Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 26 %
Naktį3°C debesuotumas 79 %
Apklausa

Ar iškeisite automobilį į nemokamą visuomeninį transportą Kretingos mieste?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rudenį tarptautiniame Palangos oro uoste 45 dienoms nutils lėktuvų gausmas: trečiadienį Vyriausybė pritarė, kad būtų skirta lėšų oro uosto infrastruktūrai atnaujinti. Parengiamieji darbai prasidės jau netrukus, o pagrindiniai darbai numatomi rugsėjo-spalio mėnesiais – tuo metu oro uosto darbą planuojama stabdyti.

Palangos oro uostas yra gyvybiškai svarbus logistikos centras visam Vakarų Lietuvos regionui, sudarantis sąlygas regiono įmonių atstovams pasiekti savo klientus ir rinkas tiek Skandinavijos regione, tiek ir visoje Europoje. Taip pat jis yra ir vienas svarbiausių faktorių į regioną pritraukiant užsienio turistus.

Atsižvelgiant į tai ir siekiant užtikrinti saugią ir nepertraukiamą Palangos oro uosto veiklą, išvengti skrydžių ribojimų dėl susidėvėjusios infrastruktūros, šio oro uosto lėktuvų kilimo ir tūpimo bei riedėjimo takams ir peronui rekonstruoti skiriama 10,25 mln. eurų. Susisiekimo ministerijos siūlymu trečiadienį Vyriausybė pritarė, kad tokia biudžeto lėšų suma būtų panaudota oro uosto reikmėms, laikinai sumažinant kitų susisiekimo sektoriaus reikmių finansavimą.

Pasak susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio, aviacijos sritis yra bene labiausiai nukentėjusi nuo COVID-19 pandemijos. Patogus susisiekimas oro transportu yra svarbus šalies ekonomikai atsigaunant po neigiamo pandemijos poveikio. Todėl pirmenybė teikiama oro uostų veiklos stiprinimui, saugiems ir netrikdomiems skrydžiams užtikrinti.

Atnaujinti tarptautinio Palangos oro uosto infrastruktūrą būtina siekiant užtikrinti skrydžių saugą ir saugų lėktuvų judėjimą aerodrome. Šiuo metu oro uosto kilimo ir tūpimo tako, riedėjimo takų ir perono danga yra pažeista – susidarę plyšių, nelygumų, sumažėjęs atsparumas slydimui. Taip pat būtina tvarkyti žiburių sistemą, perono apšvietimą, paviršinio vandens surinkimo sistemas. Ši rekonstrukcija pagerins skrydžių saugos aspektus, aplinkos apsaugą, užtikrins tarptautinių rekomendacijų oro uostams laikymąsi.

Visus numatytus rekonstrukcijos darbus rangos pirkimą laimėjusi Latvijos įmonė „A.C.B.“ įsipareigojo atlikti už 13,6 mln. eurų (be PVM). Likusiai daliai finansuoti Lietuvos oro uostai planuoja pasitelkti „Nordic Investment Bank“ paskolą, dėl kurios bendrovė jau turi pasirašiusi sutartį.

Rekonstrukcijos metu uosto darbą planuojama stabdyti minimaliam 45 dienų laikotarpiui. Numatoma, kad parengiamieji darbai prasidės artimiausiu metu, o pagrindiniai darbai numatyti šių metų rugsėjo–spalio mėnesiais. Pažymėtina, kad COVID-19 pandemijos sąlygomis šiuo metu dėl sumažėjusio skrydžių intensyvumo yra tinkamas metas oro uostų infrastruktūros plėtros darbams atnaujinti sukeliant minimalius nepatogumus.

* Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo takas paskutinį kartą rekonstruotas 2007 metais.

* Pernai Palangos uostas aptarnavo 123 tūkst. 948 keleivius, šiemet planuojama jų skraidinti 137 tūkst. 251.

* Šiuo metu iš tarptautinio Palangos oro uosto orlaiviai skrenda į Rygą (Latvija) ir Kopenhagą (Danija), gegužę numatomi skrydžiai į Oslą (Norvegija).

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas