Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 26 %
Naktį3°C debesuotumas 79 %
Apklausa

Ar iškeisite automobilį į nemokamą visuomeninį transportą Kretingos mieste?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Atšvęsti Pasaulinę autizmo dieną į Kretingos parapiją susirinko būrys asociacijos „Lietaus vaikai“ atstovų iš Klaipėdos.

Gerokai prieš metus Kretingoje įsikūrusi asociacija „Kretingos lietaus vaikai“ buria šeimas, auginančias autistiškus vaikus, specialistus ir bendradarbiauja su Lietuvos autizmo asociacija bei jos padaliniais miestuose. Kretingos asociacijos vadovės Rimos Neverauskytės-Brundzienės žodžiais, šis balandis yra autizmo supratimo mėnuo, todėl visi jų renginiai skirti supažindinti visuomenę, kas yra autizmas.

Bendradarbiaujant su Kretingos rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus specialistais, Kretingos visuomenei atsirado įdomi galimybė patirti, kaip pasaulį mato autistiški vaikai – tam į pagalbą ateina specialūs virtualios realybės, arba simuliaciniai, akiniai.

„Šiuos akinius vienam mėnesiui mums parūpino kolegos iš Alytaus asociacijos. Dabar įranga keliauja per mūsų rajono švietimo įstaigas, labiausiai – darželius, nes mokyklose dar nevyksta visų pamokos. Auklėtojos, specialistai šiais akiniais gali bent trumpam „įlipti į autistiško vaiko klumpes“, patirti ir įsivaizduot, koks yra tokio vaiko pasaulis“, – patikino R. Neverauskytė-Brundzienė.

Balandžio 1-ąją kartu su „Klaipėdos lietaus vaikų“ asociacijos vadove Rita Karveliene jos surengė paskaitą apie autizmą ir pasidalijo savo šeimų patirtimi Salantų gimnazijoje.

O balandžio 2-ąją, Pasaulinę autizmo supratimo dieną, kuri sutapo su Didžiuoju penktadieniu prieš Velykas, Klaipėdos asociacijos šeimos atvyko ją paminėti į Kretingos katalikų parapiją. Kretingos katalikų parapijos klebonas Juozapas Marija Žukauskas, tarnaudamas Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, buvo šios asociacijos dvasinis vadovas. Jis ir dabar savanoriauja vasaros stovyklose ir suteikia „Lietaus vaikų“ bendruomenei pranciškonų vienuolyno pastogę. Balandžio 22-ąją kretingiškiai išvien su Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriumi „Zoom“ platformoje rengia virtualų renginį visuomenei. Jame dalyvaus Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos narė ir žurnalo apie autizmą „Lietaus vaikai“ vyriausioji redaktorė Barbora Suisse bei autizmo diagnozę turintis VU magistro studijas baigęs programuotojas Povilas Staniulis.

Klebonas Juozapas Marija Žukauskas yra autistų bendruomenės savanoris ir jos dvasinis globėjas.

„Norėtųsi, kad į šį pažintinį susitikimą registruotųsi ne tik autizmo bendruomenės nariai, bet ir visuomenės atstovai, kurie pageidauja sužinoti, kas yra autizmas ir kokie žmonės yra jo spektre, taip pat – statistiką apie tai, kiek tokių žmonių yra Lietuvoje ir pasaulyje, su kokias iššūkiais jiems tenka susidurti kasdien. Taip pat bus atsakoma į dalyvių užduotus klausimus“, – R. Neverauskytė-Brundzienė visus norinčius dalyvauti renginyje iki balandžio 20 d. kviečia registruotis el. paštu kretingos.lietaus.vaikai@gmail.com arba tel. 8 612 57668.

„Autizmas mūsų visuomenėje, deja, dar tebėra tabu, tai – tarsi stigma. Pagal Lietuvoje ligi šiol vyraujantį medicininį požiūrį autizmas įvardijamas kaip sutrikimas. Tačiau tai tiesiog – kitoks neurologinis žmonių tipas. Civilizuotas pasaulis į autizmą jau seniai žvelgia kitaip, o ir patys autistiški žmonės šaukte šaukia, norėdami, kad visuomenė juos išgirstų: tai – ne liga ir ne negalia, tiesiog mes esame kitokie. Šitie žmonės – be galo įdomūs, jautrūs, imlūs. Ir kuo anksčiau autistiškam vaikui pritaikysi aplinką, tuo bus geriau ir jam, ir aplinkiniams“, – užtvirtino asociacijos „Kretingos lietaus vaikai“ vadovė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas