi mokytoja.

Iš viso 53-iojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso vertinimo komisija respublikos etapui atrinko 100 mokinių kūrybinių ir tiriamųjų darbų, kurie buvo aptarti ir įvertinti septyniose sekcijose: prozos, poezijos, literatūros kritikos, publicistikos ir eseistikos, kalbos, tautosakos ir literatūrinių vertimų. Tarp jų – ir du Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinių darbai.

Trečiokė gimnazistė Vita Mickutė kalbos sekcijoje pateikė darbą „Jurgio Pabrėžos laiško kunigui Motiejui Valančiui žodynas“, jos bendraamžė Karolina Miežetytė publicistikos ir eseistikos sekcijoje pristatė darbą ,,Susitikimai su Jurgiu Pabrėža“, už kurį apdovanota Pagyrimo raštu. Gimnazistes konkursui parengusi mokytoja Irutė Lapinskienė pasidžiaugė, kad, vertinimo komisijos narės, žurnalistės Audronės Daugnorienės teigimu, K. Miežetytės darbas bus publikuotas kultūrinio gyvenimo žurnale jaunimui „Pašvaistė“ ir žurnale „Naujoji Romuva“.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas