Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį4°C debesuotumas 18 %
Apklausa

Ar iškeisite automobilį į nemokamą visuomeninį transportą Kretingos mieste?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sandra LIUTERIENĖ:

– Manau, kiekvienas žmogus pirmiausia turi jausti atsakomybę už tai, ką palieka po savęs, gerbti gamtą, aplinką. Esu pastebėjusi, kad kai kurie gyventojai ne tik nerūšiuoja, bet šiukšles dar ir mėto gatvėje, kur papuola. Jei atvirai, negaliu pasakyti, kad mano šeima rūšiuoja 100 procentų, bet to mokomės, stengiamės. Kas skatina? Ogi tai, kad įsigijom namą ir dabar turim visus tris rūšiavimui skirtus konteinerius.

Remigijus ŽEIMYS:

– Reikia supratimo, sąmoningumo. Šias savybes vaikams išugdyti gali pirmiausia tėvai šeimose, taip pat pedagogai ugdymo įstaigose. Visos sąlygos rūšiuoti dabar yra, kokio čia skatinimo? Juk nenorime gyventi užterštoje aplinkoje, maudytis nešvariose upėse. Man, tuomet dar „pacanui“, šalikely švystelėjusiam ledų popierėlį, gera pamoka buvo praeivio žodžiai: „Kodėl taip darai? Už tave vyresnis žmogus turės pasilenkti, pakelti.“

Romualdas RIMKUS:

– Aš pats atliekas, kurias galima perdirbti, rūšiuoju visu tempu ir dar sūnų kartais pamokau: kiekvienas galime pasistengti, kad taršos žemėje būtų kuo mažiau, privalome galvoti, kokią ją paliksime ateities kartoms. Gyvenu Darbėnuose. Ir dabar, prieš atvažiuojant į Kretingą, į mašiną štai esu įsimetęs kelias padangas – galvoju, tuo pačiu užvešiu į atliekų surinkimo aikštelę. Kartą ir dvi svetimas senas traktoriaus padangas, radęs prie karjero, neapsikentęs netvarkos, į tą aikštelę nugabenau.

Aurelija JUŠKIENĖ:

– Mano nuomone, rūšiuoti plastiko butelius žmones skatina galimybė pasinaudoti taromatais ir atgauti po 10 centų parduotuvėms sumokėto depozito mokesčio. Būtų gerai, jei taromatai priimtų dar ir stiklo tarą. Mano šeima rūšiuoja atsakingai, bet norėtųsi, kad komunalininkai dažniau išvežtų plastiko ir popieriaus konteinerius, kurie būna užpildyti gerokai greičiau, kartais atliekos ten nebetelpa. Negerai, kad ir parduotuvės produktus dažniausiai pakuoja į sunkiai suyrančio plastiko dėžutes. Apie tai jau seniai kalbama, tačiau yra, kaip yra.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas