Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 26 %
Naktį3°C debesuotumas 79 %
Apklausa

Ar iškeisite automobilį į nemokamą visuomeninį transportą Kretingos mieste?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius ir jo pavaduotojas Dangiras Samalius balandžio 6 d. buvo paskiepyti nuo COVID-19 „AstraZeneca“ vakcinos pirmąja doze: meras – Kretingos šeimos medicinos centre, vicemeras – Kretingos pirminiame sveikatos priežiūros centre (PSPC). Masiniam gyventojų skiepijimui neužtenkant vakcinų, Lietuvoje skiepijama pagal Vyriausybės tvarką pirmenybę teikiant vyresnio amžiaus, sunkiomis ligomis sergančių gyventojų grupėms.

Tačiau dalis sulaukusių savo skiepo jo nenori, ypač vengia skiepytis „AstraZeneca“ dėl skelbiant apie šią vakciną sukeltų abejonių jos patikimumu. Kovo mėnesį „AstraZenecos“ vakcinos gamintojas pakeitė jos pavadinimą į „VaxZevria“. Siekiant užtikrinti sklandų vakcinacijos procesą Lietuvoje, rodant pavyzdį visuomenei, „AstraZeneca“ vakcina buvo skiepijami Seimo, Vyriausybės nariai, vėliau ir miestų, rajonų savivaldybių lyderiai.

„Turime skiepytis, kad iš pandemijos gniaužtų išlaisvintume verslą, galėtume aplankyti tėvus, vėl, kaip anksčiau, laisvai bendrauti vieni su kitais“, – kalbėjo A. Kalnius, pasidžiaugęs, kad rajone gyventojų skiepijimas vyksta gana sklandžiai.

„Tik medikai jau pavargo ne nuo skiepijimo, o nuo skambinėjimo kviečiant skiepytis“, – teigė meras. Rajono vadovas užsiminė, kad svarstoma galimybė skiepyti gyventojus pagal gyvą eilę, atidaryti skiepijimo centrą Kretingos kultūros centro rūmuose, jei vakcinų gautų didesnius kiekius ir vakcinaciją vykdantiems pirminės sveikatos priežiūros centrams krūvis būtų per didelis.

Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas, jo pavaduotoja Violeta Turauskaitė dar nesiskiepijo. Paklaustas kodėl, E. Viskontas sakė: „Laukiu, kol bus laisvų skiepų – neatvyks skiepytis kas nors iš užsiregistravusiųjų ir mane pakvies. Nors atvirai tariant, nesmagu pasiskiepyti pirmiau už prekybos centro kasininką. Taip ir matau prieš akis tuos kasose ištisas dienas su veido kaukėmis dirbančius žmones.“

---

Savivaldybės vyriausiosios gydytojo Zitos Abelkienės duomenimis, įvertinus šią savaitę gautas vakcinas, kurios visos bus panaudotos, rajone pirmą skiepo dozę bus gavę 7279 gyventojai, iš jų 5219 – „Pfizer“, 1860 – „Moderna“ ir 1860 – „AstraZeneca“ vakcinas. Paskiepyta beveik 13 proc. rajono gyventojų. Bendras paskiepytų rajono žmonių skaičius šiek tiek didesnis (siekia apie 17 proc.), kadangi dalis skiepus gavo ir gauna kitose savivaldybėse pagal darbovietes, kaip sunkūs ligoniai, gydomi kitose savivaldybėse esančiose gydymo įstaigose.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas