Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Naikino paukščių gripu užkrėstas vištas

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-04-14
Iš gyvų paukščių, prieš juos apsvaiginant, buvo paimti kraujo mėginiai

Vievio paukštyno Kurmaičių vištų ceche buvo nustatytas paukščių gripo židinys. Specialistai spėja, kad ligos virusą į cechą parvežė viena paukštininkė, svečiavusis pas Vokietijoje gyvenantį sūnų. Kurmaitiškiams teko sunaikinti visus paukščius. Dėl paukščių gripo Kurmaičių vištų cechas patyrė nuostolių už 4 mln. 312 tūkst. 392 Lt.

Kol kas tai buvo tik pratybos, kurias rajone surengė Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo centras (ESVC) ir Kretingos rajono maisto ir veterinarijos tarnyba.

Pratybose dalyvavo seniūnai, rajono Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai bei Savivaldybės darbuotojai. Pratybose paukštyne dalyvavo paukštyno darbuotojai ir bendrovės „Dezinfa“ atstovai.

Pagal pratybų scenarijų, gavus pranešimą apie paukščių gripą Kurmaičių ceche, ESVC visoms institucijoms išsiuntinėjo pranešimus apie šios ligos protrūkį. Trijų kilometrų kontrolės zonos keliuose buvo įrengti dezinfekciniai barjerai, kontrolės postai, kuriuose buvo išduodami leidimai gyventojams ir darbuotojams, dirbantiems toje teritorijoje. Keliuose, kur nebuvo galimybės įrengti tokių postų, buvo pastatytos užtvaros.

Teorinė pratybų dalis vyko paukštyno Kurmaičių ceche. Pratybų dalyviai į teritoriją buvo įleisti tik su specialia apranga, apavu ir kauke. Pratybų dalyviai stebėjo, kaip dujomis buvo svaiginamos vištos. Iš gyvų paukščių buvo imami kraujo, o iš nugaišusių – organų mėginiai. Visa tai paukščių gripo atveju būtų siunčiama į specialią laboratoriją.

Gavus gamtosaugininkų leidimus bei geologų išvadas dėl gruntinių vandenų, paukštyno teritorijoje buvo parinktos specialios vietos gaišenoms užkasti. Tokių atsargos priemonių imtasi, kad virusas nepatektų į gruntinius vandenis.

Pratybose, kuriose buvo mokoma, kaip elgtis esant paukščių gripui, dalyvavo seniūnai, rajono Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai bei Savivaldybės darbuotojai.

Aptardamas įvykusias pratybas rajono Maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Normantas Žeimys pažymėjo, kad paukščių gripas gali atnešti didelių nuostolių, prie bankroto privesti įmones. Ir tai – neskaičiuojant galimų žmonių aukų. Nustačius paukščių gripą vienoje įmonėje, aplink ją įrengtus kontrolės postus reikėtų išlaikyti mažiausiai 21 parą. Tai reiškia, kad reikėtų daug specialistų ir pareigūnų, nes postai turi veikti ištisą parą. Jeigu tokius postus tektų įrengti didelio transporto srauto keliuose, žmonių reikėtų dar daugiau. ESVC vadovo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Antano Puidoko pastebėjimu, problemiškiausia būtų išlaikyti šiuos postus. Jų reikėtų dar daugiau, jeigu virusas išplistų po visą vietovę. Didžiausias darbo krūvis tektų Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams bei policijos darbuotojams.

Pratybas stebėjo vertintojų grupė iš Klaipėdos apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos. Šios tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas inspektorius Rimantas Lukauskas, įvertindamas kretingiškių darbą, sakė, kad pratyboms buvo pasirengta gerai.

Rajono ESVC vadovas A.Puidokas, dalyvavęs analogiškose pratybose apskrityje ir vadovavęs pratyboms Kretingoje, sakė, kad kol kas opiausia problema yra ryšiai. Nei elektroniniai paštai, nei faksai neatlaiko didelio informacijos siuntimo srauto.

„Situaciją bandėme įvertinti iš visų pusių, kad įvykus nelaimei problemų būtų kuo mažiau“, - sakė A.Puidokas, apibendrindamas pratybas, kurios vyko visą dieną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas