Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį4°C debesuotumas 18 %
Apklausa

Ar iškeisite automobilį į nemokamą visuomeninį transportą Kretingos mieste?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Tai, kokį kaimo grožį, aplinką susikursime, kokio požiūrio laikysimės, priklauso tik nuo mūsų pačių“, – artėjant pirmiesiems Barzdžių bendruomenės įsikūrimo metams teigė šios bendruomenės pirmininkė Daiva Jonauskienė.

Viena jauniausių rajone bendruomenių jau spėjo nemažai nuveikti, pirmininkė džiaugėsi ir bendruomenės narių aktyvumu. „Mažo, tačiau labai draugiško kaimelio aplinka gražėja tik jos narių rūpesčiu. Apskritai bendruomenė negalėtų gyvuoti be žmonių, pašventusių save bendram tikslui, degančių noru daryti gerus darbus. O darbo išties buvo labai daug – reikėjo sutvarkyti aikštelę, kurioje dar šiais metais bus statomas namukas“, – kalbėjo D. Jonauskienė.

Pasistatyti bendruomenės namus galimybę suteikė įgyvendintas Kretingos rajono kaimo plėtros asociacijos projektas „Barzdžių kaimo jaunimo laisvalaikio erdvės kūrimas“. Pirmininkės pastebėjimu, tai leis bendrai veiklai, renginiams sutelkti tiek jaunimą, tiek visus kaimo gyventojus.

Bendromis jėgomis būsimų bendruomenės namų vietoje barzdiškiai išlygino žemę, išliejo pamatus namelio statybai, pasėjo žolę. „Apėmė geras jausmas, žinant, kad čia stovės pirmieji bendruomenės namai, – neslėpė D. Jonauskienė. – Į darbus kibo visi, negailėdami savo laiko ir jėgų. Darbai užsitęsdavo iki vėlumos, bet po truputį ėjome į priekį. Džiaugiuosi kiekvienu, kurio širdis dosni gerumo, nes darbams atlikti reikėjo ir finansinės paramos. Prisidėjo visa bendruomenė, suprasdama, kad visa tai darome dėl savęs, dėl vaikų, anūkų.“

Barzdiškių Rasos ir Kazio Vyšniauskų šeima padovanojo medžiagų jaunimo aikštelei įrengti, tačiau, bendruomenės pirmininkės teigimu, norisi nudžiuginti ir mažuosius bendruomenės gyventojus, todėl Barzdžių kaimo bendruomenė rajono Gyventojų iniciatyvų projektui pateikė idėją „Jauki laisvalaikio zona visai šeimai“ gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti.

„Labai tikimės, kad būsime palaikyti rajono gyventojų“, – vylėsi D. Jonauskienė ir vardino ateities planus: jeigu leis aplinkybės, planuojama vasaros šventė, skirta Barzdžių kaimo ir aplinkinių kaimų gyventojams, tikimasi, kad pajudės ir Barzdžių kaimo Kalno gatvės apšvietimo, asfaltavimo darbai. „Projektai parengti, bet darbai vis atidėliojami, kažkaip pritrūksta konkretumo. Atlikus numatytus darbus, Barzdžiai tikrai taptų svajonių kaimu, į kurį norėtų sugrįžti mūsų vaikai, jauni žmonės“, – D. Jonauskienė gerą žodį skyrė visiems, kurie prisideda, kad kaimas būtų gražus ir patogus gyventi.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas