Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 26 %
Naktį3°C debesuotumas 79 %
Apklausa

Ar iškeisite automobilį į nemokamą visuomeninį transportą Kretingos mieste?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovas Alfonsas Motuzas (iš kairės), Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir jo pavaduotojas Saulius Tamulevičius.

Vakar Kretingos rajono savivaldybėje apsilankęs Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla su rajono vadovais aptarė būsimą naujo Policijos komisariato pastato statybą.

– Gerbiamas komisare, ar šis susitikimas buvo naudingas?

– Kol kas aš patenkintas rajono Savivaldybės administracijos požiūriu, radome bendrą kalbą. Idėją Kretingoje pastatyti naują policijos komisariato pastatą galėtume realizuoti per 3–5 metus. Statybos darbai vyktų kur kas greičiau, bet neabejojame, kad atsiras biurokratinių brūzgynų, kuriuos reikės įveikti. Mūsų organizacijos patirtis rodo, kad, ką susiplanuojam, įgyvendinam. Šiuo metu Lietuvoje kyla daug naujų policijos pastatų.

– Kas finansuos policijos pastato Kretingoje statybą? Apie kokią sumą galėtume kalbėti?

– Planuojame lėšų gauti iš valstybės biudžeto – galbūt iš Vyriausybės programų. Galutinis sprendimas nepriimtas. Suma siektų per milijoną eurų.

– Ar jau turite pastato viziją?

– Kol kas tik tiek, kad jis būtų pastatytas 30 arų plote. Kalbėjomės apie kelis galimus sklypus, visi jie pasirodė patrauklūs. Bet galutinį žodį tars Kretingos policijos komisariato bendruomenė, kuri labiausiai jaučia gyvenimo pulsą. O apsispręsim artimiausiu metu. Norėtume, kad pastato architektūra derintųsi prie Kretingos miesto pastatų ansamblio, todėl projektuojant mūsų specialistai padirbės su Kretingos rajono specialistais. Geriausias variantas bus tas, kuris simbolizuos Kretingos kaip modernaus miesto vystymąsi.

– Pastačius naują modernų pastatą galbūt ketinate komisariatui sugrąžinti kai kurias buvusias funkcijas, pavyzdžiui, operatyvinį darbą?

– Operatyvinis darbas šiandien organizuojamas iš Klaipėdos apskrities, ir matome daug pliusų, kadangi, reikalui esant, sutelkiami visi apskrities pajėgumai. Kaip tobulinti šią veiklą – nuolatinis mūsų galvos skausmas, atliekame ir įvairius eksperimentus, ieškom geriausio veiklos būdo. Labai paprastai atsakysiu: ne, kriminalinės žvalgybos funkcijų į rajoninius policijos komisariatus grąžinti neplanuojame. Dabartinis modelis, kai funkcija vykdoma iš apskrities Vyriausiojo policijos komisariato, yra efektyvesnis.

– Kai kuriems kretingiškiams gali atrodyti, kad, sumažėjus pareigūnų, naujas policijos pastatas – perteklinis.

– Mūsų filosofija – orientuotis į savo klientą, tai yra kretingiškį ar miesto svečią, kad, užsukęs į komisariatą su įvairiais rūpimais klausimais, jis jaustųsi oriai. Dabartiniame pastate oriai nesijaučia. Kita vertus, svarbu mūsų darbuotojų patogumas. Nepaisant, kiek liko darbuotojų, kiekvienas turi teisę į geresnes, modernesnes darbo sąlygas.

– Ką darysite su savo nuosavybe, tai yra dabartiniu komisariato pastatu Vytauto gatvėje?

– Nustatyta tvarka jis bus perduotas Turto bankui, o toliau – jo reikalai.

– Apie ką dar kalbėjote pasitarime su mūsų rajono vadovais?

– Meras iškėlė klausimą dėl magistralinio kelio A11 ruožo, kuriame nepatogumų patiria krovininis transportas, aptarnaujantis Kretingos mieste esančius objektus. Ši dalis, kaip ir visas kelias, yra apmokestintas. Priėmėm sprendimą, kad reikėtų kreiptis į Valstybės saugaus eismo komisiją, Susisiekimo ministeriją, Policijos departamentą, kad tą ruožą „išimtų“ iš apmokestinamo kelio.

---

Susitikimu su Policijos generaliniu komisaru patenkinti liko ir Kretingos rajono meras Antanas Kalnius bei Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas.

„Matau tik pliusus. Generaliniam komisarui parodėm galimus 4 sklypus Klaipėdos gatvėje, vieną – Tiekėjų gatvės pabaigoje, prie „Litagros“, taip pat – prie Technologijos ir verslo mokyklos. Kad Kretingai reikia naujo komisariato pastato, su jo vadovu Arūnu Pužausku diskutavom nuo pat mano kadencijos mero poste pradžios. Dabartinis pastatas – pasenęs, pareigūnams darbo sąlygos blogos. Nebelikus komisariato, automobiliais nebebus užstatyta Vytauto gatvė, galėsime ją sutvarkyti“, – sakė A. Kalnius.

„Iš Vidaus reikalų ministerijos esame gavę užuominą, jog galimas ir variantas, kad naujai statomame policijos pastate kartu galėtų įsikurti ir rajono Savivaldybė. Meras tam kategoriškai nepritaria, tačiau aš manau, kad tiltų deginti nereikia – o kodėl negalime turėti bendro projekto? Ministrės palaikymas yra, policijos generalinis komisaras linkęs kalbėti. Tačiau kol kas tai – tik pirminė idėja, o ar taps kūnu, bus matyti, laiko apsispręsti turim dar daug“, – sakė E. Viskontas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas