Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 26 %
Naktį3°C debesuotumas 79 %
Apklausa

Ar iškeisite automobilį į nemokamą visuomeninį transportą Kretingos mieste?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mobiliojo ryšio įrangą vandens bokšte Melioratorių gatvėje Kretingoje turintys mobiliojo ryšio operatoriai UAB „Tele2“, AB „Telia Lietuva“, UAB „Bite Lietuva“ paprašė Kretingos rajono savivaldybės ir Savivaldybės įmonės „Kretingos vandenys“, kuriai šis bokštas priklauso, nutolinti bokšto galimus griovimo darbus, kol bus įvertinti reikalingi bokšto remonto darbai ir kaštai.

Sovietmečiu 1985 metais griuvusio bokšto vietoje pastatytą dabartinį 49,5 m aukščio statinį „Kretingos vandenys“ griauti šiemet užsimojo dėl jo avarinės būklės, kurią pernai nustatė įmonės pasamdyti ekspertai, atlikę dalinę bokšto ekspertizę. Mobiliojo ryšio įmonės pasiūlė savo lėšomis įvertinti šio vandens bokšto remonto kainą ir patikino, kad esant adekvačiai remonto kainai būtų pasiruošę bokštą suremontuoti savo lėšomis.

Mobiliojo ryšio operatoriai atkreipė dėmesį, kad nugriovus šį vandens bokštą Kretingoje ir panaikinus jame išdėstytas mobiliojo ryšio bazines stotis, stipriai suprastėtų ir būtų sutrukdytas mobiliojo ryšio ir civilinės saugos paslaugų teikimas Kretingos mieste. Šis vandens bokštas užtikrina ir svarbų civilinių saugos paslaugų teikimą Kretingos miesto gyventojams – pagalbos numerio 112 veikimą susisiekiant su Bendruoju pagalbos centru ir specialiosiomis tarnybomis, garantuojant gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos sklandų veikimą. Bokšte yra sumontuota ir Miškų urėdijos priešgaisrinio stebėjimo įranga, aprėpianti viso pajūrio, įskaitant ir Kuršių neriją, teritorijos miškus.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas patvirtino, kad jis su pavaduotoja Violeta Turauskaite „Kretingos vandenų“ direktoriui Tomui Jurgučiui pasiūlė prieš imantis griauti bokštą pirmiau pasitarti su mobiliojo ryšio operatoriais dėl galimybių išsaugoti jį. „Jei mobiliojo ryšio bendrovės ryšis bokštą remontuoti, sutaupysime apie 200 tūkst. eurų – tiek kainuotų bokštą nugriauti , o svarbiausia – regionui nekiltų nugriovus bokštą neišvengiamų ryšio problemų, nes kito tokio aukšto statinio, ant kurio galėtų būti perkeltos tos visos ryšio priemonės, Kretingoje šiandieną neturime“, – aiškino E. Viskontas. Remontuojant bokštą būtų galima atnaujinti ir jo išorę taip, kad bokštas papuoštų Kretingą. „Neabejoju, kad su ryšio operatoriais sutartume ir dėl bokšto vizualizacijos“, – sakė E. Viskontas. Panašus kaip Kretingos vandens bokštas nuspalvintas mėlyna jūros spalva, naktį įspūdingai apšviestas puošia Šventąją, ten bokštą irgi naudoja mobiliojo ryšio bendrovės.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas