Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 26 %
Naktį3°C debesuotumas 79 %
Apklausa

Ar iškeisite automobilį į nemokamą visuomeninį transportą Kretingos mieste?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dažnai keliame klausimą: esame jūrinė valstybė ar tik valstybė prie jūros? Į šį klausimą padeda atsakyti ir žvilgsnis į eilinių jūrininkų bei jūrinio sektoriaus specialistų rengimą Lietuvos profesinio mokymo įstaigose.

Ilgai buvo ieškoma sprendimų, kaip sustiprinti šią sritį. Todėl rugsėjo 1 d. Klaipėdos laivininkų ir viešosios įstaigos (VšĮ) Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos pagrindu buvo įsteigtas Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centras (JSDRC).

Centras ir toliau rengs eilinės sudėties jūrininkus: jūreivius, laivo virėjus, motoristus, laivo elektrikus bei inžinerinės pramonės specialistus: laivų korpusų surinkėjus, suvirintojus, elektrikus, santechnikus bei ventiliacijos, oro kondicionavimo sistemų gamintojus-montuotojus. Sujungus dvi mokyklas, taip pat – ir jų praktinio mokymo bazes, pedagoginių darbuotojų, administracijos potencialą bus galima rengti itin aukštos kvalifikacijos, darbo rinkos poreikius atitinkančius specialistus. Šiuo metu JSDRC iš Europos Sąjungos (ES) lėšų yra įrengtas inžinerinės pramonės sektorinis praktinio mokymo centras su šiuolaikiška suvirinimo (TIG, MAG, MIG ir suvirinimo robotas) ir metalo apdirbimo, tekinimo bei frezavimo staklėmis, taip pat europietiška santechnikos mokymo įranga.

Profesijos mokytojai yra apmokyti dirbti su šiomis naujovėmis, tad ir verslo įmonės taip pat naudojasi šio centro paslaugomis. Inžinerinis praktinio mokymo centras vykdo praktinius užsiėmimus ir kitų mokymo įstaigų mokiniams pasirinkus inžinerinius modulius, skatina dirbančių skirtingose mokymo įstaigose bendradarbiavimą, patirties sklaidą, bendrų mokymų vykdymą, sudaro galimybę rengti darbo rinkai reikalingas mokymo programas. Rengiant eilinės sudėties jūrininkus, mokiniai turi galimybę praktinį mokymą atlikti tai pat už ES lėšas įrengtame laivo denio mechanizmų poligone, kuriame formuojami realūs praktiniai įgūdžiai dirbant su gelbėjimo valties, inkaro nuleidimo-pakėlimo, užbortinio trapo ir krovos įranga.

Vykdant tarptautinius projektus (Erasmus+) tiek mokiniai, tiek ir mokytojai įgyja europietiškos patirties atlikdami praktiką ir darbo stebėjimus kitų valstybių įmonėse ir praktinio mokymo centruose. Naujomis idėjomis dalinasi su plačia auditorija: mokymo įstaigos, parodos, verslo įmonės. Taip užgimsta nauji projektai, atsiranda naujų investicijų, naujų idėjų, skatinančių visus tobulėti ir siekti vieno tikslo.

Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centro ateities tikslas stiprinti jūrinio sektoriaus ir inžinerinės pramonės darbuotojų rengimo kokybę ir įgyvendinti kelis strateginius plėtros tikslus.

Pirmasis tikslas: siekiant prisidėti prie Mėlynojo proveržio strategijos „Klaipėda 2030“, ruoštis atsinaujinančios energijos šaltinių, automatinių sistemų derintojų ir robotizacijos specialistų rengimui, nepamirštant naujų laivų statybos technologijų įsisavinimo, nes kiekvienais metais šios srities specialistų poreikis tik didės.

Antrasis tikslas: jau nuo rudens rengti laivo keleivių aptarnaujančius darbuotojus – stiuardus. Šiuo metu viena pagrindinių centro socialinių partnerių akcinė bendrovė „DFDS Seways“ nurodė didelį šių specialistų poreikį.

Vienas pagrindinių strateginių tikslų – rengti specialistus su naujausia, darbo rinkoje naudojama įranga. Todėl centre ir toliau plečiama praktinio mokymo infrastruktūra ir jau kitą rudenį centras pristatys bendruomenei 0,5 mln. eurų kainavusią laivo elektrikų, motoristų ir jūrų uosto krovinių logistų rengimo bazę. Prioritetas skiriamas profesiniam mokymui pameistrystės forma, kai mokinys greičiau įsilieja į darbo rinką, nes net 70 proc. visos mokymo programos įgyvendinama realioje darbo vietoje, kur įgūdžiai ir kompetencijos įgyjamos su naujausia darbdavių technologine įranga. Be to, didelis motyvas jaunuoliams yra darbo užmokestis, kurį jie gauna pameistrystės forma besimokydami realioje darbo vietoje.

Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centras, atsižvelgdamas į darbdavių poreikius, būtent ir siekia proveržio jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo srityje!

Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centro informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas