Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 26 %
Naktį3°C debesuotumas 79 %
Apklausa

Ar iškeisite automobilį į nemokamą visuomeninį transportą Kretingos mieste?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gyventojų tiesiogiai išrinktiems seniūnaičiams su jų veikla patirtoms išlaidoms kompensuoti bus skiriama iki 50 eurų kas mėnesį – taip nusprendė Palangos miesto savivaldybės taryba. Tiesa, šios kompensacijos bus mokamos tik po 2023 m. įvyksiančių savivaldybių tarybų rinkimų išrinktiems seniūnaičiams.

Kreipėsi dar pernai

Lietuvos Respublikos Vietos savivaldos įstatyme numatyta, kad seniūnaičiui su jo, kaip seniūnaičio, veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti, kiek jų nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka savivaldybės administracija, gali būti skiriama išmoka, už kurią atsiskaitoma ne rečiau kaip vieną kartą per metus. Šios išmokos dydį ir atsiskaitymo tvarką nustato tos savivaldybės taryba.

Palangos miesto savivaldybės teritorijoje yra Palangos, Kunigiškių, Nemirsetos, Vilimiškės, Virbališkės ir Medvalakio bei Šventosios, Monciškių ir Būtingės – pastarosios trys priklauso Šventosios seniūnijai – seniūnaitijos. Dar praėjusių metų pradžioje seniūnaičių sueigos pirmininkas Palangos seniūnaitis Arūnas Grigalauskas raštu kreipėsi į merą Šarūną Vaitkų ir Savivaldybės administracijos direktorę Akvilę Kilijonienę visų seniūnaičių vardu prašydamas skirti 50 eurų per mėnesį jų patiriamoms išlaidoms padengti, tačiau atsakymo negavo.

Parengė sprendimo projektą

Remdamasis seniūnaičiu prašymu, po beveik metų laiko Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Eugenijus Simutis parengė ir vasario 4 d. įvykusiame tarybos posėdyje pateikė sprendimo projektą dėl seniūnaičių išlaidų, susijusių su jų, kaip seniūnaičių, veikla apmokėjimo ir atsiskaitymo tvarkos aprašo patvirtinimo. Sprendimo projektu siūlyta nustatyti kompensuotinų išlaidų dydį iki 240 eurų per metus, t.y. iki 20 eurų per mėnesį.

Perėjus prie sprendimo projekto svarstymo, tarybos narys Domininkas Jurevičius pasiūlė klausimą atidėti, motyvuodamas, kad derėtų surengti bendrą pasitarimą su pačiais seniūnaičiais, į jį pakvietus tiek tarybos narius, tiek Palangos miesto savivaldybės administracijos atstovus.

„Seniūnaičiai – aktyviausia mūsų bendruomenės dalis, pirmoji grandis, bendraujanti su gyventojais ir su administracijos atstovais, ir reikėtų jų pačių paklausti, ko jiems labiausiai reikia, kad jie galėtų vykdyti savo pareigas ir jaustis komfortiškai? Gal ne 20 eurų, kurie darbui – tikrai per menka suma?“ – kalbėjo D. Jurevičius, kurio abejones palaikė ir kolegos politikai, nusprendę klausimą atidėti.

Pinigai – nuo 2023-iųjų

Prie klausimo dėl atlygio seniūnaičiams grįžta balandžio 1 dieną įvykusiame kurorto savivaldybės tarybos posėdyje, kuriame buvo pateikti du sprendimo projektai: anksčiau E. Simučio siūlytasis ir Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo Petro Kaminsko pristatytas sprendimo projektas, kuriame siūlyta seniūnaičiams skirti ne didesnę kaip 50 eurų išmoką per mėnesį jų patirtoms išlaidoms kompensuoti, nurodant, kad šis sprendimas įsigalios po 2023 metų Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų renkamiems seniūnaičiams. Pastarajam sprendimo projektui ir buvo pritarta.

Tiek E. Simutis, tiek prie nuotoliniu būdu vykusio tarybos posėdžio prisijungusi Monciškių seniūnaitijos seniūnaitė Olga Dejienė stebėjosi, kodėl išlaidas numatoma kompensuoti tik po kitų rinkimų? Kuo dabar išrinkti seniūnaičiai yra prastesni? Ir gal vertėtų numatyti, kad patirtos lėšos būtų kompensuojamos, pavyzdžiui, nuo šių metų birželio? Jiems buvo paaiškinta, kad toks punktas į sprendimą įrašytas Vyriausybės atstovei Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš patarus.

„Nereikia mus paversti „negeriečiais“, – replikavo į diskusijas įsijungęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus, pastebėjęs, kad 2019-aisiais seniūnaičių rinkimuose dalyvavę kandidatai žinoję, kad dirbs visuomeniniais pagrindais, ir dabar skirti jiems pinigų išlaidoms kompensuoti neva būtų nelabai sąžininga. – Po kitų rinkimų į Savivaldybės tarybą, kai bus renkami seniūnaičiai, žmonės žinos, kad gaus maksimalią išmoką – tai bus ir sąžininga, ir skaidru, ir galbūt motyvuos daugiau žmonių kelti kandidatūras ir dalyvauti seniūnaičių rinkimuose.“

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas